Не иска да яде!

  • 3 890
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Не мъча дете да яде насила. Питам - ще ядеш ли? Ако е да - слагам му, ако не е гладно - до следващото хранене. Не съм от тези майки, които слагат по 100 пъти масата. Щерката бе нарочена за злоядо дете......Оставих я 2 дни само на мляко, друго не искаше и на 3-я сама си поиска филия намазана с нещо......

Големият син скоро легна гладен, защото, когато сядаше семейството на масата, той не дойде, не бил гладен, игра на компютъра...След 1 час се сети,че все пак бил гладен, но аз му казах - съжалявам....семейството вече вечеря! Има си ред и дисциплина и на масата у нас!

Не ги разбирам майките, които бягат с лъжица след детето си.......

# 61
  • София
  • Мнения: 362
Мама Цоцоланка, аз съм възпитавана точно така. Незнам дали е правилния начин, но го одобрявам   Peace  Опитвам се и аз така да "третирам" сина си - незнам колко се получава Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 757
Начи моите малките оня ден тръгнаха на ясла и аз още седя с тях до обяд, че тук свикването става бавно. Та останахме за обяд. Сервираха на децата каша от просо с ябълково пюре и канелена захар. Голяма вкусотия според мен. Ония ми ти деца (не моите, а останалите) като се нахвърлиха на яденето и кусат ли кусат с ония лъжици и искат допълнително по 2 пъти. Даскалките не могат да им смогнат да им сипват. Всички се хранят изключително сами, като най малките са на по 12 месеца. Но могат да ядат с лъжица всички. Дори тези на възрастта на моите почти не се мажат. Сами си сипват вода от каната, даже и храна, но тоя път не знам защо даскалките им разливаха кашата. Нямаше едно да не яде и то като разпрано. Умрели от глад, човек има чувство, че лайно да им сервират ще го изядат. Само моите двете не хапнаха нищичко. Теди пробва и направи физиономия, чсе едно е хапнал най гадното нещо на света, а Ева дори не иска да опита. Затова пък се съсипаха да играят с храната, да пресипват каша в чашите с вода и обратно. Другите деца като че ли изобщо не се бяха сетили, че това може да се прави. Ама май видяха от моите и едно си изсипа чашата в чинията, ама вече накрая като се беше нахранило. И преди Давид като ходеше на ясла го бях видяла това нещо, как си папкат всички като добри деца, ама сега си припомних и пак ми стана гадно, че моите за пореден път са единствените, които не искат да ядат. А бяха умрели от глад защото бяха пили само мляко сутринта и това си им беше. Като се прибрахме едва дочакаха да им сложа филиите и изядоха по една филия черен хляб с масло. Те друго почти не ядат. Ами кво да ги правя, такъв ми бил късмета - три злояди деца. И изобщо не действа това че всички ядат и че им обяснявам колко е вкусно и ям от чиниите им и ги заплашвам, че всичко ще изям.  Някои деца наистина се залъгват, и има смисъл да се тича с лъжицата след тях, ама моите тц. Даскалките нищо не казаха, само че има и др деца, които ядат само хляб, понеже аз ги предупредих като видят, че моите не искат обяда да им сервират хляб поне, че гладни няма да могат да спят.

# 63
  • Мнения: 1 820
NikiFin за пореден път се убеждавам че не е до късмет.Няма такъв в тая ИГРА.Или ти са на главата или не.А това си зависи от теб,и.... до това както ги научиш. Naughty
Не е въпроса да тичаш след тях с лъжицата.Аз вече писах че не тичам.Обаче не давам това което тя иска.Като не иска да яде това което съм приготвила,ок,няма да яде,ако иска.Ако ще и 2 дни да седи гладна.Знае много добре че с рев нищо не се постига.Не и обръщам внимание,игнорирам и толкова.
Какви са тия глупости,ще я гоня,ще я моля и т.н.Не е дорастла още за да ми се налага за каквото и да е,и няма да го направи,за да го правя аз! Hug

# 64
  • Мнения: 2 757
NikiFin за пореден път се убеждавам че не е до късмет.Няма такъв в тая ИГРА.Или ти са на главата или не.А това си зависи от теб,и.... до това както ги научиш. Naughty
Не е въпроса да тичаш след тях с лъжицата.Аз вече писах че не тичам.Обаче не давам това което тя иска.Като не иска да яде това което съм приготвила,ок,няма да яде,ако иска.Ако ще и 2 дни да седи гладна.Знае много добре че с рев нищо не се постига.Не и обръщам внимание,игнорирам и толкова.
Какви са тия глупости,ще я гоня,ще я моля и т.н.Не е дорастла още за да ми се налага за каквото и да е,и няма да го направи,за да го правя аз! Hug

Така и не разбрах как се убеди, че вината е в мен и от къде си измисли, че тичам с лъжицата след тях. Не го правя, но съм виждала други да го правят. Разбрах, че твоето дете повече от 2 дни гладно няма да седи. Ама моите са доказали, че могат. Не можеш да сравняваш хората. А това, че ти звучи невероятно, че и трите ми деца са злояди не по моя вина, не значи, че наистина е невероятно. Но само хора, които имат такива деца или които са работили с много деца могат да го разберат. ти си отгледала едно дете и неясно защо си решила че всички са като него, само дето родителите са различни.  Явно не комуникираш достатъчно с други майки за да чуеш, че има и деца различни от твоето. Гаранция не си чула, че хората, които се занимават с проблемите на капризните деца предполагат, че рецепторите им за вкус са по чувствителни или изобщо по различни от тези на всеядните, и затова не понасят много храни. Аз допускам да е вярно, защото съм забелязала, че децата ми предпочитат максимално безвкусни храни, като варени картоди, ориз или паста БЕЗ НИЩО. Ако сложа каквато и да било добавка плюят. И 10 неща да имат в чинията, с пръстенца ще подберат само това, което харесват и с другото ще си играят. Докато всеядните им връстници ги гледам как дори не гледат какво загребват с лъжицата и квото и да захванат си го ядат все едно си е едно и също, като че ли не правят разлика между моркоф, картоф, пиле и т.н.
А  това, че детето ти реве понеже е гладно, но ти го игнорираш защото не иска да яде каквото ти си преценила, че има нужда, а не каквото неговото тяло иска.... направо нямам думи. Това си е живо убийство. Господ сигурно затова ти е дал всеядно дете, щото ако е като моите със специфичен вкус и нужди при теб няма да оцелее дълго  Thinking

# 65
  • Мнения: 1 820
NikiFin за пореден път се убеждавам че не е до късмет.Няма такъв в тая ИГРА.Или ти са на главата или не.А това си зависи от теб,и.... до това както ги научиш. Naughty
Не е въпроса да тичаш след тях с лъжицата.Аз вече писах че не тичам.Обаче не давам това което тя иска.Като не иска да яде това което съм приготвила,ок,няма да яде,ако иска.Ако ще и 2 дни да седи гладна.Знае много добре че с рев нищо не се постига.Не и обръщам внимание,игнорирам и толкова.
Какви са тия глупости,ще я гоня,ще я моля и т.н.Не е дорастла още за да ми се налага за каквото и да е,и няма да го направи,за да го правя аз! Hug

Така и не разбрах как се убеди, че вината е в мен и от къде си измисли, че тичам с лъжицата след тях. Не го правя, но съм виждала други да го правят. Разбрах, че твоето дете повече от 2 дни гладно няма да седи. Ама моите са доказали, че могат. Не можеш да сравняваш хората. А това, че ти звучи невероятно, че и трите ми деца са злояди не по моя вина, не значи, че наистина е невероятно. Но само хора, които имат такива деца или които са работили с много деца могат да го разберат. ти си отгледала едно дете и неясно защо си решила че всички са като него, само дето родителите са различни.  Явно не комуникираш достатъчно с други майки за да чуеш, че има и деца различни от твоето. Гаранция не си чула, че хората, които се занимават с проблемите на капризните деца предполагат, че рецепторите им за вкус са по чувствителни или изобщо по различни от тези на всеядните, и затова не понасят много храни. Аз допускам да е вярно, защото съм забелязала, че децата ми предпочитат максимално безвкусни храни, като варени картоди, ориз или паста БЕЗ НИЩО. Ако сложа каквато и да било добавка плюят. И 10 неща да имат в чинията, с пръстенца ще подберат само това, което харесват и с другото ще си играят. Докато всеядните им връстници ги гледам как дори не гледат какво загребват с лъжицата и квото и да захванат си го ядат все едно си е едно и също, като че ли не правят разлика между моркоф, картоф, пиле и т.н.
А  това, че детето ти реве понеже е гладно, но ти го игнорираш защото не иска да яде каквото ти си преценила, че има нужда, а не каквото неговото тяло иска.... направо нямам думи. Това си е живо убийство. Господ сигурно затова ти е дал всеядно дете, щото ако е като моите със специфичен вкус и нужди при теб няма да оцелее дълго  Thinking

О,не намесвай Господ,моля те.Точно ти,от кога вярваш в него. ooooh! Рецепторите на едно дете се оформят в ранна детска възраст и е от голямо значение по какъв начин ще им бъде поднесена храната.На вкус,на вид и т.н.това че детето е малко,не асимилира и не говори ,не значи че не запаметява,не му прави впечатление и не си оформя вкуса -не само за храна,а за елементарните неща,съпътсващи живота му от тук нататък NaughtyКакво иска тялото на трите ти деца NikiFin,хляб?Защо си седнала да ревеш тогава,че са злояди,че такъв ти бил късмета,и че всичко това е защото имат нужда? newsm78Остави какво ще оцелее при мен,и какво ми е дал господ.То е ясно на половината форум тука.Не е важно количеството,а качеството.Но ти,винаги имаш оправдания-къде за организма,къде за темперамента,къде за некъдърните лекари и здарвеопазване.....Нека спрем до тук.С теб,не ми се спори  Sick

# 66
  • Мнения: 2 757
червенокоса вещица...припряна , от кога вярвам в Господ теб не те интересува.
За мен е важно децата ми да са живи и здрави, а не какво ядат. Другите са ги окачествили като злояди, защото не ядат както повечето др деца. Не ми е приятно, но разбрах, че не е такава трагедия както се опитват да я изкарат някои хора, включително и ти.
От рецептори нямаш никакво понятие като гледам. В противен случай ще ми обясниш, защо съм си гледала и продължавам да си гледам и храня децата както всички останли и както светилата препоръчват, но те не ядат като останалите. От бебета се мръщеха на бебешките пюрета, хапваха едва едва и с времето съвсем ги отказаха. На практика никога не са яли бебшки храни, и то не защото не са им давани, а са им давани царев пръчки и чипс примерно вместо това. Такова никога не съм купувала както е практика в БГ да се прави.
Не знам дали децата ми имат нужда точно от хляб или мляко, това никой не го знае. Но със сигурност имат нужда от храна за да живеят и много ясно, че това ще ядат след като се гнусят от останалото. Изобщо нямам намерение да правя втори опит за убийство на децата ти по "добронамерен и професионален" съвет от клуба. Практиката доказа ефектизността му и аз си взех поука. А ти си философствай колото си искаш. Само се надявам възможно най малко хора да ти се вържат на глупостите, защото после ще съжаляват цял живот.
Тази тема е за деца, които не ядат. Твоето присъствие тук е вредно и дразнещо. По добре си обменяй опит с майките на всеядните деца, не си за тук, не се ли усещаш.

# 67
  • Мнения: 1 820
не съм за тък,ли?И ти не си за много теми,ама си там NaughtyКъде ще пиша си е мопя работа.Като не ти харесва,не чети.По лесно е да кажем,детето ми не иска да яде,за това е такова.По лесно е да му бутнеш една филийка в ръката,вместо да си висиш над котлона  ooooh!
Проключвам да коментарим с теб,защото това е все едно е да си говоря на включения телевизор  Laughing

# 68
  • Мнения: 2 757
не съм за тък,ли?И ти не си за много теми,ама си там NaughtyКъде ще пиша си е мопя работа.Като не ти харесва,не чети.По лесно е да кажем,детето ми не иска да яде,за това е такова.По лесно е да му бутнеш една филийка в ръката,вместо да си висиш над котлона  ooooh!
Проключвам да коментарим с теб,защото това е все едно е да си говоря на включения телевизор  Laughing

Едва ли си сготвила и изхвърлила толкова манджи колкото аз. Лесно е знаеш ли кое ?  Да не си се сблъсквала с даден проблем и поради непознаването му да си мислиш, че едва ли не такова животно нема. Все пак се въздържай като не си минала по пътя да даваш предполагаемо работещи съвети. Знам че е лесно, но не е правилно

# 69
  • Мнения: 227
По лесно е да му бутнеш една филийка в ръката,вместо да си висиш над котлона  ooooh!
Казала една майка на едно всеядно дете,на което и една попара да му дадеш ще си я хапне с кеф.
Нямаш представа изобщо какво е злоядо дете....И по-добре наистина не пиши в темата.

# 70
  • Мнения: 67
   
[/quote]Извинявай,деца имаш ли?А седемгодишно дете с диагноза гастрит?А дете с рефлукс и проблеми с болки в коремчето?Ако не-не пиши глупости.
[/quote]                          Да имам баткото ни е на 7г. и 6м. малката миналата седмица навърши 5г.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 21:06 от teche76

# 71
  • Мнения: 2 448
Обаче не давам това което тя иска.Като не иска да яде това което съм приготвила,ок,няма да яде,ако иска.Ако ще и 2 дни да седи гладна.Знае много добре че с рев нищо не се постига.Не и обръщам внимание,игнорирам и толкова.

Гледам лентичката детето ти е под 2 години. Може и да минава игнора, но след това , не. И е немислимо да се мисли, че вкуса се оформя по желание на родителите.  Stop
При разнообразно меню по всички детски стандарти за захранване и ядене на всичко, което му се предложи , след втората година започна да си оформя вкуса.
И аз гладно детето си не бих държала или пък да му дам храна, която ако не му харесва после я повръща. Що за извращение ще е това.
Пак казвам, не намирам детето си за злоядо. Той яде много и разнообразна храна, но никакви манджи.

ol успех в разрешаването на проблема,  Hug защото до колкото виждам при вас има и здравословен проблем със стомахчето.  Sad

# 72
  • Мнения: 1 820
Абе,хора,вие от къде знаете детето ми дали е злоядо или не?Имало е моменти в който съм предлагала по 10 вида неща,само и само да хапне нещо.Но това не значи че ще се примиря,ще я оставя гладна за месеци,и ще и давам това което иска!А това дали ще пиша в тази тема,си е мое право,избор и проблем.Като не знаете какво да кажете,това ще е,какво друго.Най лесната самозащита-атаката,нали така?Това е ФОРУМ,всеки си казва вижданията,на който не му харесва да НЕ ЧЕТЕ!Да не пише по мойте изказвания...Няма да убеждавам някоя тука дето за нея света е виждаш ли крив,и само тя е правата.Дори всичките книги и писатели,доценти,хора доказали се,за нея са нищо.Аман от майки НАЙ НАЙ,аман и от такива дето са НАЙ жестоките  ooooh!Всеки сам си решава как да гледа детето си.Аз в този ФОРУМ влизам за да научавам нови неща,да поправям грешките си.Жалкото е че не всички са така.
Какво стана с падналото ти дете NikiFin ,дето повръщаше,имаше зеленикави петна,и което ти дори не заведе дори на лекар,защото са некадърни?Надявам се всичко е минало,забравено,и детенце е живо и здраво.Има господ,да!И благодаря за което  Peace

# 73
  • Мнения: 2 448
Извинявай, Припряна, но ти не ядеш ли каквото искаш?  Rolling Eyes
Защо трябва да лишавам детето си от право на избор, който аз имам и да решавам, че то няма право на вкус?

Цитат
Няма да убеждавам някоя тука дето за нея света е виждаш ли крив,и само тя е правата

Няма защо да се мъчиш да убеждаваш когото и да било, защото форума я за споделяне на мнения, не за убеждаване.  Wink

# 74
  • Мнения: 5 940
Не съм чела всичко, виждам, че се вихри някакъв спор.
Преди време попаднах тук на тема, в която имаше едно прекрасно мнение за храненето, което ми допадна много
давам линк, мнението на zalabalada http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369457.0

Общи условия

Активация на акаунт