не ми се кърми,пак ми е съвестно

  • 4 556
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 336

  По лесно ми е да и давам от шише ,от колкото от гарда,защото мога да си излизам колкото си искам.А не мога да си представя да я кърмя по улиците.

Наистина много майки са като теб и се изказват само суперлативи за кърменето, а всъщност има и негативи като никой не говори за тях, това е тема табу един вид. При положение, че това е най-доброто за детето майката няма право да се оплаква.
Измисли някакъв начин и си запази кърменето. Можеш да изцедиш кърма и да даваш с шише. Като излизаш на разходка с бебето можеш да вземаш изцедена кърма, тя ще се запази по-дълго време от АМ. Освен това можеш и от време на време да даваш АМ, нищо няма да му стане. Аз като излизам го хранят с АМ или с изцедена кърма. Като захраниш към 4-6 месец можеш и да заместиш едно хранене с твърда храна.
Маргарита пиши на лични.

# 46
  • Мнения: 1 004
Искам само да ти кажа, че и аз като теб чаках с огрооооомно нетърпение мига, в който ще спра да кърмя и да си пуууууша пак на воля. Имах постоянно проблеми с гърдите, запушвания, температури, изнервях се, но устисках до 11 месеца. После дойде дългоочакваното пропушване на воля, но след 2 месеца пак забременях ....и тогава спрях пак да пуша докато бях бременна, но после.....не бях толкова съвестна и добра майка, заради което се обвинявах, но това пак не ми пречеше да пуша по 1-2 цигари след 3тия месец:oops:  #2gunfire
Сега си пуша на воля и съм си пак 52 кила /не че не бях толкова и докато кърмех/
И сега ми липсва страшно малкото бебче, кърменето, спомням си с носталгия, но тогава просто ми дойде много дълъг период на веднъж.
Мисля, че ако си твърда ще успееш да кърмиш със сигурност до 6 месеца. Изкарала си толкова време, със сигурност можеш и още малко  Wink Недей да се предаваш и да тъпчеш бебока с изкуствени млека, след като си имаш кърма. Аз така и никога не им дадох АМ. А при първото кърмене до 6тия месец се изтисквах на всяко кърмене, беше ми трудно, но не съжалявам.
Успех!

Помисли си, че целия живот е пред теб за пушене  Wink, но пък бебенце не можеш да имаш цял живот. Ще дойде време, по-скоро отколкото си мислиш дори, в което ще можеш да излизаш, да работиш, да пушеш и пиеш кафета  Peace

# 47
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Това е ЛС, което пуснах на авторката в отговор на предишен неин пост насочен към мен :
Нещо май се занерви ми се струва  Cool. Явно наистина предпочиташ да пишеш, но не и да четеш. Интересно ми стана защо пускаш тема като нямаш нужда от помощ. На мен лично ми е все тая как и с какво си храниш детето. Изборът е твой, но мястото на твоята тема не е за този подфорум -можеш да я пуснеш в Майки бъдещи и настоящи. Ако все пак имаш въпроси или нужда от помощ, що се отнася до кърменето - можеш да разчиташ на мен.

А това ми отговори тя:
само не разбрах  що ми го пускаш на лични, що не го пусна на общата страница???да не си развалим имиджа ли кво ли???А що пускам темата ли?? ЗА нти път казвам(пиша),защото има и други нормални ,несвръх мамаи като мен,еи за тва. А наясно ли си как комплексирате с това кърмене,жените които по едн аили друга причина не могат да кърмят и не се чувстват пълноценно?? Ама какво да ти кажа,няма да разбереш.
 А помощ ,поне си схванала , не съм търсила,просто съм споделила. Трябва ли непремено да търся за да пиша???нали се сещаш, ако ми трябва компетентно мнение форума ще е последното място. Naughty а и като ти е все тая,актив ли търсиШ??? Peaceайде остани си със здраве и късмет.


Аз приключвам с коментарите по тази безполезна тема.

# 48
  • Мнения: 141
Интересно защо авторката пише тук изобщо?! newsm78

# 49
# 50
  • Мнения: 134
Интересно защо авторката пише тук изобщо
  И АЗ ВЗЕХ ДА СЕ ЧУДЯ.....АМИ ЗА ХОРАТА КАТО МЕН,КОйто не са конформисти  като вас...

# 51
  • Мнения: X
Темата наистина е безсмислена и не носи никаква полезност на четящите и пишещите тук. Смятам, че ще по-подходяща за клюкарника Mr. Green, там ще ти прибършат сълзите и ще те потупат по рамото.

# 52
  • Мнения: 134
Темата наистина е безсмислена и не носи никаква полезност на четящите и пишещите тук. Смятам, че ще по-подходяща за клюкарника Mr. Green, там ще ти прибършат сълзите и ще те потупат по рамото.
Що пишете само немога да разбера та и мен ангажирате да ви  отговарям newsm78,ама кофти че нищо интерсно  не ми казвате и взе да ми доскучава Laughing със батман и робин...и супер мама


# 53
  • Мнения: 134
Това е ЛС, което пуснах на авторката в отговор на предишен неин пост насочен към мен :
Нещо май се занерви ми се струва  Cool. Явно наистина предпочиташ да пишеш, но не и да четеш. Интересно ми стана защо пускаш тема като нямаш нужда от помощ. На мен лично ми е все тая как и с какво си храниш детето. Изборът е твой, но мястото на твоята тема не е за този подфорум -можеш да я пуснеш в Майки бъдещи и настоящи. Ако все пак имаш въпроси или нужда от помощ, що се отнася до кърменето - можеш да разчиташ на мен.

А това ми отговори тя:
само не разбрах  що ми го пускаш на лични, що не го пусна на общата страница???да не си развалим имиджа ли кво ли???А що пускам темата ли?? ЗА нти път казвам(пиша),защото има и други нормални ,несвръх мамаи като мен,еи за тва. А наясно ли си как комплексирате с това кърмене,жените които по едн аили друга причина не могат да кърмят и не се чувстват пълноценно?? Ама какво да ти кажа,няма да разбереш.
 А помощ ,поне си схванала , не съм търсила,просто съм споделила. Трябва ли непремено да търся за да пиша???нали се сещаш, ако ми трябва компетентно мнение форума ще е последното място. Naughty а и като ти е все тая,актив ли търсиШ??? Peaceайде остани си със здраве и късмет.


Аз приключвам с коментарите по тази безполезна тема.
  АЗ ПОСЛЕДНО ДА ПОПИТАМ, ТАКАВА ЛИ Е ПРАКТИКАТА ПО ТЕЗИ ФОРУМИ ,ИРА МИРА ,ИЛИ ТИ ПРОСТО СИ СИ ТАКАВА,МНООО ЖАЛКО...  АЙДЕ , ПОЗДРАВИ .

# 54
  • Мнения: 306
честно казано и на мен ми се пуш , като на всеки пушач...ама не съм палила от както видях теста, малката вече е на три месеца.т.е. почти една година. амане ми се отказва от кърменето де...иначе напълно те рабирам и за килограмите...днес се видях в огледалото (бях седнала и в профил- един виснал корем-УЖАС) и така ми стана тъпо и депресантско. но си повтарям, че идва лято, ще се разхождаме често с колчиката, ще навъртсам повечко километри- така по лесно  и по- здравословно ще отслабна без тежки диети. успех и не се обвинявай каквото и да решиш. просто бъди убедена в решението си!

# 55
  • Мнения: 543
Валери, прочетох темата и честно казано хем се чудя да пиша ли, хем - не.


Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 21:33 от gotika80

# 56
  • Мнения: 141
Gotika80  ти напълно обобщи темата! newsm51

# 57
  • Мнения: 2 829
Доста са се разгорещили страстите тук...
Аз пък не се чудя защо я има темата-тук една майка е описала какви са чувствата и свъзани с кърменето. Личните усещания не са "правилни" или "неправилни" - те са такива, каквито са. ЗАщо пък момичето да не сподели с нас? Мислите ли, че на нея и е леснода постави интереса на детето си над собствените си чувства?

Валери, ти явно си взела вече решението да кърмиш още известно време, затова няма да коментирам избора кърма/АМ. При тези обстоятелства единствено можем да се опитаме да помогнем кърменето да ти бъде по-малко неприятно. Например-в библиотеката на форума има полезни статии за диети по време на кърмене, така че докато кърмиш, ако не натровена с никотин (не се сърди, моля, шегувам се Grinning ) можеш да бъдеш поне красива и елегантна Hug

# 58
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Gotika80  ти напълно обобщи темата! newsm51
Изобщо не мисля така Twisted Evil Смятам, че написаното е меко казано безчувствено от всякаква гледна точка и честно, на моменти искрено се чудя какви безкрайно обидни неща можете да толерирате като отношение от майка към майка...

Валери няма проблем - никакъв. Споделя емоции - които могат да са толкова различни, колкото са хората по тази земя. Това, че емоциите на част от останалите хора по света са различни, не прави нейните грешни. Не прави изборът й грешен. Не прави кърменето по-малко ценно за детето й.

Ако има нещо, което Валери заслужава - то е адмирации и поздравления за това, че прави трудния за нея избор да продължи да кърми детето си. Това, че човек прави дадено нещо, защото с разума си осъзнава предимствата му, не означава непременно, че трябва да му харесва и да му е приятно.
 
И едно напомняне - тази част на форума е за взаимопомощ при проблеми с кърменето. Драмите се обсъждат в ДиС, на словесните изстъпления мястото е в Клюкарника.

# 59
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 531
Именно защото подфорума е за взаимопомощ, май затова темата на Валери не е за тук!!!

А колкото до това кой какво си признава, Валери, недей да бъдеш толкова сигурна че другите не си дават сметка за емоциите които ги натискат. Например в отчетните в които пишем доста често се споделят такива неща.

И това че кърмим определено не ни прави свръх мами Naughty, всички сме толкова нормални колкото и ти. И на мене не ми се стои вкъщи и определено не стоя, ама това не ми пречи да си кърмя детето. Кърменето не означава да нямаш никакъв друг личен живот, напротив, дава ти хиляди възможности, стига да можеш да си ги организираш добре. Ами да ти кажа аз съм излизала с приятелки , прибирала съм се кърмила съм и съм продължавала купона.  Peace

Далеч съм от мисълта, че това цигарите или килограмите са проблема, то е ясно че кърменето няма да е вечно!!! Но все пак ти така започна поста и така прозвуча в началото Peace

Иначе Хедра е супер права, че заслужаваш адмирации за решението което си взела все пак, въпреки емоциите които изпитваш, явно здравия разум надделява Hug

И да така е, много майки забравят за емоциите си , но не всички Peace И това че твоите емоции са такива, не те прави по-малко добра майка разбира се.

И още много теми ще има по които сама ще разбереш че различните мнения много не се толерират за съжаление!!!! Wink Макар че това е все пак форум и всеки има право на собствено мнение, нали!!!

Явно повечето не са разбрали че си пуснала темата за да споделиш това което чувстваш, а не да искаш съвет!! Просто така да си го кажеш!!!

Общи условия

Активация на акаунт