Турската кухня *3*

  • 299 000
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 119
Пишманието - аз бих го определила като нещо средно между халва и захарен памук. Халва на конци  Grinning. Много е сладка и се топи в устата.

# 511
  • Мнения: 22 867

Не можах да се сдържа! Много е вкусно! Heart Eyes

# 512
  • Мнения: 610
Аууу  .....labrex как можа да сложиш тази голяма снимка ( чиния ) сега ... Crazy  така ми се прияде  Heart Eyes

http://sites.google.com/site/portalturkey/pismaniye  Wink

# 513
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Неделя беше ден на рецептите на Берина Hug
Първо направих турския пиляф...еми по хубав ориз в живота си не съм правила,мъжа ми е категоричен,че по друга рецепта ориз вече да не съм си помислила да правя Heart Eyes,дори снощи малко импровизирах,защото искал ориз със салам Sick...ми такова чудо досега не съм правила ooooh!,обаче се справих като направих пилафа и после му добавих изпържения на кубчета салам...
второто което опитах беше сладкото на вилица...много е хубаво защото аз обичам сиропирано тесто Hug
а третото с което не се справих Blush беше мляко с ориз на фурна...ей тва не можах да го докарам....след като се опече и истина нямаше никакъв сос ,беше адски гъсто и замина в коша,но въпреки всичко не съм се отказала и докато не го "докарам"няма се откажа Crossing Arms

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 16:25 от danidji

# 514
  • Мнения: 293
Неделя беше ден на рецептите на Асялейн Hug
Първо направих турския пиляф...еми по хубав ориз в живота си не съм правила,мъжа ми е категоричен,че по друга рецепта ориз вече да не съм си помислила да правя Heart Eyes,
Не откривам рецептата за пиляфа. Може ли да помогнеш, моля   bouquet

# 515
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Грешка,грешка голяма грешка.....рецептите са на Берина  Embarassed Embarassed Embarassed
много се извинявам  Embarassed

# 516
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
в тази тема е писала на 3 та страница,и под снимките на дечицата и има линк към рецептите /блога/...като влезеш в дясно кликваш 2009 с рецепти и там е някъде към края  Wink

# 517
  • Мнения: 293
danidji , благодаря!  Peace

# 518
  • Мнения: 1 425
Заповядай мила линк за пиляфа...... Hug
http://berina-berina.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T … mp;max-results=24
danidji Много се радвам че са ви харесали рецептите Hug......не се притеснявай за млякото с ориз....то по принцип е доста капризно и аз докато му хвана точните мерки бая зор видях. CrazyАко се придържаш точно към рецептата ми се получава идеално..... Peace

# 519
  • Мнения: 293
berina, благодаря  Hug   bouquet

# 520
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Берина ,сега се сещам ,че съществено значение може би оказва и вида ориз Thinking... това сега го пиша първосигнално,защото като се замисля,моят беше от бланширания и зърната му са по дребнички,съответно за указаното количество в рецептата има повече зрънца....може да пиша голяма глупост,но това се сещам за сега..
Много от твоите рецепти съм пробвала ,и досега не е имало случай нещо да не стане, та точно ориза може би е причината Thinking
Обаче майка ми беше в нас в неделя като правих тези двата вида сладкиши и като си тръгваше сложих и на баща ми да занесе....на него и сладките на вилица/страхотни са/ и ориза/несполучливо приготвен от мен/ са му харесали....да,обаче аз съм яла такъв ориз в Турция и знам как трябва да е  Heart Eyes
 

# 521
  • Мнения: 1 425
Ами възможно е Thinking ....аз не съм правила с такъв ориз,за това незнам дали е от това,но може да има много причини да не ти се е получило.Средващия път го направи точно както е по рецепта и ще ти се получи...... Peace Wink

# 522
Здравейте, момичета от Варна можете ли да ми кажете къде да намеря сусамов тахан и консервиран нахут за приготвяне на хумус ? Благодаря предварително  Embarassed

# 523
  • Мнения: 1 425
Във всички по-големи маркети....Пикадили,Кауфланд,Била..... Hug

# 524
  • Мнения: 1
berina страхотни рецепти- големи благодарности от цялото семейство:)))Откакто открих сайта съм ги подкарала наред и всичко се получава многоооо вкусно.Стигнала съм до Имам байълдъто и се интересувам патладжаните как се пържат-в много мазнина цели или ги срязваш посредата.И от кой сорт да ползвам по тумбестите или онези тънките.Моля те опиши процедурата когато намериш време.

Общи условия

Активация на акаунт