Майчинство и детски за близнаци - 2

  • 26 145
  • 401
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, някой знае ли точно по кой закон и член да тези помощи? Ще съм ви благодарна ако ми кажете, че нямам време да търся. Да подам и аз такова заявление.

# 46
  • Мнения: 1 165
Моля ви, да прецените днес дали да има сбирка утре. Аз не мога да дойда от Младост с тях, а навън е истинска зима, утре го дават още по-студено. Ако стане такА, че не може да се съберете утре, ще се провали репортажа, защото е планиран за утре.

# 47
i az se zapisvam za temata. az sam maika na bliznaci i sam v mai4instvo do 5 mai dali shte ni dadat tezi prostvoluti po100lv na bliznak . dase nadqvam 4e sas zadna data stegi izplatqt newsm78

# 48
  • Мнения: 4 306
Ние сме сравнително близко до НДК, обаче пеша в тоя сняг няма как да дойда сама.

# 49
  • Мнения: 1 165
По всяка вероятност интервюто ще е вкъщи. Ще пиша повече довечера.

# 50
  • София
  • Мнения: 803
savina_33 за да не се балтаеш , копирай заявлението от старата тема , извади го в два екземпляра приложи копия от актовете и отивай в деловодството  Peace Току що се консултирах с адвокат 1месечен е срока вслучай , че подлежи на проверка написването на отговор , но дори и да няма отговор , той се тълкува като мълчалив отказ , което също е отговор , но трябва задължително да имаш входящ номер.
Същото важи и за Ирка с подаването в Плевен , това в някакви незнайни папки не ни устройва , трябва да е заведено с номер и дата  Hug Hug Hug
kassi 76 логично е така да стане , щом е такъв сценария на заснемащия журналист , от друга страна температурите утре ще са минусови със снеговалеж. Това ще затрудни достъпа на колички , а и мисля точно сега не си струва да рискуваме здравето на децата си.
Стискаме ти палци да се справиш отлично и мислено сме с теб  Hug Hug Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 3 414
Следя темата,покланям ви се и ви благодаря че ви има.
Всичко сме изпълнили и номер си имаме,мисля и аз че е рисковано да водим децата в този студ.На мен не ми пречи ако кажете с кола съм, Каси ще се представи най добре Hug

# 52
  • Мнения: 1 744
Момичета, ето тук може да видите линк към стенограмата от заседанието на Комисията по труда и социалната политика:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=162&id=1188

# 53
  • София
  • Мнения: 1 845
Хм, прочетох стенограмата, ама нещо се обърках.
Представяне, обсъждане и гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за семейни помощи за деца, № 954-01-28, внесен от Христина Христова и група народни представители на 5 февруари 2009 г.
Този законопроект е внесен февруари и гласи да се дават пари накуп, след раждането на близнаците, защото разходите били х2 и т.н., до първата година на деца, Това е първо четене, следват още две четения. Но никъде не прочетох че този законопроект отменя сега действащия закон да се отпускат 2х100 лв на близнаци между 1 и 2 г., когато майката получава МРЗ newsm78

Каси, успех утре  Peace Жалко че времето се развали точно сега. Аз трябва да дойда пеша, което означава че минимум 2 часа малките трябва да изкарат в количката на студа, и на мен не ми се рискува. Много ме е яд

# 54
  • Мнения: 541
Хм, прочетох стенограмата, ама нещо се обърках.
Представяне, обсъждане и гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за семейни помощи за деца, № 954-01-28, внесен от Христина Христова и група народни представители на 5 февруари 2009 г.
Този законопроект е внесен февруари и гласи да се дават пари накуп, след раждането на близнаците, защото разходите били х2 и т.н., до първата година на деца, Това е първо четене, следват още две четения. Но никъде не прочетох че този законопроект отменя сега действащия закон да се отпускат 2х100 лв на близнаци между 1 и 2 г., когато майката получава МРЗ newsm78


И аз точно това четох досега и размишлявах над същото, но нека и другите го погледнат, може да има някъде скрит текст който да не съм забелязала / малко по диагонал четох/

Каси успех и от мен, да кажеш кога ще се дава репортажа после.

# 55
  • Мнения: 4 306
Отменят чл.8а ,с който се въвеждат ежемесечните помощи до навършване на 2г.
"§ 6. Членове 8а и 8б се отменят."

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:11 от *vera

# 56
  • Мнения: 6
Близначетата ми са на 1г.7м., интересувам се ще имам ли право на тези 100 лв. за всяко дете до навършването на 2годишна възраст и трябва ли да подавам някакви документи някъде. newsm78 newsm78 newsm78
Да, имаш право, но трябва да подадеш заявление в социално подпомагане по постоянен адрес.
Здравейте на всички мами.Аз  сьм сьщо близнашка мама моите сладури са на 8м. и незнам какво става с тия закони помощи и т.н.Вчера взех детски 140лв. имам и кака на 3г. и половина и сега незнам детските добавки за близнаци сигурно са по 50лв.на близнак а не по 100лв. на близнак newsm78
Вьпроса ми е колко и дали имам право на някакви пари за близнаци и дали трябва да ходя да пусна някакви документи newsm78
Моля мами кажете ми.аз сьм нова в форома надявам се да ме приемете Hug

# 57
  • Мнения: 541
Тези 140лв. които си получила са детски за три деца, като за близнаци е 105лв общо +35 лв. за още едно дете.

Тези помощи от 100 лв. на близнак са съвсем различни и още се гласува дали ще се получават от вече родените деца.

Може да се върнеш малко назад  и да прочетеш.

# 58
Момичета, ето тук може да видите линк към стенограмата от заседанието на Комисията по труда и социалната политика:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=162&id=1188

И аз доколкото разбрах става въпрос за дечица до 1 годинка newsm78. Моите са на 7 месеца. Вече съвсем се обърках.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 845
Прочетох отново стенограмата и навсякъде се говори за деца до 1 г. Аргументите на г-жа Христова за новия законопроект са :
Първо, за да се избегнат административните разходи всеки месец до навършване на 1-годишна възраст на детето. Второ, за да избегнат бюрократичните спънки, за които знаем, че в България има доста такива. И не на последно място, това семейство в началото има големите си разходи – да се купят две креватчета, и три, две колички, два дюшека и всичко по две да бъде.

Обаче така излиза, че старият закон е бил всеки месец да се изплащат 2х100 лв до 1-годишна възраст, а сега искат да го променят тези суми да се изплащат наведнъж поради горните аргументи. И никъде не се споменава, че старият закон е за изплащане на тези суми от 1 до 2 г.  newsm78

Кажете ми как тълкувате това:
Председател Хасан Адемов: ....Второ, когато говорим за сега внесения законопроект, ние въвеждаме просто един нов механизъм, един нов начин за плащането на тези помощи, а философията, начините, по които правилата, принципите по които те бяха заложени, бяха гласувани в края на миналата година.
...............................

ПРЕДСЕДАТЕЛ ХАСАН АДЕМОВ: Кое е новото в подхода в този законопроект, искам да разбера? Защото този подход е отпреди Нова година.
ХРИСТИНА ХРИСТОВА:....и единствената разлика е, че тогава се предлагаше тази помощ да се дава всеки месец, а сега наведнъж да се изплатят 1200 лв. В това само е разликата.

 newsm78 Възможно ли е да не знаят какво са гласували декември  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт