има ли значение образованието

  • 5 646
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 670
В нашата сфера,ако нямаш образование шансът ти да пробиеш е почти нереален...никой не би те и погледнал,винаги и на първо място въпроса е къде и каква специалност-при кого?,задължително е и средното ти да е подобаващо завършено на точното място,именно образованието е гаранта за възможностите,които притежаваш... Peace (отнася се  за нашата среда)
...хубавото е,че децата и евентуална бременност не биха изиграли абсолютно никаква отрицателна роля на професионалното израстване.

Коя е вашата сфера?

# 46
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сферата на художниците,така наречената гилдия... Peace

# 47
  • Мнения: 12 670
Сферата на художниците,така наречената гилдия... Peace

А стига, бе. Точно там ние простосмъртните си мислем, че само талантът има значение. Laughing

# 48
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сферата на художниците,така наречената гилдия... Peace

А стига, бе. Точно там ние простосмъртните си мислем, че само талантът има значение. Laughing

Мога да кажа,от гледната точка на 3-то поколение художници,че таланта е последното нещо,на което можеш да разчиташ за да се развиеш...всичко е много работа,смея да твърдя,че всеки човек притежава някакъв талант,а дали този талант ще бъде развит,зависи изцяло от средата и семейната нагласа...често съм ставала свидетел на грандиозни провали именно следствие на оповаването само на предполагаемите възможности или еднократно/случайно демонстрирани и обратното невероятно показани и потвърдени,замрели поради отказана семейна пдкрепа и липсата на подобаваща среда. Peace

# 49
  • Мнения: 374
Нито децата, нито опитът, нито образованието имат кой знае какво значение, освен при лекарите, архитектите и още няколко професии, които се броят на пръстите на ръката
За всичко друго всеки работодател види ли, че сте човекът, който ще му върши работата и ще може да разчита на него, условностите остават на заден план
Толкова е просто, само че на много не им е изгодно да го видят
После "паричките" идват с умението

Подкрепям напълно! Peace

# 50
  • Мнения: 8 999
Всяко знание в даден момент от живота на човека намира своята цена. Винаги е по-добре да си научил нещо, отколкото да не си.
Да, за мен образованието има огромно значение - не само заради конкретните познания в дадена област, а и заради много други неща.
По-добре едно нереализирано знание, отколкото никакво.

# 51
  • Мнения: 12 670
/

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 20:36 от Мадам Х

# 52
  • Мнения: 940
Не всички търсят опит. Има много фирми, които са склонни да обучават. Образованието не винаги е важен фактор, но често доброто образование помага. За жалост се срещам с много млади хора, които макар с образование нямат елементарни познания.

# 53
  • Мнения: 121
мииии, до сега май нямаше май, обаче вече ще има огромно значение според мен

# 54
  • Мнения: 293
Все още нямам висше. Иска ми се да имам но в момента нямам възможност да уча.Ще стане и това рано или късно.
Смея да твърдя обаче,че съм будна,разтропана,адаптивна и много бързо попиваща занаяти    Laughing
Във всички фирми,в които съм работила до сега ( като изключим чужбина ) са изисквали висшето задъжително.
На интервюто обаче става ясно,че ме вземат и доказвам в последствие,че е имало за какво.
Не мисля,че е жизненоважно.Хубаво е да го имаш за места където държат на листа хартия..

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Да, вероятно за местата където се развиват дейности свързани със занаяти, образованието да е без значение.
Но не мисля, че темата бе за тези места.

# 56
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да, вероятно за местата където се развиват дейности свързани със занаяти, образованието да е без значение.
Но не мисля, че темата бе за тези места.

Грешка,точно това коментирахме по-горе,трудно някой ще те допусне да  показваш каквото и да било ако преди това не си се доказал/поставил солидна основа през периода на обучението си, именно в случая(доста по-сложно е от колкото изглежда на пръв поглед)... Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако човек няма нищо друго като начална скорост (като препоръки, направо казано връзки или по чудо натрупан някакъв солиден опит) образованието се явява визитната му картичка. Няма какво да се лъжем - има много хора, които са назначени по всякакви други критерии, но не и по степен на образование.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
ahasver, да, прочетох. И въпреки изложеното, не мога да вникна и се приобщя към изразените мнения.
Но може би съм ... несъвременна, а също и заблудена, защото трудно ми е да разбера как липсата на талант би се компенсирала с добро образование.

# 59
  • Мнения: 4 300
Да, има значение, голямо. Дори и за създаване на среда, модели за подражание и  контакти за по нататъшно развитие.

Общи условия

Активация на акаунт