Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 817
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 819
А като се опече, преди да го залеете, обръщате ли го с плодовете нагоре???

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
А като се опече, преди да го залеете, обръщате ли го с плодовете нагоре???

Да, защото, ако го напоиш в тавичката после много трудно ще го обърнеш.

# 62
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
същият сладкиш,но с едно малко изменение-вместо да мажа тавата с масло,аз карамелизирам захар на дъното на тавата,нареждам изцедените плодове от компот още докато карамела е топъл и изливам сместа.пека и т.н.след като се охлади ,го обръщам в поднос,сиропирам и намазвам със сметана.

# 63
  • Мнения: 2 149
По принцип го правя с цял плод,но днес реших да разнообразя Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 547
искам да попитам, с цялата течност от компота ли заливате след печенето или само с част от нея?

# 65
  • Мнения: 2 149
Аз заливам с около 400 гр сироп Wink ,още толкова са ми и плодовете Laughing.Но според мен си е въпрос на вкус и предпочитания Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 547
Аз заливам с около 400 гр сироп Wink ,още толкова са ми и плодовете Laughing.Но според мен си е въпрос на вкус и предпочитания Peace
благодаря за отговора  bouquet
аз да си питам, че не съм сиропирала досега.. Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
Свекърва ми е майсторка на този сладкиш. Освен това това е любимия сладкиш на мъжа ми, той общо взето само този яде от домашните сладкиши. На свекърва ми й се получава нещо като реване с плодове на дъното. Тя не го обръща.

# 68
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Това е моят компотен сладкиш,но е с 3 яйца.Според мен с 4 броя ще стане най-добре,но и така си беше много вкусен.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз го правих с компот от праскови, но нямах как да го снимам. Мисля обаче в събота да повторя и тогава ще снимам и моето творение.

# 70
  • София
  • Мнения: 547
и аз да се отчета Simple Smile
днес правих сладкиша  Simple Smile
ама не знам, мисля че не стана добре Confused
направих го с 4 яйца (max-mama беше писала, че така ще е по добре, иначе останалата част от рецептата спазих)
реших да карамелизирам дъното на тавичката, малко не стана равномерно, ама нищо де Whistling
намазах с масло върху карамела, наредих ягодите(не бяха много Confused) насипах сместа и сложих да се пече; извадих тавата, и като не иска да се обърне ooooh! предполагам че карамелът много беше залепнал Confused с триста зора и един нож се отлепи от тавата, ама на 2 части
дано е вкусен, че вид никакъв няма Sad
ето снимки краен вариант:
тук и тук и тук и тук

съжалявам, за качеството на снимките, но моят фотоапарат толкова си може..

# 71
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Сигурна съм,че ще е вкусен сладкиша.
Аз заради това избягвам да карамелизирам захар на дъното на тавата,имам подобна случка и аз.Тогава обаче загрях дъното на тавата да омекне карамела и така обърнах.
Пиши как е,след като го опиташ.

# 72
  • Мнения: 804
Сладкиша наистина става страхотен-правих го с кайсии и ягоди.направо става разкошен.Дали сте супер рецепта!

# 73
  • София
  • Мнения: 547
max-mama, на вкус е супер станал - напоил се, сочен и вкусен Heart Eyes
другият път няма да карамелизирам по дъното..

# 74
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
карамела го правиш на слаб огън.изцедените плодове от компота ги нареждаш още докато карамела е течен,така после няма да имаш проблеми при обръщането.винаги съм го правила с карамел и никога не ми се е залепял.като го направя ще го снимам!
честит 8 март!да сте живи и здрави и винаги обичани!

Общи условия

Активация на акаунт