Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

  • 34 677
  • 365
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 637
Ние също ще събаряме стара къща. Не че паянтова, напротив има доста арматура в нея, но така и не се вписа в новата. Всичко е много тясно, като за джудженца. Има една стълба, по която можеш да се пребише-супер тясна и стръмна. По-скъпо излиза да се преправя отколкото ако се почне наново. Най-много материал може да се използва.

Да питам нещо за Поротерм. Наистина ли е излишна изолацията ако се строи с поротерм?


Ей, момичета, понеже оспамихме темата тат или иначе - да се намърдаме и от Зеленика  Joy Не е лошо, има вода, канализация, но някои пътища са тесни, черни и кални. Това обаче е пренебрежимо, ако си близо до главния път. Все си мисля обаче, че 110 х. са си много голяма цифра за парцел - на Зеленика са до 50 х. Е
Честито! Радвам се , че си намерила идеалното за теб място Peace

# 331
  • Мнения: 683
Може би имаш предвид проекта за укрепването, а не самото укрепване...!?!?

Разбира се, че проекта имам предвид! То самото укрепване при нас е най-скъпата и съществена част от строежа, както и в проекта за укрепването конструктурът си взима допълнително.  Peace

Ние бяхме изправени пред същия проблем, но решихме, че е по удачно да бутаме и да започнем от нула..
Не ни се даваха пари за укрепване на нещо старо, при положение, че за същите пари бутнахме и изградихме ново.. Само време се губи..
Допитахме се до опитен архитект и той ни посъветва да бутаме и да строим наново.. Иначе трябваше да опасваме първия етаж с 6 колони и да наливаме бетон в мазетата и съответно мазета нямаше да има... А и си представям гледката на 6 колони..  Sick
Успех с начинанието!  Hug

Но при нас ситуацията е друга, къщата си е двуетажна, масивна - http://www.zlatarevastef.myphotoalbum.com/slideshow.php?set_albumName=album26
а и ние надстрояваме на калкан само половината - източната част, бутането е изключено.
На вас вероятно са ви предложили варианта с просичане на сградата, който наистина е кошмарен, при нас колоните ще са изцяло външни, няма да ги пускаме през къщата.

# 332
  • Мнения: 3 770
galana_s , някъде пишат , че не е нужна изолация , но път тогава трябва да правиш зидарията с толкова сантиметра навън , колко ще е дебела изолация , която ще трябва да сложиш на носещите бетонни части.
Аз мисля , че изолация не е излишна и въпреки , че строим с поротерм , пак ще си правим такава.

# 333
  • Мнения: 189
Ние в неделя ходихме на Стройко и там открихме още една фирма за изобетона, за който ви питах. Фирмата е "Тивит" и вече сме на 100%, че ще строим с такива тухли. За тях също не трябва изолация и ги водят екологични.

# 334
  • Мнения: 637
Dиди, и аз така разбрах. Имат различна дебелина. Тези по-дебелите се използвали за външните стени, но стеснявали квадратурата ако не са предварително запланувани. При вас как е? Чудим се много, че вече наближава този момент.
mamamilla , разкажи повече за тези тухли Hug

# 335
  • Мнения: 3 770
galana_s , не става въпрос за дебелината на самите тухли , а затова , че носещите бетонни колони , шайби или както им е там името , които са по външните стени , остават неизолирани.Ако трябва да им сложиш само на тях изолация , то тя ще изпъкне напред и затова тухлите се редят със сантиметри напред и после изолацията на бетона попада в получените "дупки".
При нас две мнения няма - поротерм-моротерм , изолация ще се прави.Тя , както и дограмата , са двете неща , от които не се пести.Тухлите нямат кой знае какво значение  при отлична изолация.Това , последното , ни го каза производител на тухли.Стига да са прави и  добре изпечени , дори и да са най-евтините.

Нашите са , ако не се лъжа ,  с ширината на обикновена тухла четворка , но по-високи и по-дълги.Дават ги горе-долу , колкото 3 тухли четворки.Вътрешните стени са си с единички.


Обикновена тухла четворка е с размери  250х250х120 мм , а нашите са с тези размери -  250х380х238мм .

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 17:01 от ¨¨*:•. Диди .•:*¨¨

# 336
  • Мнения: 481
galana_s,  да кажа и моето мнение за поротермските тухли. Диди е дала размерите им, ако строите по ширината им от 37см и получаваш 37 зид. Според сайта в този случай, нямаш нужда от изолация. Обаче и самите те не са много убедителни. Но можеш да строиш по ширина 25см(така както направихме и ние, и Диди, и като гледам по строежите повечето, всъщност до сега не съм видяла някой да строи по ширината от 37см) и в този случай просто използваш големината и хубавата им правилна форма за бързо и лесно строителство. Е аз много не съм съгласна с Диди, че няма значение тухлата... но това друга тема...

СкО®, добре дошла, много хубава е стана къщата. Ех успокоих се, че има и други дали толкова парички за проект и строеж  Laughing

mamamilla, хубаво е, че сте намерили решението за себе си. Да споделиш после как е?! Чакаме и Ани да сподели де, загуби се нещо тя

# 337
  • Мнения: 278
За Поротерма - бях писала по - напред в темите. Ние ще строим с тях , от най - дебелите т.е зида е 38 см. Това е съобразено в проекта , тъй като колони и греди са с тази дебелина. За изолация - казаха ни , че не трябва да правим,тъй като пир тези тухли не е необходимо. При тези с 25 см. дебелина на зида - трябва.  Заложена е обаче в проекта , тъй като без нея неможело. Като започнем ще пиша дали ще правим нещо по колоните / и изобщо по железобетонните части / .

# 338
  • София
  • Мнения: 351
Ако не изолиране стоманобетонните елементи, ще се получат топлинни мостове.

# 339
  • Мнения: 3 072
СкО®, добре дошла, много хубава е стана къщата. Ех успокоих се, че има и други дали толкова парички за проект и строеж  Laughing

Ренка, вие къде строите, защото видях от твои по-стари постове, че си водила борба с нашата "мила" община Витоша... Минахте ли през г-н Болдов..  Close
И вие ли се движите в нашия ценови диапазон?

# 340
  • Мнения: 278
Какво ще рече " топлинни мостове " ? Извинявай за въпроса.

# 341
  • София
  • Мнения: 351
Означава зони, през които топлината преминава лесно. Коефициента на стоманобетона е 1.63, на тухлата - 0.52, а на фибрана - 0.03. Колкото по-висок е този коефициент на топлопреминаване, толкова повече топлина се провежда през материала. Съответно толкова повече плащаш за отопление.

# 342
  • Мнения: 3 072
Аз нещо не мога да вдяна...
Тези топлинни мостове значи не са желателни заради по-голям разход на топлоенергия..
Или обратното.. newsm78
И за да ги има/няма трябва да се направи какво ???

bob_bs, чета ти всичките публикации в момента и ти се възхищавам..
На 25 години си, а имаш голям ум ша знайш..  Mr. Green
Рядко се срещат такива прилежни и умни хлапета и ти се радвам много..  Hug
Малко съм ти кака, та сигурно заради това така реагирам..
Обаче умното си е умно! Много се кефя, че си такова кадърно момче!  Mr. Green

УСПЕХ!  Hug

# 343
  • София
  • Мнения: 351
Мерси за хубавите думи! Просто проектирам от 2-ри курс и съм натрупал известна рутина Simple Smile
Сега за мостовете: представете си един стар тухлен блок, който естествено не е изолиран. Голяма част от топлината "излиза" от сградата през плочите и гредите (прозорците няма да ги коментирам Simple Smile ). При топлоизолирането на сградата, топлината се акумулира в конструкцията и се отдава обратно в помещенията.

# 344
  • Мнения: 3 072
Благодаря за разяснението!
А тази изолация как е добре да се направи.. Има доста спорове за външната и вътрешната изолация..
Ние живеем под наем в стар тухлен блок и сме на последния етаж под таванските.. Откакто хазяина направи външна топлоизолация плъзна страхотен мухъл и сигурно става конденз някъде.. Може би защото горе над нас е студен таван, доста проветрив и влажен..

Общи условия

Активация на акаунт