И з р а е л 24

  • 17 204
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 12
Честит Рожден Ден на малката Шахар!Петенце,да ти е жива и здрава рожденничката,желая и безгрижно детство и весели игри!Много да ви слушка и да ви радва!

Хубав ден на всички!  bouquet

# 271
  • София
  • Мнения: 18 116
Цитат
sarated, ти си умна, интелигентна, ерудирана и информирана жена. Имаш моите уважения, ако и да сме на различни гледни точки понякога, това е съвсем нормално. Винаги си добре дошла, защото знаеш как да общуваш възпитано и нормално, а не провокативно и негативно.
Случвало ми се е понякога на обед да гледам повторения на "Шоуто на Слави". Там един от артистите- Краси Рядков се превъплащава в образа на отец Нафарфорий. Гледала ли си го? Прави голямо шоу, не рядко обаче за сметка на християнските ценостти  . И използва доста нецензорни думи от името на Бог и другите светии. Трябва ли да го емнеме и него? Или да се обърнем към майките, живеещи в БГ и да им потърсим сметка и инфо. защо аджеба по една национална медия усмиват християнството?

Мисля и се надявам, че ме разбра!
Напълно те разбрах...Както казах и по-горе, по отношение нападките към дадена религия меря със същия аршин при всички случаи, независимо дали срещу мен стои арабин , израелец  или българин ....А под реакция от моя страна нямах предвид осъждането на някого /аз не съм и не мога да бъда съдник/, а просто горчивината, която остава в мен след подобни случки.В тази връзка не се и съмнявам, че в "Шоуто на Слави" се е случвало и пак ще се случва описаното от теб.Затова и недолюбвам  това предаване , изключително рядко го гледам.Ако все пак го правя понякога, то е единствено и само заради някои гостуващи. Peace

# 272
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Скачам,скачам
вода и кал Simple Smile
дъжд,дъжд чадър
Скачам,скачам
водата пръска
Това е песен за чадъра  Joy

шприц-пръска  newsm78 това незнам как да го преведа  newsm78

Наинка,аз не си падам по екипите,дай ми на мен дънки и панталони с джобове  Joy обаче като си купя колело ще си купя нещо като клинче та да е по удобно,но пък няма да карам с тези страхтни маратонки,те са едни белички,хубавички  Blush

Някой подготвя ли тема Израел есрим ве хамеш-адом???Адом е червено а числото 25 в рулетката е червено Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 13:55 от Boryana

# 273
  • Мнения: 1
  Мили момичета,стомаха ми се свил на топка, в гърлото си имам заседнала буца и плача...Наистина плача. Момичета, та вие първо сте майки/някои може още да не са,но ще бъдат/. После, вие сте БЪЛГАРКИ! Не изричайте груби думи една към друга. Опитвайте се в това достатъчно сложно време да се подкрепяте с каквото можете. За съжаление, български майки има вече навсякъде по света. Казвам за съжаление, защото не всички са по свое желание там,където са.Понякога е доста трудно да останеш верен на себе си и на своята религия и същевременно да се опитваш да защитиш семейството и хората, сред които сега живееш. Всичките ни беди идват само от РЕЛИГИЯТА.Защо Бог е решил,че трябва да го приемаме в различните части по света в различен образ и под различно име? Дали няма да настане ден на мир и спокойствие по света и ако не се обичаме,поне да бъдем толерантни един към друг и да уважаваме чувствата и на другия до нас?! Дай Боже!
   Извинете ме за моите старчески брътвежи, но си мисля с болка и за вас, и за моите момичета,какво ли ви е подготвил живота?!  Помагайте си,момичета! Дори само с добра дума...Не заставайте една срещу друга!
   Простете ми пак,но много се натъжавам от това,което става по света и никой с нищо не може да го спре.

# 274
  • Мнения: 232
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО МОМИЧЕТА,ЗА ПОЗДРАВЛЕНИЯТА ОТПРАВЕНИ КЪМ ШАХАР!  bouquet
Не мога да вляза във форума,за да Ви благодаря!Радвам се много на снега,направих и много снимки,като се върна ще показвам!


Това е от Петя!

# 275
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, точно Брита ползваме и ние  Peace Искам и аз да дам домашно  Grinning
Дани гибор, можеш и да я чуеш тук: http://www.youtube.com/watch?v=IAIs4YcqFn0
(надявам се, че не съм избрала нещо твърде трудно)

НаинаHug   bouquet мерси за съвета! Мислих да му взема едни пантофи-кученца, защото ноември месец подарихме такива на близнаците-чичовци на мъжа ми и тогава въпросният братовчед, който е рожденик сега, поиска и той такива... Обаче тук вече са се ориентирали за пролетта, напълнили са магазините с костюми за Пурим, и не намерих  Sad Взех му една тениска и един шоколад, на който пише Happy birthday, ще му направя някаква по-специална картичка, ще спретна  една баница и съм готова  Flutter Поздрави на Петя! Знаеш ли тя кога се връща?  Thinking

Таня-миши, може би да изчакаме Мимкис и Цани да тръгнат на улпан и ще има повече включвания по темата за иврита. Аз съм "за", но малко се разкъсвам между темите - тази отчетната за Израел, а сега и кулинарната ми легна на сърцето и за още една не знам дали ще намирам време  Confused Но иначе много обичам иврита и да обсъждам и помагам за научаването му и с удоволствие ще участвам по-нататък  Peace Hug


Да ви разкажа за премеждията си в книжарницата... Преди седмица-две купувах книга за подарък (друг рожден ден  Grinning) и като я плащах ми казаха, че книгата участва в промоция - ако купя две, едната е 50%, или май дори безплатна... И аз им казах, че е за подарък и няма да се възползвам. Купувам си днес книга за мен и на нея лепенка, че участва в промоция (мивца)... И си мисля "Айде, този път да не пропусна пак промоцията, ще взема още една книга"  Laughing И сигурно след 1/2 час търсене си намирам една и доволно крача към касата... Какво ми казва момичето? - взела съм две книги от различни промоции  newsm78 Значи, едната била да купя две книги и нес кафе и едната книга ми е безплатна, а другата промоция е за чуждоезикова л-ра - ако взема две книги на "льуазит" (т.е. на чужд език, не на иврит), едната ми е с 50% отстъпка  ooooh! Питах я "Не може ли нещо средно? Пак ли не ме "хваща" промоцията", момичето много се притесни, но казва "Не може, два са вариантите"... Мислих да върна едната, но се оказа, че съм се привързала и към двете докато стигна до касата и не знаех коя да оставя  Mr. Green Платих си чинно 200 шекела и така  Blush

Саратед, мисля, че примерът с предаването на Слави точно показва, че нещо е много разпространено и едва ли прави впечатление на голямата част от хората, но в случая се получи така, че понеже предаването е израелско и се тематизира и малко повече се драматизира... Сатирата има много важна функция в обществото, според мен, просто в случая става дума за несполучлива сатира, това е!

# 276
  • Мнения: 610
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПОРАСНАЛАТА КУКЛИЧКА ШАХАР !

ПЕТЯ - ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА РОЖДЕНИЧКАТА !!!

# 277
  • Мнения: 110
Честит Рожден Ден на Шахар!
да е много щастлива и весела, обичана и обичлива да радост на всички вкъщи!

# 278
  • Мнения: 232
Мента,не каза кога се прибира,а и нямахме възможност,да пишем повече,че компа и е в другата стая,а и вероятно има проблем с интернета.При нас в БГ,времето направо стана страшно,може би затова има проблем с нета.Прати Ви на всички,много поздрави!

# 279
  • Мнения: 1 526
Борянка, много добре   bouquet! Изключително добре, чудесно. Напредваш чудно!
Аз обаче бях объркала две думи  Crazy...
Ето го точно превода:

квиц е пружина, шприц е от глагола леашприц- машприц

Пружинка, скачай
вода и кал
дъжд, дъжд чадъри

Скачай, пружинка
вода пръска
това е песента на локвите


шлулиот- локви шлулит- локва


Наина, мерси за съобщението от Петюша   bouquet! Тя се прибира на 24.02  Peace.

vilivitska, при цялото ми уважение, не приемай нещата толкова лично и навътре   bouquet!
Във форумът като цяло се срещат спорове в почти всяка тема. Не мисля, че ние се обиждахме. Просто си изказахме мнението  Peace. И съм сигурна, че ако въпросното "запитване" беше формулирано по малко поразличен начин, отговорите биха били различни.

Аз отивам да правя ягодово парфе. Дори си купих нова тава от тези тортените, който са с отварящ се пръстен.

Моля Мента и/или ако още някой има желание да подготвят новата тема  Peace. За червеният цвят мога да допринеса със снимка на парфето  Laughing.
Днес подготвяхме и кустюмите за Пурим. Далечко е, но децата вече треска ги тресе  Laughing, магазините са пълни  Peace.



# 280
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Tali, и аз правя ягодово парфе  Grinning Имам и снимка, малко розовичко ми се получи  Laughing http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10523621
Сложих повечко желатин, това е снимка от миналата година, правих го по случай годежа, като ходихме да съобщим на свекърите  Blush С кисело мляко го направих, а основата е от бисквити и масло  Peace

Вечерта ще пусна новата тема, няма страшно, ако стигнем и до 21 страница...

# 281
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Какво е киноа  Embarassed А може ли якой да дойде да ми сготви всички тези вкуснотии вкъщи   Praynig аз незнам как да купя един бакпулвер от магазина  Cry как да ги направя тези сладости...Умирам за грис-халва...Ох защо влязох да погледам картинките  Sad всичко ми се яде сега  Sad

# 282
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, можеш да купиш каквото си поискаш  Peace Ако за нещо само не знаеш как се казва ние за какво сме тук  Hug
Бакпулвер е авкат афия = אבקת אפייה  Grinning Киноа е вид зърна от Южна Америка, които смело навлязоха в Израел  Laughing и аз много обичам - нещо като ориз, но не съвсем, прилича и на бургул - даже понякога правят табуле с киноа вместо с бургул; или на рецепти с ориз - заместват го с бургул. На всички езици му казват киноа  Peace - quinoa= קינואה
http://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa

Води се за здравословна храна поради няколко причини, една от които е, че не съдържа глутен... Но на мен просто ми харесва и за това си го ям  Grinning Аз взимам органик, но не съм пробвала "многоцветната", а обикновената бяла; Виж как я продават в Израел:
http://www.tevasport.com/DATA/img/kin.bmp

# 283
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Има ли предварителна обработка преди да се сложи в салатата  EmbarassedНа мен ми беше неудобно да питам в готварския,тука поне си ме знаете  Joy

# 284
  • Мнения: 1 526
О да, приготвя се подобно на ориза. Ето да видиш и нещо на български  Peace

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=8410

Праве е Мента- питай, ще ти бъде отговорено  Peace.

Мента, на тази марка много харесвам продуктите- взимамвсякакви видове паста- фусили, макарони, спагети, кетчуп, дом. пюре и всички зърнени  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт