Мами в Белгия -11

  • 18 512
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 121
Междудругото и аз съм чувала страхотии за сръбско-унг. граница относно унгарците-много ровели из багажа, искали подкупи и т.н. баща ми пътуваше с рейс преди 2 години и разказваше как две макета с фалшиви български паспорти минали сръбската граница без проблем, ама унгарците веднага ги спипали Wink след това си прибрали по някоя бутилка оттук-оттам и малко парички, обаче пак много ровили из саковете.

# 271
  • Мнения: 1 572
А Унгария-Румъния няма граница нали ?

# 272
  • Мнения: 872
Жеже, Унгария - Румъния има граница. Румъния са все още Шенген, проверяват паспорти и могат да попитат за нещо за деклариране, дори и да ровят.
Австрия - Унгария няма граница, Унгария влезе преди 2 години в Шенген, преминаваш си свободно. Само трябва да спреш да си сложиш винетка. 
Не знам момичета, може би има изисквания и по-строго проверяват българите, което понякога си е напълно основателно. Нас като ни видат белгийска кола, белгииски документи, никога не са ни правели проблеми. Да ни рекетират  newsm78 , не знаят кой е насреща и ги е бъз... А ако е някои проверяващ?  Така си го обяснявам ...

Бони, за нас пътуването е удоволствие. Не пътуваме колкото само да стигнем, а се забавлязаме.  Филип е свикнал, спираме, почиваме, пикник, разглеждаме. Колата сме я снабдили с хладилна чанта за храната, имаме и машинка за подгряване на пюрета, която се включва към запалката на колата.

# 273
  • Мнения: 305
Бони, за нас пътуването е удоволствие. Не пътуваме колкото само да стигнем, а се забавлязаме.  Филип е свикнал, спираме, почиваме, пикник, разглеждаме. Колата сме я снабдили с хладилна чанта за храната, имаме и машинка за подгряване на пюрета, която се включва към запалката на колата.
Щом сте свикнали, няма лошо. Имаме близки също с 2 дечица които пътуват само с кола. Аз не съм пътувала откакто малката се е родила и като знам 2.5ч в самолета как издържа ми става лошо да си помисля за кола. Едвам я удържаме за излитане и кацане  Confused  Иначе преди сме пътували.

# 274
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ааа, в самолета е много скучно, не може да го сравняваш с кола Simple Smile Мартин не издържа в самолета. То аз не издържам, какво остава за него!
Ние миналото лято ходихме до Франция - минахме 3000км, като преходите бяха около 700 км на ден, с много почивки и разходки в градовете и добре се получи. Носихме си и колелата и доста бързо се придвижвахме.
До БГ с кола не сме ходили и се надяваме да не ни се налага, че не ни се губи от отпуската в път.  Peace

# 275
  • Мнения: 1 572
Да кажа и тук -продаваме мебели за хол / секции 2 , една ниска и една висока / , масичка + шкаф където сега ни е уредбата
Фурна -стар модел
Пералня Индезит
Един много хубав шкаф , голям който в момента е в детската и е съвсем нов
И още някоя джунджурия
ако има интерес пишете ми на лс

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 12:32 от Jeje

# 276
  • Мнения: 1 572
Забравих да ви кажа най-голямата ни грижа - рибите , ах рибите  Rolling Eyes
Мъжът ми има аквариум 280 л. от около 15 години и много рибки и каза че без тях не тръгва , това бил неговият живот , верно е че полага много грижи за тях но пък в крайна сметка аз като дойдох тук и аз оставих скъпи живи същества в бг
Сега се опитвам да го уговарям
Така че ако някой купи всички мебели ще има бонус - рибки  Laughing

# 277
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Забравих да ви кажа най-голямата ни грижа - рибите , ах рибите  Rolling Eyes
Мъжът ми има аквариум 280 л. от около 15 години и много рибки и каза че без тях не тръгва , това бил неговият живот , верно е че полага много грижи за тях но пък в крайна сметка аз като дойдох тук и аз оставих скъпи живи същества в бг
Сега се опитвам да го уговарям
Така че ако някой купи всички мебели ще има бонус - рибки  Laughing

Жеже, мъжът ми отдавна иска да правим аквариум тук - в БГ имахме, но беше само 100л. Сега все към зоомагазини го влече...Така че ако убедиш мъжа ти да го продаде и ако цената е приемлива (защото си представям какви видове риби има, щом е толкова голям фен Simple Smile) имай ме предвид Simple Smile

Пусни снимки на мебелите!

# 278
  • Мнения: 27 524
Само 100  Crazy Ние взехме наскоро 60 и ми се вижда доста голям  Simple Smile За 280 не мога и да мисля като представа  Shocked Но сигурно е супер... Ние златни гледаме, ама хем лакоми, хем много цапат пущините  Tired
Жеже, без снимки на мебелите няма как да кажем дали искаме нещо  Simple Smile

Ние в четвъртък имахме среща с фирма за събиране на дългове. Срещата е уговорена отпреди почти месец, за тази дата и за 14 часа. И се звъни в 11 без 10 - иде човека. Качва се той и питаме - нали за 14 беше? А, не, не, казва той, не сте разбрали, за 11 е каторз и онз). Ок, сядаме да говорим - в кратце - искат по 20 процента за сумата за даден човек, като процентът засяга основната сума, не и ако има начислени лихви по нея. Ок, нормално. Питаме как процедират и как събират парите. Ами много просто, отговарят, виждаме се с длъжника и го питаме иска ли да върне сумата или не. Ако иска - прибираме я и готово  Shocked
 Joy Joy Joy
Попиляхме се от смях направо...  hahaha
Освен това после си проверихме в потвърждението по мейл и по факс за часа на срещата - в 14 си е било, правят се на ударени. Загубена работа  Close

Днес ходихме на пазар в Кора и в Макси Тойс, имаше някакво стълптворение на забрадки. моля, да не подхаващме спора, пак визирам само ниската прослойка - смрад, блъскане, крещене, сополиви деца и проблеми. Изхабихме нерви и усилия като за 20-часов пазар  Tired Брюксел става все по-проблемен в тази насока  Confused

В понеделник Криско тръгва на градина, стресната съм здраво, дано всичко е наред. На него му се ходи (не че реално знае какво е това), надявам се да му хареса, нищо, че ми се иска да го задържа за цял живот до мен, ама...  Blush

Снощи бяхме на черпене за нова къща и изпихме две бутилки 35-годишна ракия, с безчет пътпъдъци на скара и какво ли още не. Днес реанимираме  Flutter Утре сме на рожден ден с барбекю в двор в Лиеж, в понделник пак на гости... тежка, но весела програма  Simple Smile

Вие как сте  Hug

# 279
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ние днес ходихме на парад с балони в Брюксел. Беше весело. Преди това ходих да си купя нощница, пижама и сутиени за кърмачки, че нещо ми се струва, че бебето може и да не дочака термина, но може и да си внушавам. Подготвителните контракции доста зачестиха. Тази нощ имах 2 през 40 минути, от които се събудих и при двете усещах стягане в кръста и много се уплаших, защото деветия месец започва в понеделник. След това поразмислих малко и май ме е стягало, защото вече пижамата ми е къса и бях спала развита с гол кръст, а на мен кръстът ми е слабо място. Незнам...дано да отрае още малко вътре...То и първия път беше така и Марти се роди само 3 дни преди термин, но сега като ходя на работа ме обзема паника Sad Утре ще изпера всичко и ще си сложа куфара за болницата в колата, че да не го мисля и него...

# 280
  • Мнения: 27 524
Джъст, не се шашкай  Hug Да, знам, че е по-ленсо така да се приказва и пише и съветва, но не го мисли. Божа работа е  Simple Smile Влезеш ли в деветия - няма проблеми  Hug Че и преди това - също обикновено  Simple Smile
Важното е най-вече до 37 да устискаш, доколкото зависи то теб. Но ако се налага да лежиш повечеко и да не се натоварваш, нещо, което ти правиш обаче... помисли и прецени има ли други варианти.
Да ти кажа честно къса пижама и отвит кръст носят общо взето само студ... Опитай да забавиш темпото  Heart Eyes

# 281
  • Мнения: 305
Блонди, наистина ли сте ученици в понеделник  Peace  Браво, дойде време значи. Като се сетя и аз колко бях стресната. Ама няма начин, по-добре е за дечицата да са между равни. И ще ти се караме ако мислиш да си от задушаващите мъжки мами  Laughing     На добър час на Криско! Ще свикне, не се притеснявай. А ти ще се родиш. Ще имаш време само за себе си, голям е кеф    Hug

# 282
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Лекарят ми каза, че е нормално да имам подготвителни контракции. Аз разбирам, че имам контракция като започна да се задъхвам - иначе не изпитвам никаква болка. А за голия кръст - с Мартин имах проблем с бъбреците, даже си помислих, че са контракции и раждам, болката беше много силна. Бях яла (преяла  Embarassed) сини сливи и лекарят каза, че те могат да предизвикат бъбречни болки.
Аз от петък вече не пътувам Simple Smile На работа мисля да ходя към 10:00 като по този начин ще пропускам задръстването, а ще поработвам 1 час сутрин вкъщи и тогава ще тръгвам. Това означава, че ще шофирам по максимум 20 минути в една посока Simple Smile

Тази вечер си направихме мартенички Simple Smile Марти си легна с неговата и не иска ЧАК утре да я слагаме Simple Smile

Успех на Криско с понеделник Simple Smile На него ще му хареса със сигурност, а майка му ще реве цял ден Wink

# 283
  • Мнения: 90

Днес ходихме на пазар в Кора и в Макси Тойс, имаше някакво стълптворение на забрадки. моля, да не подхаващме спора, пак визирам само ниската прослойка - смрад, блъскане, крещене, сополиви деца и проблеми. Изхабихме нерви и усилия като за 20-часов пазар  Tired Брюксел става все по-проблемен в тази насока  Confused


Не ,Че неЩо се обиждам или да заЩитавам забрадките  ,ама Андерлехт е пълно с такива следователно клиентелата е такава  Peace .А в Кора това е калсика.Ние предимно от там си пазарим и съм нямала проблеми нито с децата им ,нито с тях ,веЧе поЧвам да си мисля ,Че параноясваш(не в буквалния смисъл не намерих друга подходяЩа дума) на тая тема,не им обръЩай толкова голямо внимание  ...А представяш ли си да вземаш метрото всяка сутрин, за да ходиш на работа  #Crazy,тъй ,Че има и по-лошо ,  бутай ги и ти любезно  Laughing,няма оправия ,знам .Все едно да кажеш ,Че в Скарбек или Моленбек са рядкост .Аз днес се възмуЩавах на едни модерни туркини , седи и детето в една колиЧка, която се дава под наем и ме вижда ,Че се мъЧа да си взема колиЧка понеже си платих ама от посредата не може нали ,та я питах дали Ще я взема ,ако не да я освободи, при тях трябва да си директен, няма тън мън инъЧе можеше цял ден да си Чакам .Ние днес бяхме в другия шопинг по -големия  в Андерлехт ,там има повеЧе занимавка за децата ,а времето беше супер пупупупуп дано така се задържи .На мен ми се живее в Остонде ,с нетърпение Чакам да се постопли и да си ходим през поЧивните дни натам ...

Ти, ако дойдеш да видиш каква нахална етърва имам белгйика (като конска муха ,типиЧно взела тяхните маниери ) ,хората не напразно са казали с какъвто се събереш ,такъв ставаш ,а децата ииииии  не стига ,Че  суполиви ами и нахални до безобразиееее .Ония ден ми цъфнаха и Щях да откаЧа .Вземаха да ми отварят шкафоветеее  в кухнята ,гардеробитееее ,ко имало тук  ,ко имало там .Не мога да им насмогна те 2 и Лина една 3 ,майката  се смееееее за нея това поведение е нормално и от въздастта  (много смешно ).В кухнята в панера на масата имах цяла купа със спекилоз (бисквитки) ометохаааа ги ,без да питат може ли не може ли  ,както и да е ,Чай искаха ,направех им ,уляха уртълака .Докато бях залисана с тях бях сложила в микровълновата бурканЧето на Лина да се стопли ,ама го забравих и то изгърмя и като ми кипнааааа ,взеха да искат гофри ,викам няма гофри.Искаха да вземат играЧките на Лина за у тях си  #Crazy,на играта дора искало да играе ,Че взема и се тръшна .
БаЩа им (брата на моя)дойде да ги вземе с колата ,обаЧе ние докато му отворим ,той нервака си заминал  #Crazy.Етървата му се обажда да му каже всиЧко с подробности ,кво сме праели и къде сме били и заЩо не сме отворели на секундата  и той и затваря телефона и и вика да се прибира пеш с децата(те не живят много далеЧе ,но все пак росеше него ден ) .Мизерник от класа


Постоянно обикалят по брокантите и там хората им дават боклуците си и децата си мислят ,Че всеки им е длъжен да им дава,благодаря и др такива думиЧки в тяхния реЧник -няма  .Карат децата  да ми се обаждат по телефона  и те им диктуктуват (аз ги Чувам нали ),да ми кажат колко им е било мъЧно за мене  #Crazy,само и само да ги взема и да се отърват за малко от тях ,сякаш аз си нямам друга по приятна работа ,Че да се занимавам с тяхните нахални деца .Като са ги правели да си ги гледат не съм ги карала аз ,нали ?Не казах на мъжа ми ,Че са идвали Щото пак Щеше да ми каже ,Че аз съм виновна ,Че съм ги пуснала ,той не ги пуска ,ако брат му дойде на вратата какво искаш ,как си ,Чао .Аз оЩе не съм се науЧила да бъда толкова остра и директна ,но с тях трябва инъЧе после полуЧавам мигрена  Laughing


Дано му хареса на Криско в градината ,после разкажи за впеЧатленията ,какво правят ,с какво ги занимават ..

# 284
  • Мнения: 1 572
Блонди на мен пък ще ми е интересно езиковата бариера как ще му се отрази , после да разкажеш.

Бонни и ти ли не работиш?

Ох , мойто дете е от снощи с темп. 39.5 , най-вероятно е от ваксината която му биха преди една седмица , тази против морбили и т.н.Той след всички ваксини вдига температура но пък толкова висока не е била , дадох му панадол няколко пъти и ако до утре сутринта не ми мине отиваме в спешното , че нали е неделя   Crazy

Снимки ще ви дам , но мъжът ми като снимал всичко не решил за редно да поразтребе малко и снимал та снимал панаирите / нали се сещате че с прохождащ малък човек ред няма/ , и моля ви се днес днес снимките в интернет и какво да видя - сутиенът ми виси на стола до големия шкаф  ooooh!
Ужас , явно съм се преобличала ли , в банятя ли съм била , пак че не ме е снимал гола някъде  Joy
Джъст ти сигурно си го видяла Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт