И з р а е л 24

  • 17 189
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 914
Честито  на  мама  Петя   

да  и  е  жива  и  здрава  рожденничката    bouquet



Мента    bouquet

Карол  и  Ханд   bouquet  bouquet  bouquet

ТАЛИ  прочетох  че  си  писала  в  учебната    хали  е  вуйчо  а  чичо  е амми  но  го  използват  и  като  форма  за  обръщение  и  към  по  върастен 

можеш  да  се  обърнеш  и  сс  формата  Кейфа  ахвал    същото е  как  си  или  на  какъв  хал  си   Peace Hug

# 286
  • Мнения: 1
Tali Dan ,понеже тези дни си ми е мъка нещо,пък и от възрастта,самотата,мен си ме избива на плач. Аз например като гледам 'анимал планет',голяма съм ревла в някои моменти. И за хубаво,и за лошо,все се вълнувам. Ама ми е простено,нали? Не ми обръщайте внимание... newsm51

# 287
  • Мнения: 1
 Mentha, та да си дойдем на думата. Казваш,че американските ашкенази говорят идиш,а в Израел се говори иврит. Жалко, исках да науча някои от думите и изразите,които срещнах тук,във форума, и да ги шашна в Ню Йорк,но явно няма да стане.

# 288
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Вили,мъжо каза да блеснеш на английски  Joy каза,че надали младите говорят идиш Simple Smile А за сълзите,разчуствала си се заради детето,все пак и второто се омъжва надалеко,трудно е..Но ние сме тук и ще ти помагаме  Hug

# 289
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе,  Blush аз не помислих за това, но е възможно и други да не знаят  Thinking Не знам дали е популярно в България, а тук във всеки супер продават и почти във всяко заведение предлагат нещо с киноа  Peace На запад има, ставало е въпрос в международния форум...

Вари се като ориза, една чаша киноа с две непълни чаши вода  Peace В салатата го слагам изстинало...
ТалиHug

vilivitska, някои думи на идиш и на иврит са еднакви, но произношението им е различно, напр. "честито" на иврит казваме "Мазал Тов" с ударение на второто "а", a на идиш се произнася с ударение на първото "а"  Peace празниците - също, напр. в Израел казваме Песах и Йом Кипур, а дядо ми казваше Пейсах и Йом Кипр (без "у")... Идишът е страхотен език, много рисувателен, неслучайно има израз на иврит "На идиш звучи по друг начин"  Wink Мъжът ми казва така и за арабския - че така "обрисуваш" с него и като превеждаш, не можеш да предадеш точно духа на казаното...
Вероятно не говорят гладко идиш и възрастните, но пожелания и "крилати фрази" се ползват  Peace

svear,   bouquet  липсваше ми!

# 290
  • Мнения: 112
Шабат Шалом !   Hug Hug Hug  bouquet



vilivitska ,с  подобна съдба сме двете - децата ни  далеко от нас. И аз 4ести4ко си поплаквам..

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 22:03 от Sarrah

# 291
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Купих банани, утре ще правя угат банана, ако стане ще снимам и ще ви покажа Peace
Вчера имах малко емоции с Роби, падна и си разцепи бузата, ходихме до Пирогов , залепиха му бузката и му биха инжекция против тетенус. В къщи плака и се уплаши, но в Пирогов само една сълзичка пророни.Днес цял ден му подвиквам да внимава да не се удари.
Лека вечер на всички.

# 292
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ох,Жаки сигурно много си се уплашила  Hug Дано малкия бързо да забрави това неприятно изживяване  Praynig А по въпроса за
угат-а недей показва само снимки ами така лекинко завий и прати едно колетче  Joy ох днес цял ден прося храна ужасна съм  Joy

Ментичка,твоето стихче за Дани героя ме затруднява,има много думи които не знам а не искам да превеждам с мъжо заедно,все пак няма да е честно Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 21:59 от Boryana

# 293
  • Мнения: 1 526
Хващай милото утре да те води на угот по Хайфа, ама първо да приготви кафето  Hug! Кажи отзиви, днес пихте ли? Как е?

Жаки, ще стане угата, бетах! И да се изфукаш. И аз метнах набързо парфето, ще го видим утре.
Мента и твоето изглежаше супер- сигурно е било много вкусно, а и при този повод  Flutter, просто идеален!

Искам да ви предам отново благодарностите на Петето на всички честитили на Шахар! Тя е трогната от вниманието.
Сега е показвала на децата сняг посредством уеб камерата. А те въздишали  Grinning. Казва, че са големи студове и ледове при тях.
И така Мента си общува с Ментов тези дни със скайп, Петя с неините също... да живеят технологиите!

Свеар, мерси за разяснението. На иврит и чичо и вуйчо е дод (Мента, знаеш ли да има друга дума за вуйчо  Thinking). Аз използвох чичо, защото те ми казаха "ти питаш как е дод шели (чичо ми)".

# 294
  • Мнения: 232
Жаки,дано малкия да се оправя бързо Praynig
Аз съм сама,детенце е на бабин дом,мъжо го пуснах на банкет,ама пет минути преди да се прибере,съм  му казала да ми се обади,че да не си разваляме семейството заради пет минути  Mr. Green
На коя дата,е Песах,и Тали спомена за някакви костюми,сигурно сте писали за това,ама съм го пропуснала!
Бубе,ако ти кажа какво ядох преди малко,сигурно ще умреш от завис Joy Joy

# 295
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Костюмите са за Пурим,карнавален ден когато всички се напиват и тази година се пада на 9-ти срещи 10-ти март точно за моя рожден ден  newsm44

Тали,няма как да се грабнем до Хайфа защото няма кола а няма и автобуси...Кафето беше супер,днес ревах на Ми6и,че не можеш да се разминеш от хора вкъщи дошли да пият кафе  Joy А представи си само мъже на едно място каква олелия е...Прави страхотен каймак понеже има крема ааааа представка или там както се казва  Peace

Наинка,когато е за сладко аз лесно умирам от завист да ти кажа,иначе друго трудно ме впечатлява  Joy обаче аз сега ям гърмящ шоколад и умирам от кеф  Joy

Петееее айде връщай се липсваш ни   bouquet

# 296
  • Мнения: 1 526


Това са моите хора от Пурим `07. Снимките от миналата година ги изгубих по нелеп начин, въобще загубих около 500 снимки за период от година, защото ми бяха само на ком-а без да съм ги защитила, а се наложи преинсталиране и ги затрих, още ми се плаче  Cry  Cry  Cry имах такива кадри...

Наинка, Песах е през май. А Пурим е нещо като карнавал.

Борянка, а моторката?

# 297
  • Мнения: 232
Бубе,благодаря за отговора  bouquetИ аз умирам за сладко,а има един гръцки шоколад с цели бадеми,малиииии,жесток е!
И да знаете,искам снимки,от този карнавал!
Оф каква съм   шматка:doh:,сега разбрах за Пурим и Песах!
Тали,много са ти готини хлапетата,сладури!

# 298
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тали с мотора не става защото това е кросов мотор предназначен да се движи по черно и из горите...с две думи няма мигачи и бихме имали проблем с полицията.Мъжо е ходил с мотора до Хайфа,но не би тръгнал и с мен до там..

Наинка,за мен беше Рая да работя на корабите точн заради огромното количество шоколади в Duty free-тата.Сега колегите се надявам да ми купуват и носят  Praynig

# 299
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Банда, новата тема е факт, настанявайте се в нея  Hug
 Arrow http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374206.new#new


Жаки
Hug Hug Hug

Другите постове още ги дочитам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт