Страх ме е - в безизходица съм

  • 35 411
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И аз се запитах, ако мъжът ми опре пистолет в челото ми, какво бих направила? Със сигурност щях да съм максимално далеч от него още докато спи блажено на дивана. Откъде толкова спокойствие у теб, не зная?
Или нещо не е така, както го описваш, или не можеш да оцениш реално ситуацията.
Изчезвай веднага от него и не се впечтлявай от мъжкарските му изцепки, само се прави на велик.
Успех и кураж ти желая!

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Имаш си работа с психопат, изгони го по най-бързия начин, преди да е наранил и децата. Сигурна ли си, че не употрябява някакъв наркотик?
Не е необходимо да напускаш работа, при условие, че сегашната те устройва добре, добра работа не се намира лесно.
Извади си медицинско, подай жалба в полицията и си издействай ограничителна заповед. Издебни когато го няма в къщи и изхвърли пистолета на боклука за не направи някоя глупост и естествено нищо не знаеш по въпроса къде ли е. Малко абсурдно звучи, но е някаква форма на защита. Но ще ти трябва помощ. Ще бъде добре за някое време да имаш някой при себе си - родители, или някой по-едър мъж - роднина, приятел. В тяхно присъствие е добре да му кажеш да се разкара от живота ти, за де не ти се нахвърли ако си сама. Такива като него са силни само пред жени и деца. Ако знае, че имаш някаква закрила, няма да смее да те тормози. Следва смяна ключалки, слагане на СОТ с паник бутони и т.н. И това, че заплашва с разни познати, чрез които ще те унищожи, обикновено са само фантазии, нямащи нищо общо с истината. Такива по-често заплашват, отколкото действително могат да направят нещо. Никакво жилище няма да запали, нито пък нещо по-значително ще направи, цели само да ти изкара акъла и да те държи в подчинение. За всеки случай поговори и с психиатър за да знаеш какво да очакваш.
Стискам палци да се справиш  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 17 300
Лиляна, разбира се, че не е виновна за това, което й се е случило.
Но за мен е виновна, затова, че не се взима в ръце и не се маха с децата си преди да се е повторило.

# 33
Няма какво да мислиш и да изчакваш! Не е важна работата ти сега , а живота на теб и децата !Събери си багажа възможно най бързо и да те няма...Действай! Смелост и успех!

# 34
  • Мнения: 2 757
Как така си представяте просто да се махне бе хора. Как се нарамват 2 деца на гръб и покъщнина и се заминава. Аз мисля, че трябва доста внимателно да обмисли как точно да постъпи, защото какto стана ясно си има работа с луд човек от който всичко може да се очаква. Но квото и да прави трябва да го прави много внимателно той да не разбере, за да не може да се подготви да реагира. Не знам в онази държава на чия помощ изобщо може да се разчита. На нейно място сигурно бих си уредила заминаване в чужбина  Embarassed Аз съм по бягствата и то колкото може по далече. Но наистина не знам как може да си гарантира сигурност  в БГ при настоящата ситуация.
siska77 ,  Не знам.... ужасно e... Ще се моля за вас  Praynig

# 35
  • France
  • Мнения: 726
Защо не споделиш с шефа си за случилото се. Той дали би ти помогнал?
Ако работата ти не изисква постоянно присъствие в Сф и можеш да я вършиш по инетрнет, пиши на лични, ще измисля нещо.
Ще ти оставя телефона си.

# 36
  • Мнения: 2 032
Казали са ти вече: спасявай се и действай бързо.

Мисля, че додо-додо преди време беше пуснала адреси за помощ при домашно насилие: обади се за съвет, например дали можеш да получиш нещо от съда той да няма право да припарва до теб. Питай и Пела, тя има професионален опит.

Имаш ли близки/приятели, които могат да ти помогнат?

Има ли някой, който може да го смаже от бой?

Между другото, спомена, че му е законно оръжието; за работа ли го ползва?

# 37
  • Мнения: 293
Имаш си работа с психопат, изгони го по най-бързия начин, преди да е наранил и децата. Сигурна ли си, че не употрябява някакъв наркотик?
Не е необходимо да напускаш работа, при условие, че сегашната те устройва добре, добра работа не се намира лесно.
Извади си медицинско, подай жалба в полицията и си издействай ограничителна заповед. Издебни когато го няма в къщи и изхвърли пистолета на боклука за не направи някоя глупост и естествено нищо не знаеш по въпроса къде ли е. Малко абсурдно звучи, но е някаква форма на защита. Но ще ти трябва помощ. Ще бъде добре за някое време да имаш някой при себе си - родители, или някой по-едър мъж - роднина, приятел. В тяхно присъствие е добре да му кажеш да се разкара от живота ти, за де не ти се нахвърли ако си сама. Такива като него са силни само пред жени и деца. Ако знае, че имаш някаква закрила, няма да смее да те тормози. Следва смяна ключалки, слагане на СОТ с паник бутони и т.н. И това, че заплашва с разни познати, чрез които ще те унищожи, обикновено са само фантазии, нямащи нищо общо с истината. Такива по-често заплашват, отколкото действително могат да направят нещо. Никакво жилище няма да запали, нито пък нещо по-значително ще направи, цели само да ти изкара акъла и да те държи в подчинение. За всеки случай поговори и с психиатър за да знаеш какво да очакваш.
Стискам палци да се справиш  Hug


Всичко много добре казано,само да не изхърля пистолета на боклука,че може да си докара куп неприятности от друго естество.Все пак това е оръжие и се води. Не е дреха или друга вещ. Peace

# 38
Ох, как ми се искаше да се махна още щом заспа- а той го направи веднага, като легна- спокойствие и силна храна. Ако бях сама, щях да си грабна чантата и хуквам, ама като знам че съм с две деца, едното от които малко бебе и то със здравословен проблем, реших да изчакам утрото да помисля по-трезво, а и по-лошо за момента не очаквах да стане, щом беше заспал. Представях си как вземам пистолета и го гръмвам, ама първо че не знам как се борави с него, а и не ми стиска- може би бих го направила, ако беше посегнал на децата ми. Иначе пистолета го носи със себе си - искат му го на работа. Имам сестра в чужбина, ама как да отида, като трябва да имам декларации от него за децата, а не искам да ги оставям. Големият ми проблем, който ме кара все още да съм в Сф е болестта на детето ми и необходимостта често да я водя в Пирогов- там я оперираха и там ще е следващата операция. За сега обмислям да отида при някой тук, но трябва да организирам преместването в рамките на 1 ден, а имам толкова много багаж...
 

# 39
  • Мнения: 293
Начертай си плана в главата,уреди си нещата( къде ще отидеш,кога и как) и действай.
Първо заведи децата преди да изнесеш последния куфар багаж за да си сигурна,че ако те издебне от някъде поне децата няма да са свидетели на някаква сцена. За един ден естествено. Но преди това предупреди в полицията как стоят нещата за да може ако евентуално той предприеме нещо да бъде първия , с който ще си има работа полицията. Абсолютно задължително е според мен да си го имат в черния списък полицаите.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Леле страшна история. Много съжалявам за всичко което си преживяла. И аз като другите бих те посъветвала да издебнеш най удобния момент и се махай от там. Как няма да си притесниш родителите, нали само на тях разчиташ. Това от майка ми го знам - удари ли веднъж, цял живот ще е. Не го позволявай повече. Знам че човек в такова положение ме може да мисли трезво, но се опитай да прецениш нещата много бързо. Все пак това е твоя живот и този на децата ти. Не позволявай на на друг да решава бъдещето ви. Всичко е в твои ръце, дано вземеш най правилното решение и късмет  Hug

# 41
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 :shock  Аз ще ти предложа нещо по различно ,но при мен подеиства . И аз не се обадих на родителите ,ами потърсих стари гаджета ,връзки ..казах им и те го пребиха -буквално  Cryтогава разбра ,че не съм безащитна ,а 3 години се борих с полиция и гонене -нищо не помагаше ,но като му взеха страха ,даже и багажа  си не събра .А ако не беше с деца бих ти дала и др . съвет ,за сега неприложим -не искам да посегне на децата Praynig

# 42
  • Мнения: 60
siska77 ,четох темата още като я пусна,не исках да пиша,щото лесно се дават съвети!Но сън не ме хваща,мисля те като че си ми сестра!Преди години и аз съм изживяла такива работи за които не искам да се сещам,но моя елемент поне пистолет нямаше!Искам да ти кажа от опит,че в полицията нищо не могат да направят даже и да имат желание!Такива са ни законите за съжаление!Тъй че по постовете ти доколкото мога да предценя си интелигентна жена,вземаи се в ръце и действаи!Според мен по-добре иди при познати при които няма да се сети да те търси,защото мисля че първото място на което ще те търси е при родителите ти!А и ти самата казваш,че трябва да си в София заради бебето!Но все пак не може да се криеш безкраино,мен на времето  лично полицаите ме посъветваха"саморазправа",а как ще му вземеш страха ти трябва да намериш начина!Бъди силна!Знам че не ти е лесно но трябва да продължиш нататък...заради самата теб и дечицата ти!А пък ако имаш близки или роднини дето могат да те защитят в тази ситуация,не му мисли,а се възползваи newsm66,аз като знам че и медицински вадех,и жалби пусках,и в районното, и в прокоратурата и фаида нямаше ooooh!Скрии се и потърси защита!И хич не му вярваи на приказки от рода на "извинявай,повече няма да се повтори и т.н." Hug

# 43
  • Мнения: 1 335
siska77, багаж? Сестра в чужбина? ... Ти шегуваш ли се?!!
Като майка докога смяташ да подлагаш децата си на това? Имаш завършен изрод у дома, а мислиш за багаж? Питаш къде да отидеш. В районното! Нямаш видими белези освен от ухапване, казваш. Ще чакаш да заимаш ли? След всяко твое умозаключение следва безумно оправдание защо НЕ правиш нищо. НЕ правейки нищо какво мислиш, че ще се промени?
Може би трябваше да напиша колко страшно ужасно нещо ти се случва, да те поовайкам и своеобразно да те потупам по рамото. Съжалявам, че по всяка вероятност това, което пиша не ти харесва, но времето, което си прекарала във форума, за да разкажеш историята си и да получиш овайкване и потупване можеше да използваш и за събиране на багаж щом те влече, и за търсене на правна помощ, и да разкажеш същите неща в полицията, и за медицинска такава и за още десетки много по-полезни неща.
И за намериш начин да осигуриш сигурноста на децата си разбира се.

# 44
  • Мнения: 1 505
Обади се в някой отдел за закрила на жената,те 6те ти помогнат.Имаше скоро една такава тема в нея моми4етата бяха постнали адреси и телефони на такива дружества,потърси я.

Общи условия

Активация на акаунт