Какво ще кажете за името Дария?

  • 19 785
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 428
И на мен много ми харесва  Peace
Това беше един от вариантите ми за име, но нашия татко не го хареса  Tired

# 16
ЕЕ..аз се казвам Дария от 17 години вeче..  Heart Eyes не мисля че някакви тъпи подигравки биха повлияли на децата ви,при положение че това е наистина хубаво име,Марийки и Ивановци вече под път и над път..а Дария..  Sunglasses бъдете оригинални !

# 17
  • Мнения: 340
Марийки и Ивановци вече под път и над път..а Дария..  Sunglasses бъдете оригинални !

Там е работата, че в момента Мария е далече по-оригинално име от Дария.  Наистина преди 17 години майка ти е била оригинална, но сега...

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Въобще не ми се нрави.  Naughty
Но ако държите на буквата, ето още едно предложение: Дарена. С ударение на "е".
Или пък Далия. Определено звучи доста по-нежно от Дария.

# 19
  • Мнения: 494
Преди много ми харесваше,но сега е толкова разпространено,че чак не е оригинално!

# 20
  • Мнения: 1 114
Чак пък толкова разпространено не е! Като слушам из парковете, много по-разпространени са имена от сорта на Елизабет, Никол, Флоранс,  и т.н.
Името Дария го чух за пръв път преди 7 години, и с мъжа ми решихме, че един ден живот и здраве ако е момиченце, ще се казва така.
Колкото до подигравките, никога пък не ми беше хрумвало такова сравнение. То едва ли има име за което да не може да се измисли нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Много хубаво име! По принцип децата са много изобретателни към подигравките и ако решат и си нарочат някого, могат към всяко име да измислят нещо сочничко...

# 22
  • Мнения: 419
Името е много хубаво!
Харесват ми още Дарена и Дара.

# 23
  • Мнения: 69
Аз нося това име вече 31 години Laughing. Никой, никога не ми е слагал прякори, най-малко заради рими с името ми. Много си го харесвам. Не мисля, че е чак толкова популярно и сега. Преди определено беше мноооого рядко срещано, все трябваше да повтарям поняколко пъти как се казвам. Галено ми казват Дари.

# 24
  • Мнения: 148
На мен също ми допада много.И Дарина ми харесва Peace

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ако Господ реши да ме дари някога с още едно момиченце, това е името, което искам за него  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Предпочитам Дарина.

# 27
  • Мнения: 4 555
много по-разпространени са имена от сорта на Елизабет, Никол, Флоранс,  и т.н.
За Никол е така, но колко момиченца с име Флоранс си срещала? Съмнявам се да е повече от едно.

Дария е умерено разпространено според мен. До такава степен, че нито се среща под път и над път, нито е супер оригинално. Така че по-добре да се наблегне на другите критерии за избор.

# 28
  • Мнения: 636
Не ми харесва особено. Някак си празноглаво ми звучи.

# 29
  • Мнения: 1 114
Не ми харесва особено. Някак си празноглаво ми звучи.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Такова определение за каквото и да е име не бях чувала.
много по-разпространени са имена от сорта на Елизабет, Никол, Флоранс,  и т.н.
За Никол е така, но колко момиченца с име Флоранс си срещала? Съмнявам се да е повече от едно.
Напротив, в парка има 2. Има и Елизабет. Затова съм ги написала. Парка е Заимов, за справка Wink

Общи условия

Активация на акаунт