Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 943
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 160
*Pukanka* плака само когато му го забели , след това не, и сега нямаме никакви проблеми

# 121
  • Мнения: 58
Имам две момчета и аз съм се допитвала кое  е правилно,но според различните доктори различно мнение имат.
На големия ми син не бях я забелила от страх да не му направя нещо на пишлето ,но на 1г.7м. му правиха операцийка и д-ра излезе от операционната и ме попита дали да  забели пишлето и аз се съгласих,за да не чувства детето болка  после ако се наложи.На малкия ми син много лесно и бързо де забели и не се наложи хирургическа намеса. Надявам се ,че правилно съм постъпила

# 122
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
[quote author=*Pukanka* link=topic=373407.msg10359776#msg10359776 date=123592351
И аз бих добавила една полза от забелването.Риска от уроинфекции,следователно пиелонефрити и трайно увреждане на бъбреците намалява многократно.Като видях сега в болницата какво става ooooh!и все причината е незабелени пишлета.Всеки ден постъпват поне по 5 момченца в 1 отделение само с този проблем.И на всички им забелват пишлето,веднага след лечението.
[/quote]

 Позволи ми да не се съглася с това. Незабелената кожичка предпазва входа на каналчето от навлизането на бактерии от фекалиите.

# 123
  • Мнения: 1 804
.темата наброява доста страници вече, а все още не е посочена дори една статия с някакви смислени аргументи в полза на забелването  newsm78

Ползата от забелването е следната според мен: това така или иначе трябва да стане, няма голям мъж, който си ходи със залепнал пенис, но понеже никой не ми гарантира, че ще стане от само себе си (има много случаи, когато това не става и моят мъж е от тях, т.е. лично познавам такъв човек) и ако се наложи интервенция в по късна възраст е по кофти за момчето, вече почти мъж. Чела съм из форума за младежи, който на 17 години им е залепнал и това не било, проблем, е точно за такива изказвания написах, че не правенето на нищо за мен е чакане на случайността и произвола на съдбата. Естествено, че ако бях видяла, че сама му е тръгнала да се отлепя, нямаше да го водя на хирург, но педиатърката го прегледа и потвърди, че е с фимоза и няма да стане без нищо и така. Тези деца, на които сами са им се отлепили в ранна възраст, много ясно, че няма какво да пипат.
На брат ми детето (във Франция живеят) и там не препоръчват пипане като бебета, но детето е вече на 7 години, ни помен от отлепване и сега ги карат да отидат на хирург, а той като знае на такова голямо дете как ще се отрази и се ядосва, че не го е направил по рано и отлага ли отлага, но до кога? До 5 - 6 - 7 клас, може би, тогава да няма да го боли по малко.
А моето дори няма спомен от това отлепяне.
Как няма да мисля, че това е по добро.?!

хубаво, че пишеш "според мен". Мнението ти по нищо не се различава от останалите в стил "на Пена синът и не е забелен и стигнали до хирург", като в случая Пена е свекърва ти. Ама защо стигнали до хирург, патологична фимоза ли е имал, вродена ли, забелвали ли са въобще, спазвали ли са някаква хигиена, ако не са забелвали - това не се казва...

Насилственото забелване в бебешка възраст води до травма на кожата, нарушение на нормалното клетъчно срастване, увреждане на сетивните нерви на гланса, гъбично или бактериално възпаление (баланит) и деформация на кожата (склерозит). При това възниква нарушаване на нормалната лигавица и настъпват склеротични деформации и хронично възпаление, което води до  вторични рецидивиращи слепвания.

а на това какъв ще бъде коментара ми е интересно. Сигурно, че са бръщолевеници на някакъв си доцент, който макар и да е учил към 15 години, явно не ги разбира нещата. Ние си ги знаем по-добре...разбира се

# 124
  • Мнения: 2 448
Само не знам ако не се отворят до 15 - 16 годишна възраст какво ще правите тогава?
На мен не ми се налага да го мисля, за което съм доволна от избора си.
И кой е казал, че реален случай видян с очите ми е по малко доказателство от думите на някой си професор?!
Разбира се че личния опит е повече от всички думи на лекари. Да не са безгрешни във всяко отношение?
За толкова неща съм видяла, че са в грешка, още по малко ще се доверя при противоречиви мнения , които се разминават с реалността, в която аз живея.

Цитат
Незабелената кожичка предпазва входа на каналчето от навлизането на бактерии от фекалиите.
Че тя като е забелена да не стои отворена?  Rolling Eyes Само при измиване се отваря и пак затваря след това.

# 125
  • София
  • Мнения: 12 457
Интересно защо природата, известна със своята посредственост и тъпота, създава 95 % от момченцата с фимоза? newsm78 Също е интересно защо в по- напреднали от нас страни, от което логично следва, че нищо не разбират от медицина, варварската практика със забелването не съществува толкова отдавна, че има хора, които не са и чували за нея? newsm78 Интересно.

ПС Ако забраните на момчето да си пипа и изучава пениса, и в по- късна възраст, да маструбира е възможно да не му се отлепи кожичката и 50 години. В противен случай едва ли ще остане така. Wink

# 126
  • Мнения: 2 448
И на мен ми е интересно защо природата ни е оставила с косми на някои места, които обаче ние упорито махаме.  Laughing Също така може би трябва природно да чакаме да ни се скъса от само себе си химена и тогава да започнем да правим секс. Защо изобщо съществува, толкова умна уж тази природа, а направила така да ни боли, ако искаме да си продължим рода.  Laughing

п.п. Моя от 2 годишен си мастурбира и никой не му забранява това.  Laughing

# 127
  • Мнения: 1 804
Цитат
Само не знам ако не се отворят до 15 - 16 годишна възраст какво ще правите тогава?
На мен не ми се налага да го мисля, за което съм доволна от избора си.
И кой е казал, че реален случай видян с очите ми е по малко доказателство от думите на някой си професор?!

как така няма да се отвори...когато става въпрос за физиологична фимоза няма как да не се отвори. Друг е въпроса за вродената фимоза, нея я имат около 3 процента от момченцата и при нея се налага хирургична намеса (няма общо с това дали е забелвано или не). Тогава съм съгласна, че въпросната хирургична намеса би било по-добре да стане в по-ранна възраст - не защото тогава боли по-малко, а заради спомените от самата процедура и евентуалната възможност да окажат влияние на психиката на детето.
Има и още едно състояние, което се бърка с физиологичната фимоза - това е патологичната фимоза. Тя много често се дължи именно на забелване. При патологичната фимоза се получават уринарни инфекции, които в един пост по-горе бяха свързани с физиологичната фимоза

мен лично ме притеснява друго - свекърва ми веднъж (в периода, в който още се колебаех) реши да ми покаже как се забелва - дръпна много силно, кожичката се напука, имаше и малко кръв. Веднага й казах да престане, после започнах да чета по въпроса, защото не ми се струваше, че това е нормално. Та на мен притеснението ми е да не би да има някакво усложнение от това забелване, макар че е било еднократно. Иначе нашият педиатър е на мнение, че трябва да се поддържа само хигиена (което аз в началото неправилно считах за забелване) и смята, че до 4 годишна възраст ще си се случи отлепянето...

# 128
  • Мнения: 2 448
Не знам дали са 3 %, но явно се предава по наследство. Мъжа ми е бил така, и сам  собствено ръчно си я е отлепял в 6 клас. Ужас!  #Crazy И детето ни също беше така. Да не говорим, че за лош късмет и на брат ми детето е така. Явно все от тези три процента се падаме. В нашия случай са си 100 %.

# 129
  • Мнения: 473
Ние започнахме от раждането, на няколко пъти имаше пак слепване на кожичката с главичката, но при по силно дръпване пак я отлепвахме.

# 130
  • Мнения: 1 804
Цитат
Не знам дали са 3 %, но явно се предава по наследство
предава се, да, но вашият случай е по-скоро изключение от правилото, така че въз основа на него не трябва да се правят генерални изводи  Peace

# 131
  • Мнения: 329
ние още една седмица след раждането при баня почнахме леко да му го забелваме и постепенно то си се забелва все повече и повече-докторът каза че до една годинка трябва да се забели докрай Peace

# 132
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Позволи ми да не се съглася с това. Незабелената кожичка предпазва входа на каналчето от навлизането на бактерии от фекалиите.

Тц.Помисли.Акото не, но бактериите от акото са толкова мънички,че нямат проблем да навлязат под кожичката, да се  развиват в смегмичката,от която после тръгват нагоре по пикочните пътища и бъбреци.Просто тая смегма там дето стои постояно си е рай за бактерии всякакви.

# 133
  • Мнения: 982
Тц.Помисли.Акото не, но бактериите от акото са толкова мънички,че нямат проблем да навлязат под кожичката, да се  развиват в смегмичката,от която после тръгват нагоре по пикочните пътища и бъбреци.Просто тая смегма там дето стои постояно си е рай за бактерии всякакви.

Малеее!
Ти помисли ли преди да пишеш? ooooh!

# 134
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тц.Помисли.Акото не, но бактериите от акото са толкова мънички,че нямат проблем да навлязат под кожичката, да се  развиват в смегмичката,от която после тръгват нагоре по пикочните пътища и бъбреци.Просто тая смегма там дето стои постояно си е рай за бактерии всякакви.

Малеее!
Ти помисли ли преди да пишеш? ooooh!

Защо трябва да мисля? Това ми го каза доктор Чанков от терапията.Много известен уролог тука във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт