Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 123
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, беше през учебно време.

# 121
  • Мнения: 3 164
И при нас беше през учебно време.А и все така е било до сега.

# 122
  • Мнения: 24 467
Правят смесени паралелки,ето така учат.  chef

За пет деца? В училище с 2-3 паралелки. Вероятно не е сериозно.  Laughing Виж началото на темата наистина.
Не само липсата на средства може да е мотив едно дете да не замине. Виждам, че и друг го е забелязал. А тези, на които пък такива липсват, няма да си го напишат тук, това е също ясно.

Нашето "Зелено училище" ще бъде 2-8 юни.И при Вас ли е през ваканцията?

Това имах предвид.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 09:08 от Judy

# 123
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашите заминават в понеделник, ще видим как ще се върне.  Confused
 

# 124
  • София
  • Мнения: 62 595
От класовете на моите някои родители направо си казаха, че не могат да си позволят да дадат толкова пари за 4 дни и децата останаха да си учат.

# 125
  • Мнения: 3 219
Децата, които не заминават на зелено училище, остават в училището и си ходят, няма значение дали са 2, 3 или 5 ! Поне при нас беше така. Осигурява им се учител. При нас са 4 паралелки, винаги оставаха деца.
И при нас беше през учебно време.А и все така е било до сега.

В края на май обикновено, около 24.

# 126
  • Мнения: 33
Правят смесени паралелки,ето така учат.  chef

За пет деца? В училище с 2-3 паралелки. Вероятно не е сериозно.  Laughing Виж началото на темата наистина.
Не само липсата на средства може да е мотив едно дете да не замине. Виждам, че и друг го е забелязал. А тези, на които пък такива липсват, няма да си го напишат тук, това е също ясно.

Нашето "Зелено училище" ще бъде 2-8 юни.И при Вас ли е през ваканцията?

Това имах предвид.
  СЪВСЕМ СЕРИОЗНО СЪМ ГО НАПИСАЛА,НО ЯВНО ТИ СИ ОТ НЯКОЕ СЕЛО,В КОЕТО НАИСТИНА ИМА САМО 2-3 ПАРАЛЕЛКИ!

# 127
  • Мнения: 33
Що се отнася до мотивите да се ходи на зелено у-ще - наистина си против,защото явно живеете на село или в град от селски тип и разходки сред природата не са ви необходими(така както на живеещите сред панели и градски пейзаж деца)!!! Close

# 128
  • Мнения: 24 467
Звучи наистина смешно. Градският пейзаж не пречи събота и неделя да си палнем автомобила. Панелите не са задължителни в града. Не разчитам някой да ми развежда децата и да ги запознава за "сефте" в училище с природата. С мотивите ми си очевидно не наясно, не коментирам изказването в тази му част по- нататък.
Не става въпрос за екскурзии, а за училище /за не знам кой път/. За екскурзиите си има цял подфорум, когато ме вълнуват те- пиша и чета там.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 13:05 от Judy

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
Това се разбира под зелено училище в БГ. Това е положението. Дори не съм наясно как някой, който прави разлика между няколкодневна екскурмия и зелено училище би го описал. И в момента на зеленото децата имат различна програма всеки ден. Например нашите всеки ден са имали по един час някаква лекция за природата, раздали са им някакви книжки, оцветявали са, играли са ролеви игри на тази тема. През останалото време са ги развеждали по разни обекти като на някои места децата са правили кукли в народни носии, рисували са грънци и други подобни.  Според мен това е доста по-различно от една обикновена екскурзия, където във всеки музей им разказват някакви неща, а децата си мислят какво да си купят.
Да не би някой да си мисли, че зелено училище означава цяла седмица да си решават задачите под някое дърво?

# 130
  • Мнения: 33
Ами явно всяка година програмата е различна?Моят в първи клас беше на зелено,ама му викаха и "скаутско",та тогава не го пратих.Щели да пекат наденица в гората!?!Повечето тогава се върнаха болни,и после пак зеленото  училище  Sickси беше зелено! ooooh!

# 131
  • Мнения: X
От класа на сина ми ( второкласник е) десетина деца не заминаха на зелено училище. Карали са си съвсем редовни часове в училище. Децата, заминали на зелено училище, също са учили, но заедно с това са имали много нови преживявания.
ПП. Имаме грамота за " най-голям купонджия на зеленото училище".  Joy

# 132
От класа на сина ми ( второкласник е) десетина деца не заминаха на зелено училище. Карали са си съвсем редовни часове в училище. Децата, заминали на зелено училище, също са учили, но заедно с това са имали много нови преживявания.
ПП. Имаме грамота за " най-голям купонджия на зеленото училище".  Joy
Здравейте, четох всичко от споделеното за децата, за и против ходенето на зелено училище.Прави сте от всяка гледна точка.Само ще ви кажа  нещо важно, което със сигурност не подозирате, камо ли да знаете. Всеки учител, барабар с всеки директор на училище по веригата, за да пусне децата и събере група за зелено, взема (т.е. туроператора му дава ) средно по 15-20 лв. на записано дете. Така  един пакет за туризъм от 150лв. става 180лв. само защото те, нашите учители и директори искат под масата пари. Тази търговия прави невъзможна по-ниската и социална цена на зелените лагери. Защото в момента, става едно лудо наддаване между туристическите фирми в училищата.Която фирма даде повече кинти на даскалите и директорите, с нея пускат децата на зелено.Не качеството на туризма и заниманията гледат учителите, а колко ще им цакат туроператорите.Ако невярвате, проучете.и ще видите.Че тези хора, тръгвайки уж да гледат децата, вземат луди командировъчни, настаняват се в хотелите безплатно плюс това, и си изкарват една готина почивка.Защото ако си мислите,че са се разтичали да ни гледат децата-жестоко се лъжете. Спрете корупцията в училищата спрямо зелените лагери-нека не изяждат учители и директори половината пакет в пари под масата(или пари -дарения уж, които прибират) #2gunfire

# 133
  • Мнения: 3 886
ДАНА макар и да сме още в началото на училище това което си описала и аз се сетих няма начин в тази подкупна държава да е другояче.В прочем аз друго се замислих не че ме интересува де защото нищо не може да се направи  Мисля че госпожите и персонала от училище са напълно безплатно там за разлика от децата. Rolling Eyes

# 134
  • София
  • Мнения: 62 595
Дана,
Нека не по 20, а по 30 лева да вземат на дете! Аз за никакви пари не бих се заела да нося отговорност за 30 деца на чуждо място. Ако за теб занимаването с 30 деца е почивка, можеш следващия път да се хванеш вместо някоя учителка и да поведеш децата. Поне учителките на моите деца си свършиха работата както подобава и не ми свидят парите, които са взели.

Следващият път, ако изобщо има следващ, пиши с нормален шрифт, че тези големи болднати букви много ме изнервят!

Общи условия

Активация на акаунт