Corel Draw - продължение към тема 1

  • 49 930
  • 703
  •   1
Отговори
# 690
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Настройва се в Tools - Options - Custоmization - Commands. От менюто в съседното поле избираш All (Show All Items) - Center to Page. От последното прозорче горе избираш Shortcut Keys и въвеждаш "P" за бърз бутон. Ето как изглежда: http://prikachi.com/images/177/3316177p.jpg

 Hug
И аз до там стигнах.

# 691
  • Мнения: 1 930
Момичета, как се съхраняваха собствени шарки  newsm78

# 692
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Всички сте се покрили лятни и мноооого работите  Hug
Имам въпрос:
използваме корел 12, запазваме в PLT формат, но цялата работа става супер бавно  Thinking
Дали заради многото точки във файла или има и друга причина?
И май проблемът е само на моя комп, а по - добър като характеристики  Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 2
Всички сте се покрили лятни и мноооого работите  Hug
Имам въпрос:
използваме корел 12, запазваме в PLT формат, но цялата работа става супер бавно  Thinking
Дали заради многото точки във файла или има и друга причина?
И май проблемът е само на моя комп, а по - добър като характеристики  Rolling Eyes

Какво експортваш в PLT формат - векторно или растерно изображение? Ако е векторно - не можеш ли да минимизираш точките? Обикновено голяма част от тях са излишни. А и утежняват после.

# 694
  • Мнения: 2
Здравейте, сладурки.
Темата ми е много интересна и полезна и имам следния въпрос.
Имам един дизайн за сайт който е правен на корел и искам да го експортна за да мога да го намествам по сайта. Да обаче като го експрортна като jpg цветовете са нереални, като го експортна като gif е картинките са размазани. Незнам как да го направя  Cry
С png пробва ли? По принцип на Корела слабото място му е запазването на цветовете след експортване - т.е. много го няма.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 22:22 от klamerita

# 695
  • Мнения: 0
 Експортни го jpg или tiff,като при експорта трябва да е маркирано "apply ICC profile".

# 696
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Всички сте се покрили лятни и мноооого работите  Hug
Имам въпрос:
използваме корел 12, запазваме в PLT формат, но цялата работа става супер бавно  Thinking
Дали заради многото точки във файла или има и друга причина?
И май проблемът е само на моя комп, а по - добър като характеристики  Rolling Eyes

Какво експортваш в PLT формат - векторно или растерно изображение? Ако е векторно - не можеш ли да минимизираш точките? Обикновено голяма част от тях са излишни. А и утежняват после.

Векторно. PLT формата е за плотер.
Как да минимизирам точките?
Ако са по-малко точките после нещата стават квадратни, а не заоблени  newsm78

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте. Имах един въпрос. Как мога да отворя корелски файл на по-ниска версия. В случая имам файл който е запазен на вер. 15, а аз имам вер. 13 ?  Thinking ooooh!

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Не можеш с 13 да отвориш 15. Трябва от корел 15 да се презапише за 13.

# 699
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Здравейте. Имах един въпрос. Как мога да отворя корелски файл на по-ниска версия. В случая имам файл който е запазен на вер. 15, а аз имам вер. 13 ?  Thinking ooooh!

Ако искаш пусни ми файла, ще ти го обърна в 13ка.

# 700
  • Мнения: 0
Благодаря. Справих се !  Laughing

# 701
  • Мнения: 8 942
Здравейте,
моля някой добър човек, ако знае как, да ми обясни..:
искам да направя черен фон. Отгоре текст. Текста да е пробит. Т.е. печата се черното, буквите остават с цвета на картона.
Слагам черен правоъгълник, отгоре слагам текста. Как селектирам текста, за да "пробия" фона?
Благодаря!

# 702
  • Мнения: 672
Селектираш текста, после черния фон и командата е "Trim" (би трябвало да имаш бърз бутон в лентата с менютата горе)

# 703
  • Мнения: 8 942
Много благодаря, получи се. Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт