От кога на гърне?

  • 6 365
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Първия ни опит беше на 6м. като само си седеше и си играеше без да върши нищо.
Започна да се изхожда в него към 8м.

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Пробвах от десетия месец някъде, но безуспешно- слагаше гърнето на главата си или седеше с часове на него без резултат. На година и 8-9 месеца просто се получиха нещата. Тогава махнах и памперса.

# 62
  • Мнения: 636
За първи път на гърнето - 2 г. и 6-7 месеца. Научи за какво е и най-важното да си казва за около седмица.

# 63
  • Мнения: 195
Днес купихме най-обикновено гърне на Чико и вече я сложих 2 пъти. Засега нямаме успех, но се радвам, че поне не реве на него.

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
 
Днес купихме най-обикновено гърне на Чико и вече я сложих 2 пъти. Засега нямаме успех, но се радвам, че поне не реве на него.

Идея си няма детето за какво става въпрос...

# 65
  • Мнения: 6 004
аз направих първите опити около 10 месец,но имахме проблем и затова ако не беше тои може би около 6-7 щях да опитам

# 66
  • GYM
  • Мнения: 814
На около годинка. На втория път се изака и изчишка вътре и от тогава редовно го прави. Случва се да се изпусне, но това е рано сутрин, когато още спим и няма кой да я сложи на гърнето. Понякога казва, понякога отказва да седне на гърнето Laughing

# 67
  • Мнения: 493
преди дни за пръв път се изпишка на гърне,но повече не съм я мъчила,защото не го харедва особено гърнето.Ще изчакам още малко.Имам чувството,че тя неможе да разбере за какво е това гърне.Когато се изпишка плясках радвах се виках -"браво мамо", дадох и шоколадче като награда,но повече не се е изпишкала,за другото да не говорим.Не е готова още май.

# 68
  • Мнения: 35 970
след 1 1/2 г.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 592
Опитвам от годинка и... нещо. За сега никакъв успех не съм имала. Изобщо. Но не си го слагам на сърцето. Когато - тогава.

# 70
  • Мнения: 542
ние имахмегърне още когато беше на 6 месеца и я слагах когато я усетя че и се ака но не постоянно и то беше за да свикне с гърнето!а по настоятерно от 1 год и 4 месеца!и от януари вече е без памперс! се справя чудесно!

# 71
  • Мнения: 857
Започнах да я слагам на гърне когато беше на 7 месеца и половина. Започна да го ползва по предначначение към 9месец ,а на 1година и 4месеца махнах памперса изцяло,нощния 1 месец по-късно.

# 72
  • Мнения: 472
Мисля да пробвам малката веднага след като се научи да сяда сама,пък да видим дали ще има успех,ноо определно  няма да се отказвам  Peace

# 73
  • Мнения: 8 999
И двете си деца започнах да слагам на гърне откакто се научиха да седят стабилно. Някъде към края на 7ми - началото на 8ми месец. Честно да ви кажа, от този момент до окончателното махане на памперса /на около 2 г./, не съм мила омазани в акита дупета. Винаги акаха в гърнето. Иначе си пишката в памперса.
Слагах ги на гърнето веднага след ядене.

# 74
  • Мнения: 195
Днес купихме най-обикновено гърне на Чико и вече я сложих 2 пъти. Засега нямаме успех, но се радвам, че поне не реве на него.

Идея си няма детето за какво става въпрос...
Може и да си няма, но днес вече се "разписа" с ако. Според мен колкото по-рано започне да се приучава без разбира се да се стресира детето, токова по-рано ще е готово за махане на памперса.

Общи условия

Активация на акаунт