Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 816
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 115
  Благодаря ви,че ми припомнихте този уникален,лесен и икономичен сладкиш.Преди го правех редовно,когато имаше компоти,сега не правим от десетина години.  Weary


 Има ли някой идея с  какво може да се замени компота сега?Примерно ,както е писала Бланка,с банан и размито сладко....

 Благодаря ви !

# 46
  • Мнения: 165
Аз го правя с 4 яйца, става по- дебеличък. Сокът ако е малко може да се разреди  с вода и мед. Става страхотно. Масло също слагам повечко, вкусът от него е страхотен. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 554
  Благодаря ви,че ми припомнихте този уникален,лесен и икономичен сладкиш.Преди го правех редовно,когато имаше компоти,сега не правим от десетина години.  Weary


 Има ли някой идея с  какво може да се замени компота сега?Примерно ,както е писала Бланка,с банан и размито сладко....

 Благодаря ви !

Във всеки магазин има компоти. От праскови и кайсии няма никакъв проблем да намериш. Не мисля, че с банан и сладко ще стане същия вкус.

# 48
  • Мнения: 769
Много вкусен сладкиш.Благодаря на авторката,че ми припомни за него.Преди го правех много често.

# 49
  • Мнения: 3 804
имам компоти-и ще се пробвам,за такъв сладкиш не бях 4увала до сега

# 50
  • Мнения: 18
  Благодаря, че ми припомни за този сладкиш.Още утре ще го направя.

# 51
  • Мнения: 2 149
Много се хареса в къщи този сладкиш.Сега ще пробвам с компот асорти(с много видове плодове).Аз добавих и чаша кисело мляко,стана много сочен Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 1 819
Някой няма ли да пусне снимки???

# 53
  • Мнения: 769
Някой няма ли да пусне снимки???
Снощи го спретнах.Малко го обогатих с извара и крем.Получи се вкусно.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Някой няма ли да пусне снимки???
Снощи го спретнах.Малко го обогатих с извара и крем.Получи се вкусно.

Много добре изглежда. Peace
Би ли споделила в какво количество и кога сложи тези неща?

# 55
  • София
  • Мнения: 12 554
nordina само че ти си сложила кайсиите в тестото, а принципно се редят на дъното на тавата върху маслото.

# 56
  • Мнения: 769
Би ли споделила в какво количество и кога сложи тези неща?
Пастички с извара и кайсии
Необходими продукти:
За блата:

250гр. извара
2бр. яйца
1ч.ч. захар
1/2ч.ч растителна мазнина или маргарин
1ч.ч. сок от компота на кайсии
2ч.ч брашно
1ч.л бакпулвер
плода на 1 1/5 компот от кайсии

За крема:

250гр.извара
2бр.яйца
1ч.ч захар
1/2 от плода на компота
2с.л царевично нишесте
1/2ч.ч сок от компота

За карамеловия сос:

3с.л. захар
100мл прясно мляко

Начин на приготвяне:
Рабиват се продуктите с миксер по реда,в който са написани.Изсипва се сместта в предварително намазнена тавичка.Нареждат се кайсиите.Пече се на около 200 градуса.
В това време разбиваме продуктите за крема.След като се изпече сладкиша изсипваме сместта за крема и печем само на горен реотан до порозовяване.Карамелизираме захарта,добавяме прясното мляко и варим до леко сгъстяване.Поливаме сладкиша с карамековия сос.

nana77-Да така е.Този път реших да обогатя рецептата и се получи вкусен/според мен/сладкиш.

     

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 16:18 от nordina

# 57
  • Мнения: 3 268
nordina,поздравления!Сладкишът ти изглежда превъзходно,записах рецептата и ще го направя.На мен не ми се получи този,даден от авторката.Дано сега се справя.  chef

# 58
  • Разград
  • Мнения: 3 110
nordina,поздравления!Сладкишът ти изглежда превъзходно,записах рецептата и ще го направя.

И аз,и аз. Laughing
Благодаря много за рецептата.  bouquet

# 59
  • Мнения: 769
 Blush
От вълнение съм пропуснала захарта на крема

Общи условия

Активация на акаунт