Нека люта зима вън да вее - АВГУСТинчето в къщи ще се грее!

  • 11 501
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 467
Здравейте момичета  Hug,

Моите диваци, след като доволно ме нервираха, викаха и свириха с една хармоника, си легнаха да спят Mr. GreenОх, каква тишина е само ! И пак седнах пред компютъра  Sunglasses
Марти,, по твоят въпрос. Бих оставила детето да пие с биберон. Малка е още и има голяма нужда от мляко. С големият ми син се сблъсках със същата трудност, не ще и не ще да пие с чашка, а вода пиеше от бебшките чаши с накрайник. Едва преди няколко месеца се съгласи (понеже бил голям бате) да пие с чаша и е доволен от себе си. Та не стават насила тези неща. Разбира се, ти можеш да подпитваш отвреме навреме, дали иска чашката или не, но не я насилвай, нито я наказвай, никога такива неща за храна ! Иначе, отказването от залъгалката става за два-три дена, само нерви да имаш. Аз го правя около вторият рожден ден, а дотогава свеждам упортебата до минимум - само когато спи.
Ния, преди време много четях по въпроса за спонтанните аборти, нали и мен ме беше страх. Та научих, че най-често тези неща се случват, когато ембрионът е имал някакъв генетичен дефект и така или иначе не би оживял. Затова, вдигни глава и гледай напред, към следващият плюс, дано да дойде скоро, всички ще се радваме за теб  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 1 554
такаааа,аз пък да ви се похваля готвя  chef ,че това от моя страна се случва доста рядко Blush

Теди спи Heart Eyes

днес купих на малкия мляко Милумил 3 (това пие) сменили опаковките направили го 800г и цената му 22лв Shocked а преди беше 600г и 16лв Rolling Eyes е как може такава голяма разлика в цената Close

# 242
  • София
  • Мнения: 3 928
Момичета благодаря ви за отговорите   bouquet.
След дълъг размисъл, а и от вашите отговори реших да й върна шишето, но от утре, че днес в яда си изхвърлих биберона Mr. Green. Тя залъгалката през деня въобще не я търси, но като дойде време за сън, било то следобеден или вечерния си иска "ботито"  и не ляга без него Whistling.
Ами аз започнах да се тревожа, че тя е вече голяма за биберон, защото (знам, че не е хубаво да си сравнявам децата, но въпреки това често го правя  Embarassed) Дани на 10 месеца започна да пие от чаша, а на 13 месеца отказа и залъгалката и аз затова така...
Ния, сега си почивай, до колкото имаш възможност  Hug.

Теди доста го налага и той, милият вече се е научил да се пази само като я види. Rolling Eyes

Леле, колко ми е познато, интересно откъде ли Mr. Green.

Преди малко скъпата ми половинка ми се обади и каза, че ми е запазил за утре следобед часове за фризьор, козметик и масаж в "Престиж"  Flutter. Това ми е подаръка за 14 - ти февруари, но утре ще ходя защото ще има кой да гледа децата. Леле, ще се размажа от кеф. Откога чакам да се поглезя така  smile3508.

Приятна вечер на всички    bouquet.

# 243
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз пък да ви попитам за млеката като отвори дума Морската, Монито не пие мляко от както стана на 1г. и го отказа. Но аз отвреме на време му давам - Хипп Био и не го пие с голямо удоволствие да ви кажа, близва си по малко и това е. Миналата седмица направих мляко с какао на батко му и реших да му сипя в чашката и той си го изпи  Shocked ама такова мляко 1,5% без захар само с какао. И сега се чудя дали му е рано да му давам по една чашка така да си пийва  Thinking Вие какво мислите?

# 244
  • Мнения: 1 554
щом му харесва,мисля, че няма проблем Peace

# 245
  • Мнения: 467
Mrs. S. Wich, нещо не ми харесва това, 1,5 процента (от какво ?). Ми че то нищо не са му оставили на това мляко, пък детето си има нужда от витамини  Thinking Защо не опиташ, в Хиппа да сложиш какао ? Ако не иска разбира се, давайот другото, но от опит глава не боли.
И аз започнах да слагам какаови брашна някакви, но Антон не изглежда претенциозен, и всичко лапа. чудя се чак къде го слага  Outta Joint
Леле, аз днеска къв професор се извъдих, на всяка манджа меродия, ще ме извинявате. Май е време да се изведем навън, докато слънцето не е залязло. Mr. Green

# 246
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Тони, 1,5 % масленост  Peace Аз пък знам,че на малки деца над 1,5% не трябва да се дава, защото по висока масленост натоварва бъбреците  Peace Поне до към 3г. трябва са се спазва това с маслеността  Peace

# 247
  • Мнения: 324
Mrs. S. Wich, не би трябвало да има проблем с какаото, щом предлагат каши с какао за след 8 месеца. Нали ще даваш детско какао, то едва ли е силно колкото чистото.
Марти, страхотен подарък! Добре да се отпуснеш утре  Heart Eyes

# 248
  • Мнения: 1 037
Mrs. S. Wich правилно си се ориентирала,1.5% масленост е добре.Аз все още давам такова на баткото,мисля че няма проблем да даваш на малкото какао с мляко.И аз бях замислила такава напитка за моето,защото си отказа адаптето,но той като оздравя и пак го пропи,отлагам за следващ етап.
Марти,приятно изкарване.Аз в Сандански си направих невероятен пилинг с кафе и масаж с шоколад.Голям кееф!
Преди малко ходих да взема баткото пеша от градината,взех му скиорския гащеризон и малчото умря от кеф да се хвърля в преспите,за децата снега е прекрасен,но за нас големите е  спънка.Докато не се нормализира обстановката няма да вадя колата от гаража.

# 249
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
За млякото+ Йована никога не е пила адапте, заото кърмех. След като отбих мина на кисело мляко, а откакто видях, Юе в градината им дават обикновенно краве мляко 1,5%, започна и аз да и давам такова.  Peace Приема го чудесно и обича да го пие със сандвичите, а сутрин често и го правя топло с бисквити вътре  Peace. От време на време и приготвям и мляко с грис, също ги обича.

Карнавала е минал чудесно. За съжаление беше вътрешен празник, само за децата и персонала, защото повечето родители и аз в това число, бяхме на работа. Казаха, че много се е радвала и цял ден се е кефила на костюма.  Peace
Хремата и понамаля и се поуспокоих.


# 250
  • Мнения: 467
Абе, при нас се казва, че естествено е хубаво до 3 години да се дава адаптирано мляко, но е добре да не е само такова, а да се редува с пълномаслено. И ние сме големи консуматори на такова, с червената капачка  Blush
Ох, нещо около нас много хора започнаха да се разделят. Като станат на по 40 и с две деца, решат да "подишат чист въздух" (на обед пак научих за такива познати). Тъжна работа...
Ние се разходихме, паркът беше чак задръстен с народ. Явно им е писнало от студ и сивота и напървото слънчице наизлязоха. Тотонката се натропка и сега е мнооого доволен  Flutter

# 251
  • Мнения: 1 037
Ох, нещо около нас много хора започнаха да се разделят. Като станат на по 40 и с две деца, решат да "подишат чист въздух"

Лошото е,че въздуха остава само за мъжката половинка. CloseМайката си остава плътно ангажирана с домашни задължения и грижи за децата.
Мойте юнаци са много смешни-голи бягат в  коридора и се хилят.Радо гони батко си да го хване за пиш.к..та и го хваща де,пък Даката умира от кеф и сам му се навира Rolling EyesЕгати чудото!Но те нали не влагат тази сексуална нотка,с която аз виждам нещата

# 252
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Марти, страхотен подарък! Да се накефиш и за нас!  Peace Аз за шишето с биберон не се изказах, че Саши още го пие по този начин млякото. Не съм опитвала да му го махам. Иначе вода пие от чаша с накрайник, а чай и изобщо всякакви други течности от сламка или направо от чаша. Но млякото му е нещо като ритуал и затова още си е от шишето с биберон.
Дезита, Теди ми беше нещо подобно. На 1 година категорично отказа млякото, остана само да яде кисело, и това е. Но като видя Сашко как набива мляко от шише и тя поиска. И така се наложи да бъркам АМ за две бебета - едното вече почти 5-годишно. Mr. Green

Преди малко ходих да взема баткото пеша от градината,взех му скиорския гащеризон и малчото умря от кеф да се хвърля в преспите,за децата снега е прекрасен,но за нас големите е  спънка.

Същата история.  Rolling Eyes От детската градина към дома аз търся и избирам поне утъпканите пътечки, където все пак може да се върви, а Теди се буха в най-дебелите преспи. На места й стигаха до кръста, защото заради силния вятър беше доста навяло. Как не си изгуби ботушите в някоя пряспа незнам. Ама то и аз на нейните години сигурно същото съм го правила. Mr. Green Утре ще се пробваме да излезем с шейната, а ако не става, че пред нас е доста дълбок снега (все едно сме в Балкана, а не насред София Rolling Eyes) ще правим снежен човек.

Айде сега да ви се оплача от поредната беля.  Mr. Green Моят синковец днес да отлепи и разкъса тапета откъм детското си легло. Не стига това, ами да изчовърка с малките си пръстчета стиропорната изолация отдолу. И съм 100% сигурна, че я е пробвал дали става за ядене.  Thinking Mr. Green

# 253
  • Мнения: 222
Привет от нас!

Тук положението със снега е доста сериозно, продължава да вали, навява огромни преспи и има доста силен вятър. Плановете са утре съпруга ми да пристигне, но как ще стане, направо се плаша, не че нямаме опит с лошо зимно време и дълги пътувания, но всяко едно от тях е приключение и опасност.  Само като се сетя миналата година как пътувахме с Перси, на 07 януари като се прибирахме от Елена за София, какъв кошмар изживяхме-пътуване 8 часа, 50 км . с вериги при бедствено положение, счупване на чистачките поради поледица /валеж/, блокиране на ръчната спирачка в един на тунелите преди София, не искам да се сещам за това.
Снежната покривка в момемнта на места е почти около метър. Въпреи това, днес с Перси си направихме малка разходка, хората сигурно са ни помислили за луди, но малкият цял ден се скъса от рев, че иска да ходи да се разходка.
Френско Тони- що се отнася до разводите след 40години, те наистина са масово явление. Тъй като моят съпруг е 16 години по-голям от мен, всичките му женени приятели, с изключение на един, се разведоха, напълно нормално е. Самият той е разведен. Персиян-Матей си има кака на 21 години. Но аз не се притеснявам от тези неща и дори съм над тях, както и да звузи това.
Марти-дано настина да релаксираш от направения ти подарък!
Персиян-Матей беше на кърма до преди месец, никога не е пил адаптирано мляко. След като се отби му дадох да пробва адаптирано мляко, но така се разсърди, леле. Кисело мляко отказва, рядко опитва. Онзи ден два дни хапна домашно, кисело мляко, но явно не му понася, защото получи разствойство. Или е от него, или е от зъбките, но кой да ти каже?!?!?!?!

Нещо прекалих с писането, извинете ме!  Wink Blush Wink

# 254
  • Мнения: 361
Добър вечер!!!

Първо да почерпя-моята любима свеки днес има Р.Д.Пожелавам и да е все така добра,много здрава и усмихната  bouquet
Ето да се почерпите с проготовленията ми за празника й:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165490&pid=10662241
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165490&pid=10662252

Ето и малко снимки от празника:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165490&pid=10662260
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165490&pid=10662263
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165490&pid=10662265

За шишетата гледам сте писали-аз на Ивон го махнах преди годинката.И тя не искаше да пие от чаша с накрайник,обаче един следобед,беше адска жега и тя докато спеше си потърси вода.Аз и дадох от чашата вместо от шишето-пи.Като се събуди,пак си потърси вода,пак и я дадох,пак пи.Чашата беше със същият цвят като шишето,но от тези със сламките.
Но става въпрос за водата.АМ ми го отказа 10 м,та не съм я отказвала от шишето.
Предполагам,че не искат да пият АМ от чаша,защото за тях това сие някакъв вид ритуал,който изведнъж се променя newsm78

Ния Hug

Тук иначе няма сняг,но бръсне един вятър ooooh!Въпреки това и ние като Пиванова,бяхме за 20 мин на вън.То не беше разнасяне на обувки,обличне на якета........Аз измръзнах,Ивон обаче не искаше да се прибира Confused

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт