Суперхраните на Аква Сорс

  • 84 418
  • 759
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
И аз имам такива притеснения и неведнъж съм се замисляла, дали неможе да се изследва в лаборатория съдържанието. Един път мъжа ми вика: даваме си парите за сухо мляко и сушени водорасли в капсули и си мислим,че кой знае какво даваме на децата... Rolling Eyes Дано не е прав разбира се!Но  знае ли човек, в този комерсиален свят...
  bouquet  bouquet и аз за милите ви думи  bouquet
знаете ли какво си мисля всеки път като давам на детето да пие нещо
все се чудя дали капсулата , сиропчето или хапчето съдържа  точно това което пише на опаковката
полезните вещества в какви количества са ; дали не е като при нескуика напр. след изследване се оказва само захар, а витамините за които пише че съдържат са толкова минимални че дори не се осещат или киселото мляко - нишестето
това е малко отклонение ; нямам предвид точно аква сорс  разбира се  , просто по принцип за всички добавки
но не веднъж съм се чудила дали пр хеи може на частно да изледва някоя капсула , защото все пак всеки ден ги давам на детето и  като гаранция ми е само това което пише  , а дали е вярно
или май  тези новини с тези млечни продукти са ми повлияли

# 16
  • Мнения: 1 014
yasmina, сигурно може да се провери какво е съдържанието на капсулите, но все пак изследването струва пари и ми се струва, че не е никак евтино.
Доколкото знам хранителните добавки подлежат на много по-облекчен режим на регистрация и няма много сигурност какво точно съдържат. Всъщност, като се замисля, никого не съм отваряла оригиналния сайт на фирмата производител, а само българския на вносителите.  newsm78 Някой може ли да пусне линк?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз също честичко си задавам този въпрос Rolling Eyes
jorjito от Колактив не би трябвало да се превъзбужда.Това го има при ЗЕ.Но пак има алтернатива чиста АФА,има я и в течна форма,която е сладка.
ЕМК давам наравно с колактив и ЗЕ.

Не знаех че АФА има и течна форма Thinking.това ще е добре,много ще ме улесни Peace

По въпроса за съдържанието и аз съм се замисляла,но гледам да не мисля че ме лъжат.Мъжът ми е по-лошо настроен и въобще няма вяра.доста време ми трябваше,докато го убедя за Коластрата.сега съм решила да взема  ЕМК и знам че пак ще има съпротива и думи от рода на " пак някакви глупости,кой знае какво има вътре"и т.н. Тома Неверни.....

# 18
  • Мнения: 95
Това е част от писмото на д-р Стоянова

Аз съм д-р Стоянова - детски хирург в Пирогов и искам да ви разкажа една история, която промени живота ми. Тя проследява пътя, по който минах, за да достигна до едно изключително откритие. То е свързано с един  природен продукт - водораслото от езерото Кламат, в Орегон -Aphanizomenon flos-aquae /АФА/ и неговите уникални ефекти върху организма. Знаем, че няма нищо по-ценно от информацията, а това което ще прочетете по-надолу е изключително ценна информация за това, как с 2-3 капсули на ден вие може да направите чудеса за здравето си, да намалите многократно  риска от развитие на различни заболявания, да се разделите с много от тях, без дори да сте предполагали, че може да има изход да се чувствате здрави и изпълнени с енергия.
Всички описани случаи по-долу имат имена, адреси, телефони и могат да бъдат проверени.

Попаднах на този изключителен биопродукт случайно преди 10 години. Внасяше се в България като хранителна добавка. На опаковката бе написано: има положително въздействие върху имунитета, подобрява състоянието на кожата, ноктите и косата. Включих го към храната си в доза 3 пъти по-голяма от препоръчваната - от една страна, защото съм човек на експеримента, а от друга - защото дори и една хрема може да изкара хирурга от операционната, а аз съвсем наскоро бях започнала работа като хирург в Пирогов и исках да бъда във форма. Какво се случи: още на втория ден се почувствах зле, все едно карах някaкъв грип - главоболие, промяна на гласа, отпадналост. Бях много разочaрована - тъй като по начало съм здрав човек, с години не съм ползвала антибиотици, спортувам, храня се с плодове и т.н., а се “разболях” точно когато очаквах като резултат от голямата доза  водорасли да съм в супер форма. Тогава още не знаех, че това не е никакъв грип, а е започнало пречистване на организма ми от токсини и то по най-бързия начин, заради по-голямото количество водорасли което поемах. Наблюдавах по-късно всичките тези симптоми върху моите близки, хората на които най-напред ги препоръчах. Напускайки клетките токсините попадат от начало в кръвта, след това чрез урината се изхвърлят навън от организма. Именно на преминаването им в общата циркулация се дължат описаните по-горе "симптоми" на дискомфорт. При мен този процес продължи около една седмица. Сега от позицията на огромния опит, който натрупах, искам да се спра по-подробно на този период на детоксикация. Много важно е да сте информирани за него, защото в противен случай може да се откажете от водораслите много преди да осъзнаете огромната им сила върху организма. При децата и младите хора, този период е кратък - 2-3 дни или почти липсва. При хора над 35 или такива, подложени на вредното влияние на различни фактори, или хора с хронични заболявания, това пречистване на организма продължава по-дълго: от 3-4 дни до няколко седмици. Зависи каква е основната обмяна на даден човек, какви заболявания има, какъв начин на живот води, възраст, тегло и т.н. Колкото по-късно забележите положителните промени, които ще настъпват с вас, толкова повече имате нужда от водораслите, защото това означава две неща:
1. че в тялото ви има натрупани повече токсини и се изисква време организмът ви да се освободи от тях;
2. промените, които са настъпили с годините под действието на тези токсини, на начина ви на живот, на стреса и др. във вашите органи и тъкани са по-сериозни и изискват по-дълъг период за да бъдат повлияни.
При някои хора този етап може да се прояви като отпуснатост и сънливост за определен период от време, при други да се появят болки в местата, където има някакъв проблем - например в ставите, но това не трябва да ви притеснява, просто продължете и след известно време ще се чувствате един от щастливците попаднали на тази невероятна храна. Имала съм и случаи, когато съм очаквала при увредени пациенти, положителните ефекти да се проявят по-късно, а те са ми съобщавали, че се чувстват много по-добре още от първите дни. Така че трябва да имате предвид,  че при всеки човек този процес на детоксикация протича  индивидуално.
И така нека следвам хронологията на събитията: 5-6 дни след  като започнах да приемам АФА  почувствах невероятна енергия. Особено ме впечатли действието им върху мозъка. Концентрацията ми се подобри многократно. Започнах много по-бързо да говоря, защото можех много по-бързо да мисля. Изчезнаха паузите по средата на изречението, които често правим, търсейки най-подходящата дума. Точните реплики идваха точно навреме, а не след минути, когато вече ефекта от тях не е същият. Просто мозъкът ми работеше на съвсем различни обороти. По това време ми предстоеше сериозен изпит, подготовката на който все отлагах, измисляйки си разни оправдания. Но истината беше, че не можех да се концентрирам достатъчно за да почна с четенето. Седмица след като вече бях включила водораслите към храненето си, оставих всичко друго и започнах да уча. Възприемах материала с невероятна лекота, четях с часове без да се уморявам или разконцентрирам.
В началото не бях сигурна дали точно на водораслите се дължат тези ефекти, затова спирах приема им за определено време и после отново започвах. Докато накрая нямаше никакво съмнение!!! Бях изключително впечатлена от ефекта им върху мозъка! Той не можеше да се сравни нито с действието на кафето, нито с големите дози витамин С, които приемах, когато се мъчех по някакъв начин да повиша концентрацията си, нито с този от пирамема или гинко билоба! Тъй като съм доста мнителен човек, дадох АФА за изследване в БАН. Не бях сигурна дали в тях няма някакъв вид "химия", която действа като допинг. Действието им напомняше ефектите, които се получават при употребата на някои психостимуланти /амфетамини/. Искам да ви обясня нещо повече за това действие. Тези медикаменти в началото водят до това мозъкът да работи на високи обороти, т.к. спомагат за освобождаването /тоест използването/ на мозъчните хормони /допамин и норадреналин/, които имат отношение към мисловните процеси. Но около седмица след тяхната употреба настъпва обратният ефект т.к. синтезираните от мозъчните клетки хормони се изчерпват, а нови не могат да се синтезират със същата бързина и започваш да се чувстваш така, сякаш главата ти е празна и мозъкът ти напълно блокирал...
И така, нека се върна на резултата от БАН. Отговорът беше, че това е 100% водорасло, без никакви примеси на други вещества. Тогава потърсих повече информация - оказа се, че водораслите съдържат прекурсори на невромедиатори. Това са вещества /невропептиди/, които служат като строителен материал за мозъчните хормони. Тоест, приемайки водораслото от езерото Кламат (АФА), ние даваме суровината за производството на тези хормони, а те от своя страна са в основата на мисловния процес. Предаването на нервните импулси от една нервна клетка на друга става именно чрез тези медиатори и всяка причина, водеща до пониженото им производство се отразява на функциите на  централната нервна система, а оттам може да доведе и до разтройства на другите органи и системи. В тази връзка е и силно изразеното антидепресантно действие на водораслите. Те давайки строителния материал за производството на хормоните на щастието - ендорфини и енкефалини, преодоляват депресията, понижават стреса и подобряват настроението, като за разлика от антидепресантите нямат техните отрицателни ефекти.
При децата действието им върху мозъка е очевадно и се забелязва още първите дни от приема. Те стават изключително енергични, будни и любознателни, много рано се научават да четат, развиват богато въображение и творческо мислене. Детето ви започва да се променя пред очите ви и от вас не се изисква да сте прекалено наблюдателни за да уловите разликата, защото тя просто е осезателна!
В последните 2 години научните изследвания установиха една от главните причини за  описаните ефекти - оказа се, че АФА съдържа биогенния амин фенилетиламин, който е съединение, естествено произвеждащо се в мозъка и отговаря за усещанията свързани с бистротата на ума и удоволствието. Нарича се “молекулата на любовта”. Приемайки Кламат, ние осигуряваме на организма си това съединение, което с лекота преминава кръвно-мозъчната бариера и незабавно е на разположение на мозъка...

Има още който го иска да пише на лични  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 83
Много хубава темичка  bouquet
А относно изследванията си мисля,че щом фирмата има сертификати за качество значи продуктите са изследвани,макар и не в БГ.

# 20
  • Мнения: 4 514
Записвам се, макар отдавна да не пием Зелената енергия... Кутийката си седииии.... Мисля да я подновим, ако е все още в срок на годност.
А статията 2 мения по-надолу прочетох набързо, но съм впечатлена. В действителност имаше подобна промяна в сина ми, когато приемаше Зелената енергия, макар и не така скоростна, както описва докторката.

# 21
  • Мнения: 535
wichi , би ли изпратила статията на лични или на имейл - danielagineva@gmail.com Благодаря!

# 22
# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Момичета Hug

Бихте ли ме посъветвали,моля...
Искам да взема за детето още нещо освен Коластра,много  четох но не съм много сигурна,кое е по подходящо, течна АФА или ЕМК newsm78

Там където е обобщено,оставам с впечатление че за деца ЕМК е за предпочитане Thinking

Бихте ли ми дали съвет Hug

# 24
  • Мнения: 83
Момичета Hug

Бихте ли ме посъветвали,моля...
Искам да взема за детето още нещо освен Коластра,много  четох но не съм много сигурна,кое е по подходящо, течна АФА или ЕМК newsm78

Там където е обобщено,оставам с впечатление че за деца ЕМК е за предпочитане Thinking

Бихте ли ми дали съвет Hug
ЕМК е един чудесен избор.Това е наистина много,много добър продукт за мен.

# 25
  • Мнения: 1 353
Момичета Hug

Бихте ли ме посъветвали,моля...
Искам да взема за детето още нещо освен Коластра,много  четох но не съм много сигурна,кое е по подходящо, течна АФА или ЕМК newsm78

Там където е обобщено,оставам с впечатление че за деца ЕМК е за предпочитане Thinking

Бихте ли ми дали съвет Hug
И двете.

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Лепвам се в новата тема!

# 27
  • Мнения: 455
jorjito,и аз мисля,че ЕМК е добре като вариант.Аз на дъщеря ми и давам Колкатив3 и ЕМК -10 капки.И съм доволна.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря ви момичета  bouquet  bouquet  bouquet

И аз натам се насочих Peace.В понеделник живот и здраве ще отида да взема Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви момичета  bouquet  bouquet  bouquet

И аз натам се насочих Peace.В понеделник живот и здраве ще отида да взема Hug
Според мен по-добре да си вземеш на този етап АФА.Идва пролета,а това означава много вирусни инфекции.После винаги можеш да  да включиш и ЕМК.Поне аз така направих,защото ми е непосилно да вземам всичките продукти на веднъж.
По принцип при малки деца при имунитет най-добрата комбинация е Коластра,ЗЕ или АФА и ЕМК.

Общи условия

Активация на акаунт