Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-13

  • 34 698
  • 365
  •   2
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
На нас горното ни излезе точно 120 000 лева, включително събаряне на съществуваща постройка, извозване на отпадъци и прочие.. На груб строеж сме до поставен покрив от битуумни кередими.. Около къщата липсва изграден дренаж - наша грешка!

СкО, тука за толкова пари в момента ще намеря готова завършена къща със същата квадратура, със супер панорама на самия бряг на морето. Казвам ти го със сигурност ,защото се оглеждам за парцел на брега на морето и виждам офертите и на продаваните парцели с къщи на брега.

# 316
  • Мнения: 3 095
Тогава мога само да съжалявам, че не съм строила на морето..  Confused
Друг е въпроса, че строих на собствена земя, а това е много важно, защото поне пари за парцал пестиш!
Но! Смятам, че цената ни е ориентировъчна за гр. София и ако има значение - кв. Бояна..
Мисля, че фирмите определят цената и според мястото, за съжаление..
Около нас доста хора строиха и то горе-долу на тази цена..  Peace

п.п. Имам приятелка, която строи в гр. Костенец (но с итонг) и цената й е на половина...  Cry

# 317
  • Мнения: 3 095
А, за архитекта забравих да добавя,че той от неговите 13 евро дето ни ги взима ще плаща на геолог.

Пуканка, за какво ви е геолог?
Да не бъркаш с геодезист и замерването, което се прави за определянето на линия?

# 318
  • София
  • Мнения: 352
Геологът изследва земните пластове, информацията от него е много важна за инжинер-конструктора.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И геолог и геодезист ще праща архитекта. И той ще плаща и на двамата. Ама ще видим де.Така поне приказва.

# 320
  • Мнения: 683
И геолог и геодезист ще праща архитекта. И той ще плаща и на двамата. Ама ще видим де.Така поне приказва.

По принцип така процедират, нашият също плаща на конструктора, както и за електро и ВиК частта.  Peace Моят проект със всичко ми излезе 5400 лв. за два мезонета  - единият 96 кв., другият - 98 кв., при надстрояване на 3-ти етаж с високи масарди, но в тази цена влиза и укрепването на съществуващата двуетажна къща - 9 външни колони и една плоча.  Peace

# 321
  • Мнения: 3 095
Може би имаш предвид проекта за укрепването, а не самото укрепване...!?!?

# 322
  • Мнения: 637
Цитат
На нас горното ни излезе точно 120 000 лева, включително събаряне на съществуваща постройка, извозване на отпадъци и прочие.. На груб строеж сме до поставен покрив от битуумни кередими.. Около къщата липсва изграден дренаж - наша грешка!

СкО, тука за толкова пари в момента ще намеря готова завършена къща със същата квадратура, със супер панорама на самия бряг на морето. Казвам ти го със сигурност ,защото се оглеждам за парцел на брега на морето и виждам офертите и на продаваните парцели с къщи на брега.
Миличка на нас само парцелът ни излезе 110 000 евро. Ти за кой район говориш? Някъде на 20километра от Варна може би? Или за места без елементарна инфраструктура? Има много оферти с ниски цени, но не струват. Аз съм обикаляла година и половина докато намеря свестен парцел. Това за мен означава да е на не повече от 5 километра от града, да е на асфалт и да има възможност за канализация и да не минавам Аспаруховия мост, да не се катеря като коза по някой баир..., да е с правилна форма Laughing. Естествено да има добра панорама и да не е е с огромна денивелация. Ходила съм на места с невероятна панорама, но трудно бих живяла като отшелник при положение, че сме с малко дете. Освен това няма вода и елементарна цивилизация.
Цените ти за строеж също са доста нереални. Дай координати на тая фирма дето работи толкова евтино  bouquet

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 12:03 от galana_s

# 323
  • Варна
  • Мнения: 1 576
О, не на 20 километра а на самия бряг. За местността Прибой иде реч,който е точно до Галата и цялата местност е на брега. Ракитника е със същото разположение и е до Прибой.Там също са сносни цените. На Боровец е много ефтино в момента.Има парцели за по 10 000 евро, но Боровец е на около километър от морето.

# 324
  • Мнения: 637
Айде засечи колко км са до Ракитника Peace
Имаме парцел там, 550кв, купен за 35 000 евро, но никога не бих живяла целогодишно там. Боровец пък съвсем. Не ми се нрави идеята да си разбивам колата по коларски път. Да не говорим , че ако падне сняг не ми се мисли как ще изляза. Предпочитам да съм на село, поне ще си имам път и канализация Mr. Green
Иначе на Прибой е хубаво, имат хубава панорама, но пак е отдалечено.
Кажи за строителната фирма, ако искаш на лични
Peace

# 325
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ееееееееееее, за живеене да.Ама за вила си е прекрасно там. Ходиш си цяло лято и морето на метри.Супер звучи,нали. И като се сравни с Траката,където цените са убийствени и е пренаселено и пак си на 10 км.от града........................ Абе зависи кой за какво търси мястото и къщата наистина. Ще ти пиша на лични за строителната фирма.

# 326
  • Мнения: 637
Нашият парцел е на Траката, но е около газстанцията, съвсем близо до центъра. Иначе си права, че е доста населено, но за целогодишно живеене това е плюс според мен. Тя Траката стана доста разтегливо понятие, вече де Laughing Дето се вика и лозята на Виница вече взеха да се числят към нея.
Да така е зависи кой за какво търси Peace Ама и от агенциите много заблуждават. Колко напразни разходки съм направила и то като съм казала какво търся. Върхът беше едно дере в буквалния смисъл Joy

Мерси за ЛС-то  bouquet

# 327
  • Мнения: 683
Може би имаш предвид проекта за укрепването, а не самото укрепване...!?!?

Разбира се, че проекта имам предвид! То самото укрепване при нас е най-скъпата и съществена част от строежа, както и в проекта за укрепването конструктурът си взима допълнително.  Peace

# 328
  • Варна
  • Мнения: 546
Ей, момичета, понеже оспамихме темата тат или иначе - да се намърдаме и от Зеленика  Joy Не е лошо, има вода, канализация, но някои пътища са тесни, черни и кални. Това обаче е пренебрежимо, ако си близо до главния път. Все си мисля обаче, че 110 х. са си много голяма цифра за парцел - на Зеленика са до 50 х. Е

# 329
  • Мнения: 3 095
Може би имаш предвид проекта за укрепването, а не самото укрепване...!?!?

Разбира се, че проекта имам предвид! То самото укрепване при нас е най-скъпата и съществена част от строежа, както и в проекта за укрепването конструктурът си взима допълнително.  Peace

Ние бяхме изправени пред същия проблем, но решихме, че е по удачно да бутаме и да започнем от нула..
Не ни се даваха пари за укрепване на нещо старо, при положение, че за същите пари бутнахме и изградихме ново.. Само време се губи..
Допитахме се до опитен архитект и той ни посъветва да бутаме и да строим наново.. Иначе трябваше да опасваме първия етаж с 6 колони и да наливаме бетон в мазетата и съответно мазета нямаше да има... А и си представям гледката на 6 колони..  Sick
Успех с начинанието!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт