Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 822
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз го правя често.
При нас е доста на почит.
Аз обаче към изброените продукти добавям и кофичка кисело мляко.

# 16
  • Мнения: 549
Страхотен сладкиш.Благодаря че ми припомнихте за него.
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така?

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Страхотен сладкиш.Благодаря че ми припомнихте за него.
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така?

Аз не. Следвам си класическата рецепта.

# 18
  • Мнения: 2 149
Ауу,това беше първия сладкиш,който наптавих като дете,обожавам го.Благодаря за рецептата,още днес ще си го припомня Wink

# 19
  • Мнения: 307
Въпрос- докато е още топъл сладкишът, като се залее, не става ли глетав ?

# 20
  • Мнения: 1 064
И аз да питам нещо - може ли да се направи в тефлонова форма за кекс или ще стане прекалено дебел слоят ...

Покойната ми баба правеше нещо такова, но не съм запомнила да е толкова лесно. Печеше го в електрическите тенджери за сладкиши, на които се слага чашка по средата, може не всички да ги помнят. Само че жената се помина, преди да проявя интерес към рецептите й ....

# 21
  • Мнения: 2 082
Цитат
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така

аз го правя така и е много вкусно.карамелизирам захарта направо в тавата и когато поизстине намазвам с масло/не е задължително/,могат да се наръсят малко орехи/пак не е задължително/нареждам отгоре праскови и изсипвам сместа.могат малко да се увеличат яйцата за да не е много тънък сладкиша.
 Femme ,заливам го топъл ,а не горещ и не става глетав...

B l a n k a ,може във форма за кекс,просто външният вид ще е друг...ако е в тава и се обърне се виждат красиво оформените плодове

# 22
  • Мнения: 5 183
Още си го спомням от детството, майка ми го правеше най-вече със кайсии

И баба ми го правеше така.

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
По същия начин го прави майка ми и отдавна вече и аз Mr. Green/баба не е правила такъв/
Знам,че задължително тавата се намазва с масло преди да се слажат кайсиите Peace...задължително.От маслото блата и кайсиите имат невероятен вкус,с олиото това не може да се постигне/пробвала съм и от опит го казвам Wink/
И с карамел съм го правила-добре се получава.....и да,сладкиша не бива да е много горещ,топличък да,но не и горещ когато ще се залива със сока...

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз да питам нещо - може ли да се направи в тефлонова форма за кекс или ще стане прекалено дебел слоят ...

Покойната ми баба правеше нещо такова, но не съм запомнила да е толкова лесно. Печеше го в електрическите тенджери за сладкиши, на които се слага чашка по средата, може не всички да ги помнят. Само че жената се помина, преди да проявя интерес към рецептите й ....

Баба и до ден днешен го прави в тази електрическа тенджера  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 182
Много бързо лесно и вкуснО,доста често го приготвям само,че аз не слагам бакпулвер!

# 26
  • Мнения: 28
A pak az si pravq vkusna torta ot tozi sladki6:ot 4 qica,1 4aena 4a6a zaxar,1 4aena 4a6a bra6no+bakpulver i 1 vaniliq za aromat.Vsi4ko se razbiva do ednorodna smes.Na danoto na tavi4kata rastapqm 1 maslo,i redq kaisiite (na 2 kompota)s pove4e plodove e po vkusno! Zalivam i smesta varxu kaisiite i pe4em.Sled kato go ote4em obra6tame tavata varhu tortena 4iniq ili druga tava,kogato poistine da ne e vrql go siropirame obilno s soka ot kompota kaisii,a nai nakraq pokrivam obilno s smetana Stava vkusna seka torti4ka,a i dosta ikonomi4na,,,opitaite i vie  !

# 27
  • Мнения: 2 149
Благодаря за рецептата и идеята.Стана много бързо и ужасно вкусно  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ммм...това е един от любимите ми сладкиши-става бързо, лесто и не изисква кой знае какви продукти  Simple Smile следващия път като го правя ще опитам идеята с карамела!

# 29
  • Мнения: 2 110
А моята баба ми правеше следният сладкиш. Взима чаши със широчина на гърлото колкото кръглите бисквитки "Руен",може и малко по-широки . Започва така, на дъното слага бисквитка, после от компот кайсиика /половинка/ , после бисквитка и така докато се напълни чашата. Залива със сиропа от компота.Най от горе се настъргва един бонбон. Слага се в хладилника за няколко часа. Приятен апетит !

Общи условия

Активация на акаунт