Corel Draw - продължение към тема 1

  • 49 946
  • 703
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 931

Благодаря много  bouquet

# 646
  • Мнения: 3 405
Момичета, аз пак с моите криви. Не ми работи бутона за конвертиране в криви, неактивен е. И ctrl+q не бачка. А трябва да пусна файла конвертиран. Идеи как да го активирам този бутон?

# 647
  • Мнения: 25 734
Десен бутон върху обекта и оттам от менюто.
Горе от лентата - Arrange... и пак от менюто.

# 648
  • Мнения: 3 405
Така го правя, но самия бутон е сив, неактивен.

# 649
  • Мнения: 25 734
Виж си обекта, дали вече не е конвертиран.  Grinning

# 650
  • Мнения: 3 405
Така. По съвети на ЛС отворих нов файл и там работи. Ще го правя пак Simple Smile

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Или презапиши същия, но с друго име, може и да го изхитриш  Peace

# 652
  • Мнения: 353
на мен цял ден ми забива Х4, съпругът ми изтегли Х5 - някой качил ли си я вече
аз по принцип съм фен на Корел 11 Peace


На мен ми трябват елемнтарните символи, които ги има в Word например като евро, лира, диез, стрелка, звезда и т.н. които мога да променям в различен шриф, в зависимост от това, примерно, какъв текст пиша, т.е. ако пиша във Вердана и ми трябва да напиша 3000 Евро, си цъкам символа за евро във вердана шрифт и му давам insert.

Аз от старт менюто на уин отивам на RUN - Charmap - там отивам на съответия шрифт и избирам символа - видждам му отдолу клавишната комбинация - обикновенно ми е alt + някакви цифри... така го обясних че самата аз не се разбирам, утре ще ти направя принт скрийн за да ти покажа как е при мен  Simple Smile ако не е късно разбира се  Simple Smile

# 653
  • Мнения: 1 492
Момичета, моля за помощ, че съм се захванала с нещо, а нищо не разбирам Tired
Искам да поръчам тениска на детето, която да изглежда така
Започнах с корела да трия фона на картинката, която намерих в нета и стигнах до тук/имам още да трия де, но..
Въпроса ми е, след като я изтрия както трябва, какво трябва да направя, за да стане векторна и да я запазя като "векторен формат ( *.ai, *.cdr, *.eps)" и ако реша да е "растерни формати *.tif , *., *.gif, *.psd)" достатъчно ли е да го запазя просто в формат jpeg?
Ето изискванията на фирмата, че май не обясних както трябва http://tshirts.bg/content/view/14/29/

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Случайно да знаете защо в някои файлове page up/down не действа? Направо ме хващат бесните  smile3511.
Да поясня, че обикновено това става, когато импортна корелска картинка от 1 диск  Thinking

# 655
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Някой да знае от къде мога да намеря такива игли

http://images.vkf-renzel.com/img/hq/8/81003991.jpg

Спешно ми е  Praynig

# 656
  • Мнения: 1 516
Камелия,

Хубава е картинката , но мисля ,че няма да излезе добре на блузата , защото е малка и като я увеличат да я сложат на тениската няма да стане добре . За това не ти препоръчвам да е в растерен формат .  Трябва да си я векторизираш , това вече е трудната задача . Добре си се оринетирала ,че трябва да се махне фона , но техниката ти куца . Сигурно триеш с гума , което не е ок , Колкото и да се мъчиш резултатът никога няма да е задоволителен. С кривите на Безие трябва да си очертаеш всеки от елементите , за да стане векторен  - доста трудна задача за начинаещ ....  За буквите можеш да избереш подходяш шрифт , да напишеш текста и да го нагодиш към картинката . Потърси си уроци в нета за векторизиране или пък помоли някой да ти пкаже как става  ,ако искаш да го направиш както трябва .
Успех!

# 657
  • Мнения: 1 492
Да, късно схвахан, че с гумата нищо не става Tired Благодаря много, ще потърся уроци.

# 658
  • Мнения: 3 405
Някой да знае от къде мога да намеря такива игли

http://images.vkf-renzel.com/img/hq/8/81003991.jpg

Спешно ми е  Praynig

подобни съм виждала в рекламаните агенции, където правят значки.
Много вероятно е да има и в магазини от типа на м-н "Слънчоглед", но само предполагам.

# 659
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
За съжаление нямат в Слънчоглед  Confused

Общи условия

Активация на акаунт