Как да се справя с киселините по време на бременност??

  • 34 230
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
талцид

# 16
  • Мнения: 805
Като родих от веднъжсе оправих.
Преди това нищо не ми помагаше...

# 17
  • Мнения: 501
Само Талцид ми помага, но киселините са ужасни и дъвча по 5-6 хапчета на ден и спя с две възглавници.

# 18
  • Мнения: 626
И аз се присъединявам към другите , какво ли не опитах само Талцит успя да ми помогне

# 19
  • Мнения: 14
Според бъдещите мами в Априлската отчетна тема, много им помага студено прясно мляко Peace

# 20
  • Мнения: 493
Или хапвах по няколко лъжици кисело мляко или пиех Талцид.Имах ужасни киселини и като излязох от упойката след няколко часа усетих,че вече ги няма и бях много щастлива от този факт.Имах чувството,че никога няма да се махнат.

# 21
  • Мнения: 101
Мен само Талцид ме спасяваше! Пробвайте го Peace

 newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 1 273
И при мен положението е същото. Аз сега съм в началото на 7 месец и става все по-зле  Sad  Cry Единственото, което ми помага е кисело мляко, гледам да е "Родопея" или някое друго, което вкисва (колкото по-вкисва толкова е по-добър ефректа  Peace ). След всяко хранене хапвам по 2-3 лъжици и като имам проблеми пак. Доста бързо минава, но за съжаление не трае много дълго  Cry Друго което ми помага е чай от лайка без да е подсладен  Peace

# 23
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
 На мен ми помагаха Талцид ,а също и газирана вода или кола.Или пък смес от захар,сода и лимонтозу с вода

# 24
  • София
  • Мнения: 295
Основно Талцид, понякога и газираната вода ми помагаше...

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 194
Аз страдах от жестоки киселини от 5-тия месец до края (хубавото е, че изчезват моментално след раждането). Талцидът почти нямаше ефект, единствено сода бикарбонат ми помагаше. Виждам, че някои майки са писали за газираната вода, но това се дължи на факта, че в някои марки- Kinley например- има сода бикарбонат, иначе само по себе си газираното увеличава киселините.
Докторът, който следеше бремеността ми, ме увери, че стига да не прекалявам със содата, проблем няма.

# 26
  • Мнения: 2 005
Пиех сода за киселините или Талцид .

# 27
  • Мнения: 1 558
Аз ядях ябълки,но не ми помагаха.Не искам да те съветвам за хлебната сода,но на мен гинеколожката ми каза да пия само това Peace

# 28
  • Мнения: 1 475
мерси на всички за съветите, засега съм на газирана вода и една ябълка и изчезнаха за момента!  Hug

# 29
  • Мнения: 292
През самата бременност имах много малко киселини (а преди нея изобщо, не знаех какво е това да имаш киселини) и това което ми помагаше най много беше водата. По минимум 1,5л на ден. Пиех я на стайна температура, бавно на малки глътки. Звучи странно, но единствено това ми помагаше (и хапчетата, но те си стояха в Чантата, почти недокосвани). И хапвай повече ябълки, но от сладките сортове.
Дано да ти минат скоро, че наистина е неприятно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт