Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 820
  • 91
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 547
nelly6900, много ти благодаря ти за съветите - следващия път вече трябва да стане Simple Smile
Честит 8ми март момичета  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 12 554
Хайде и моят сладкиш е готов. Сега стои да изстива и да се напои хубаво. После ще кача снимки.  Wink

# 77
  • Мнения: 9 973
и аз ще се пробвам утре

# 78
  • Мнения: 6 713
карамела го правиш на слаб огън.изцедените плодове от компота ги нареждаш още докато карамела е течен,така после няма да имаш проблеми при обръщането

Мерси за съвета, ще пробвам така и аз,защото и на мен не ми става хубав десерта иначе. Не се обръща и се разпада заради карамела Whistling

# 79
# 80
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
пробвала съм с различни компоти,но този сладкиш го обичам най-много с компот от кайсии!но то си е въпрос на вкус!

# 81
  • Мнения: 5 462
пробвала съм с различни компоти,но този сладкиш го обичам най-много с компот от кайсии!но то си е въпрос на вкус!
Peace

# 82
  • Мнения: 9 973
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

# 83
  • Разград
  • Мнения: 3 110
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.

# 84
  • Мнения: 9 973
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.
[/quo
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.
златна си!Мерси много

# 85
  • Мнения: 549

Честит празник.  bouquet
Да побутна малко темата Joy
Страхотна рецепта.
Благодаря ти още веднъж че ми я припомни.  bouquet

# 86
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
бях обещала да кача снимка като направя сладкиша.е,днес му дойде реда!

# 87
  • Мнения: 13
Сладкиша от последният пост изглежда супер. Обаче имам един въпрос. Сока от компота само за сиропиронето ли е или се слага и в блата част от него. Питам защото няколко пъти правя едни мъфини и незнайно защо стават клисави. Та сега като се сетих да попитам преди да съм направила пак нещо не както трябва?

# 88
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
ще обясня рецептата подробно!изцеждам плодовете от два компота от кайсии.от един компот плодовете са малко.на дъното на тава карамелизирам 5 с.л захар на бавен огън.карамела трябва да е златист.веднага след това нареждам изцедените плодове на дъното на тавата.в съд разбивам 5 яйца и 1 ч.ч.захар с вилица/яйцата да са топли,а не току що извадени от хладилника/.към яйцата прибавям 1 ч.ч..брашно с 1 пакетче бакпулвер .разбърквам хубаво.това го изливам върху плодовете от компота.пека.като се опече ,го оставям да изстине,тогава го обръщам в поднос.правя дупчици в сладкиша с клечка за зъби и сиропирам бавно .за сиропирането ми отива долу-горе сока от единия компот,но това вече си е до преценка кой как го обича!

# 89
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз го направих по рецептата, дадена в началото на темата , хубав стана, но сока на компота ми дойде в повече, следващият път няма да използвам целия сок.

Общи условия

Активация на акаунт