Какво е "палаво дете"?

  • 22 088
  • 348
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 066
Е това със смачкването с Не-та е малко пресилено. Моя син е много палав, любимо място му беше върху телевизора, скача където му падне, хвърля се от високо и трябва да си винаги готов да го хванеш, то е катерене, кълбета, връхлитане в креватче надолу с главата. Но определено се старая да го накарам да разбере какво означава думата НЕ, защото след като ми насини окото с едно метално топче (защото кърмех сестра му вместо да хвана топчето което ми подметна), отскубва ми се няколко пъти на улицата, в детската кухня аз съм единствената майка, която вмето на опашката търчи по дете, което се катери където му падне, и обикаля яслата няколко пъти реших, че е крайно време да почне да приема някакви правила.
Преди да забременея с дъщеря ми и аз обяснявах колко е хубаво да имаш диво и палаво детенце, но в един момент осъзнах, че ако не се научи че има неща, които не се правят ще имаме и много опасни ситуации....
Точно върху това акцентирах и аз в постовете си,за неограничаването и последствията!

# 346
  • Мнения: 46 518
И аз съм за Не-тата, не съм ги жалила. До 3 г. обаче просто не ги чуваше. След това изведнъж й се оправиха ушите.
Нямаше последствие, заплаха, награда или каквото и да се сетите, което да е имало ефект при нея. Разбира се никога не съм я оставяла да си прави, каквото поиска, прибирала съм я по средата на играта и др. подобни. На следващия ден е същото.

# 347
  • Мнения: 2 478
Риана, правила вкъщи винаги е имало. Синът ми знае значението на "не". Но това не му пречи да бяга, скача, върти и т.н. до пълно изпотяване.Не може да стои на едно място повече от 1 мин. Дори любимият си Мики маус гледа бягайки.
tanyatais няколко поста по-напред обяснявах, че темперамента няма връзка с неограничаването. Синът ми се отглежда под абсолютен контрол, но това не пречи да е буйно и палаво дете. Нямам и желание да го пречупвам. Напълно съм наясно с последствията от пречупеният характер, които повярвай ми, са по-страшни от следствието палаво дете!

# 348
  • Мнения: 5 940
Според мен това с "не"-тата е доста сбъркано като разсъждения. По мое наблюдение колкото повече не-та, толкова повече децата правят напук, особено във възрастта между две и три години. Най-контролираните външно деца са най-невъзможни за контролиране Laughing Това не означава липса на обяснения, които винаги са необходими.
Според мен е странно децата да се делят на вглъбени по цял ден над рисунка и скачащи по дърветата. Повечето деца, които познавам и тичат, и рисуват, и пеят и т.н. Това, че можеш да прочетеш книга на едно дете, не означава , че същото навън стои до мама на пейката в градинката и не мърда.
Просто нещата не са в двете крайности в повечето случаи.

Общи условия

Активация на акаунт