има ли значение образованието

  • 5 651
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
ahasver, да, прочетох. И въпреки изложеното, не мога да вникна и се приобщя към изразените мнения.
Но може би съм ... несъвременна, а също и заблудена, защото трудно ми е да разбера как липсата на талант би се компенсирала с добро образование.

Таланта се доказва с много труд, иначе закърнява...всеки,на който професията му е художник,музикант,приложник и т.н. въобще в сферата на изкуството ще ти го каже това-таланта е 1 % всичко останало е работа и само работа...от моите наблюдения(понеже съм имала досег и работа с деца) не съм видяла дете между 5 и 10/12 годишна възраст,което да не може да рисува примерно(казвам го защото имам поглед върху самото рисуване)...няма такова дете,а колко от тези деца ще се развият в професията?...аз самата прорисувах на 13 години преди това не бях хващала молив в живота си-много е важен моментът със семейството в този период,след това ако липсва трудът и развитието всичко си остава просто една неосъществена възможност...мога да дам много примери за това колко малка роля играе моментът с таланта и от какво значение е развитието  му(работата),но съвсем ще изместим темата,моето желание бе да обясня за нашата среда с възможно най-малко думи...не мисля,че мнението ти има нещо общо с това дали си съвременна или не,напълно очаквано е... Peace

# 61
  • Мнения: 592
Доскоро мислех, че само наученото има значение, образованието особено в БГ си е търговия. Но тия дни се убуедих и че който не е правил опит да си дообогати образованието - просто си му личи, демек има значение!

# 62
  • София
  • Мнения: 8 002
Да, има значение. Ако използвам алегория, образованието е ключа, а всички останали личностни качества - силата, която да отвори вратата.

# 63
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Има значение тогава когато си намерил призванието си и с желание работиш това което си учил. Но при намирането на работа май е на последно място, преди това са връзките(тук им казвате контакти) и късмета.  

# 64
  • Мнения: 395
Мисля, че има значение да...но отново според зависи. Голяма част от хората, които срещам всеки ден са на мнение, че нямат нужда от образование, а от връзки, както и другата теория, че за да станеш шеф не е нужно да си учил много.
Аз съм раздвоена по горните тези...може би разделям хората на 2 вида- такива, които оцеляват благодарение на образованието, което имат и такива, които оцеляват посредством връзките си.
Но съм с две ръце ЗА образованието

# 65
  • Sf
  • Мнения: 978
Няма значение. Най-добрият логистик, с който изобщо някога съм работила, е филолог по образование.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Но има образование ?

# 67
  • Мнения: 27 524
Има значение, За съм  Peace

# 68
  • Sf
  • Мнения: 978


Все едно няма. Филологията не помага на логистиката по никакъв начин.

# 69
  • Мнения: 592

Все едно няма. Филологията не помага на логистиката по никакъв начин.
В голяма заблуда си - разсъждаваш като човек със средно образование - теснолинейно!  Peace

# 70
  • Sf
  • Мнения: 978
В голяма заблуда си - разсъждаваш като човек със средно образование - теснолинейно!  Peace

Къде ти средно, само начално. Така че направо еднолинейно го кръсти разсъждението ми.  Laughing

Ако си направиш труда да прочетеш въпроса на авторката, може би ще избегнеш широколинейни реплики. Образованието не те прави автоматично добър специалист в професията ти. Стив Джобс - сигурно знаеш - няма висше образование. Това не му е попречило да създаде Епъл и Пиксар.

# 71
  • Мнения: 592
Това изключение потвърждава правилото, но Стив Джобс и Епъл са различен случай от това филолог и добър логистик! И ти се зачети повечко в темата - Стив Джобс от гората ли е хванат?

# 72
  • Sf
  • Мнения: 978
Стив Джобс е пратен от марсианците, много ясно. И Бил Гейтс явно също - той горкият е карал без диплома чак до 2007 г., как се е справял в живота, жив да го оплачеш.


# 73
  • Мнения: 12 674
Бъркаш образование с диплома. А за да можеш да се самообразоваш трябва да имаш основа.

# 74
  • Мнения: 1 263
......трудно ми е да разбера как липсата на талант би се компенсирала с добро образование.
Май не ставаше дума за липса на талант, а за това че в тази сфера освен таланта, които е предпоставка човек въобще да се занимава с творческа дейност е  необходимо и образование. Образованието в случая помага да се осмисли конкретната дейност.  Творческата дейност не е резултат на емоционален изблик, а на анализ и то много сериозен анализ.

Таланта се доказва с много труд, иначе закърнява...всеки,на който професията му е художник,музикант,приложник и т.н. въобще в сферата на изкуството ще ти го каже това-таланта е 1 % всичко останало е работа и само работа...
Тук не мога да се съглася, колега.... Струва ми се че цитираните проценти не са съвсем коректни  Grinning чак пък  с 1 % да става работата...

Общи условия

Активация на акаунт