Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 748
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 44
А какво е мнението ви за циркумцизията( обрязването) не по религиозни причини а от чисто хигиенна гледна точка?

# 136
  • София
  • Мнения: 5 079
Когато главичката порастне и избута кожичката по естествен път. Peace

# 137
  • Мнения: 9 483
А какво е мнението ви за циркумцизията( обрязването) не по религиозни причини а от чисто хигиенна гледна точка?


Никога не бих го причинила на детето си Naughty
Това е личен избор Peace

# 138
  • София
  • Мнения: 160
А какво е мнението ви за циркумцизията( обрязването) не по религиозни причини а от чисто хигиенна гледна точка?


Никога не бих го причинила на детето си Naughty
Това е личен избор Peace


съгласна съм с  MTV  Peace

# 139
  • Мнения: 1 896
А какво е мнението ви за циркумцизията( обрязването) не по религиозни причини а от чисто хигиенна гледна точка?


Не се препоръчва, препуциумът има точно хигиенна функция. Ако го няма, главичката на пениса е навън и изложена на всякакви влияния, а тя е деликатна, природата не случайно я е облякла в кожа. Представи си какво става, ако тя бъде незащитена при бебе, което ака и пишка в памперс.
Никоя част от човешкото тяло не е толкова мръсна, че да я ампутираме с хигиенна цел.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Добре де.Все пак има физиологична фимоза и патологична фимоза. Така или иначе уролог казва каво да се прави при всяко детенце индивидуално. Не е правилно да решаваме сами или под влиянието на форума само.

# 141
  • Мнения: 59
Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.

# 142
  • Мнения: 568
А какво е мнението ви за циркумцизията( обрязването) не по религиозни причини а от чисто хигиенна гледна точка?


Не се препоръчва, препуциумът има точно хигиенна функция. Ако го няма, главичката на пениса е навън и изложена на всякакви влияния, а тя е деликатна, природата не случайно я е облякла в кожа. Представи си какво става, ако тя бъде незащитена при бебе, което ака и пишка в памперс.
Никоя част от човешкото тяло не е толкова мръсна, че да я ампутираме с хигиенна цел.

Напълно съм съгласна с basilisk  защо винаги вървим срещу природата ,като е явно нейното превъзходство пред нас.Ако се наложи помощ да ,но сами да си правим експерименти и да се мислим за по-умни и чисти............

# 143
  • Мнения: 2 448
Не бих обрязала детето си. Намирам го за напълно излишно и неоснователно. Дори една причина "за" не се сещам. Да не говорим, че го свързвам с религиозни обреди на религии, които са ми неприятни.

# 144
  • Мнения: 718
Няма такъв момент. Препоръчително е отлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.
Съгласна съм на 100%. По никакъв начин не бих практикувала насилствено отлепване, но едно не мога да разбера - заголването с цел почистване (по време на вана) брои ли се за отлепване, като разбира се се заголва само докъдето се усеща напрежение?
Т.е решаваме - няма да дърпаме насилствено кожичката и не го правим - но как се поддържа хигиената, би трябвало да се заголва поне докъдето кожичката се отлепва безпроблемно, нали така? Как е най-правилно?

# 145
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Съвсем леко я подръпвам по време на къпане. Това ме посъветва и педиатърката. Не бих казала, че му е много отлепена, даже май напротив, но педито каза лекичко и по- малко.

# 146
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Нашата педиатърка ми каза към 2 месец да я забелвам лекичко и самата тя преди това я забели цялата.Когато започнах да го правя аз,тя от само себе си се забели цялата и оттогава проблеми не съм имала.

# 147
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Т.е решаваме - няма да дърпаме насилствено кожичката и не го правим - но как се поддържа хигиената, би трябвало да се заголва поне докъдето кожичката се отлепва безпроблемно, нали така? Как е най-правилно?
  Peace Точно това ме посъветва и д-р Оги (а той е детски уролог и при това професор - би трябвало да ги разбира тези работи и не случайно да се противопоставя на тези варварски обичаи с белене, цепене, дърпане и т.н.).

Общи условия

Активация на акаунт