Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 818
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Снощи го правих,но не се получи Sad Остана суров във вътрешността,а отгоре се опече.Правих го с компот от праскови.Да не би да не съм отцедила добре плода?

# 31
  • Мнения: 720
Аз го правя с карамел на дъното и освен кайсии слагам и вишни от компот. Става едно кисело - горчиво - сладко.  Crazy Правех го с пандишпан, но вчера опитах по тази рецепта. Стана супер и ми се изпече без проблем, а не бях цедила плодовете.  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 12 554
Снощи го правих,но не се получи Sad Остана суров във вътрешността,а отгоре се опече.Правих го с компот от праскови.Да не би да не съм отцедила добре плода?

Не е от това. Аз онзи ден месих питка и се получи същото. Мама ми каза, че напоследък брашната, които продават - т.е някои от тях са калпави.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 258
оле, момичета, и при мен така се получи... Най-вероятно от брашното
Наскоро и питка правихме, и тя заприлича на мекица повече, отколкото на питка. Sad

# 34
  • Хасково
  • Мнения: 995
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.

# 35
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.

Аз го правих с 3 яйца,но пак тъничък стана.Според мен с 4 яйца ще стане най-добре за средно голяма тава,като другите продукти си останат в тези количества.

# 36
  • Мнения: 1 064
nano   
благодаря ти за отговора.
Утре ще опитам ....

# 37
  • Мнения: 465
Мерси, че ни го припомни   bouquet

Компотите вече станаха почти екзотика.  Tired А толкова обичам.  Confused Никой около мен отдавна не прави, а самата аз никога не съм се хващала.. Май топката е в моето поле  newsm78

Все пак ще купя един компот и ще му се пробвам на сладкиша от носталгични чувства.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 064
Ние пък след поне 10 години пауза пак се върнахме към компотите. Нещо ни удари тази криза ....

# 39
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, веднага след като стане готов ли се обръща?Ако може спешен отговор, че почти е готов Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, веднага след като стане готов ли се обръща?Ако може спешен отговор, че почти е готов Heart Eyes

Пет минути, след като го извадиш от фурната примерно.

# 41
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
nana77 , благодаря ти, отговорът ти дойде точно на време Hug.

# 42
  • Мнения: 5 462
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.
С каква марка брашно го правихте ???

# 43
  • Мнения: 1 064
Опитах двойна доза, защото оригиналната рецепта е "мини" за нашата къща. След 2 опита по-добре се получи така

4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 компот
1 банан
малко сладко/мармалад - размити в малко вода

Всичко е както вие сте го написали. Разликата идва от там, че не слагам 2 компота на двойната доза, защото ми са ограничено количество, и компенсирам с кръгчета банан. Сокът за сиропирането също идва малко и го допълних с малко размито сладко. Използвах голяма кръгла тава, за да не стане висок сладкиша.

Много ви благодаря да рецептата, става невероятно бързо, лесно и най-важното - става с продукти, които винаги си имам удома.

# 44
  • Мнения: 3 314
аз току що го направих , но още е горещ и не съм го заляла със сока  Simple Smile  нямам търпение  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт