не ми се кърми,пак ми е съвестно

  • 4 550
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
A teb pak ne vijdam kakvo da komentiram... podliarsko si beche,dano priatelite ti kato ti zvaniat po telefona li4no da ne razprostranivach posle koi kakvo  ti kazal,4e gorkite te....  Nali znaech kakvo ozna4ava  li4noooooo
  Joy Валери, няма нужда да ме коментираш. Не намирам постъпката си за " подлярска", но явно ти се почувства засегната. Само ще ти напомня това:
само не разбрах  що ми го пускаш на лични, що не го пусна на общата страница???да не си развалим имиджа ли кво ли???......
За да не го обръщаме на чат може и на ЛС. Обещавам да не постъпвам подлярски  Wink.

# 76
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И аз да си кажа, макар че едва ле ще ти променя мнението: бебето улавя всички емоции на майката и ако кърмиш с отвращение, бебето със сигурност ще усети и ще е неспокойно. И в такъв случай е по-добре щастлива и удовлетворена мама, отколкото мама - кълбо от нерви. Но все пак, преди да избереш цигарата, погледни в очичките на детето, майчиното сърце би трябвало да избере по-доброто за твоето бебче.

# 77
Щом не желаеш да кърмиш недей,това не бива да става на всяка цена.Не е толкова важно с какво храниш детето си,а какви грижи полагаш за него.А на изказвания от сорта "щом не кърмиш до две години ти не си майка"-просто не им обръщай внимание.Всеки преценява сам за себе си кое е правилно и кое не е.Аз не съм кърмила дъщеря си,но твърдя,че съм прекрасна и отговорна майка.По- важното е ти да си спокойна, за да е спокойно и детето ти.  

# 78
  • Мнения: 1 004
валери, аз само искам да пожелая на теб и всички мами тук, да имат здрави и живи бебчета! Другото са бели кахъри. Не се дразнете за глупости, ами откривайте хубавите моменти и им се радвайте, защото те никога няма да се върнат.  Peace

Цункайте си бебчовците и се усмихнете, защото вашето бебе смята че вие сте най-добрата майка, независимо от нищо   bouquet



# 79
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами като не искаш - недей, чак пък да се насилваш и самоистезаваш...за никой не е нужно и полезно....

# 80
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Ами като не искаш - недей, чак пък да се насилваш и самоистезаваш...за никой не е нужно и полезно....

точно. Ама лично за мен колкото и да ми се пуши не бих спряла да кърмя. И времето за кърмете е най-хубавия момент с бебето. Направо ти се чудя как неискаш Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 346
Достатъчно много се написа по темата. Просто давам линк към това http://mamaznae.com/wp/?p=121.

Авторът на статията е една страхотна жена! Мен лично много ме развълнува!

# 82
  • Мнения: 81
Ох, хормони, хормони!

# 83
  • На гарата
  • Мнения: 163
Привет и от мен.
Валери щом кърменето не ти харесва по-добре се откажи.Като Не кърмиш не си лоша майка.Лично аз мисля ,че изтормозих детето си  и мен с това кърмене.

# 84
  • Мнения: 516
Какво означава харесва и нехаресва? Да не би ,когато ходиш на работа и шефа те затрупва със задължения , това ти харесва? Или ,когато ти дойде сметката за парното ,някой те пита дали си съгласна с цената на услугата? Правим толкова много компромиси в живота си, с далеч по-маловажни неща. Да положим малко усилие за най-същественото нещо  е най-малкото ,което можем да направим.
Дори да не те кефи или да не ти е приятно, го правиш, докато силите ти позволяват. Харесва ми да кърмя, но не си кривя душата, има и неприятни моменти. Правя го,защото знам,че давам най-доброто от себе си. Когато започна захранването ще избера отново най-полезните продукти, нали това е ролята на родителите-да изберат най-доброто за детето си.
Когато по-късно го пратя в  училище, отново ще се ръководя от мисълта да му  предоставя най-силен старт в живота.

# 85
  • Мнения: 134
Какво означава харесва и нехаресва? Да не би ,когато ходиш на работа и шефа те затрупва със задължения , това ти харесва? Или ,когато ти дойде сметката за парното ,някой те пита дали си съгласна с цената на услугата? Правим толкова много компромиси в живота си, с далеч по-маловажни неща. Да положим малко усилие за най-същественото нещо  е най-малкото ,което можем да направим.
Дори да не те кефи или да не ти е приятно, го правиш, докато силите ти позволяват. Харесва ми да кърмя, но не си кривя душата, има и неприятни моменти. Правя го,защото знам,че давам най-доброто от себе си. Когато започна захранването ще избера отново най-полезните продукти, нали това е ролята на родителите-да изберат най-доброто за детето си.
Когато по-късно го пратя в  училище, отново ще се ръководя от мисълта да му  предоставя най-силен старт в живота.
 Това са едни от изброените причини, заради които  продължавам да кърмя Peace

# 86
  • Мнения: 543
Какво означава харесва и нехаресва? Да не би ,когато ходиш на работа и шефа те затрупва със задължения , това ти харесва? Или ,когато ти дойде сметката за парното ,някой те пита дали си съгласна с цената на услугата? Правим толкова много компромиси в живота си, с далеч по-маловажни неща. Да положим малко усилие за най-същественото нещо  е най-малкото ,което можем да направим.
Дори да не те кефи или да не ти е приятно, го правиш, докато силите ти позволяват. Харесва ми да кърмя, но не си кривя душата, има и неприятни моменти. Правя го,защото знам,че давам най-доброто от себе си. Когато започна захранването ще избера отново най-полезните продукти, нали това е ролята на родителите-да изберат най-доброто за детето си.
Когато по-късно го пратя в  училище, отново ще се ръководя от мисълта да му  предоставя най-силен старт в живота.


Много ми хареса!

Ика-Д, прочетох статията и аз се развълнувах! Толкова  достъпно е обяснено всичко, с лекота се разбира водещата теза, перфектно аргументирана, с най - естествени примери! копирах си я

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 13:24 от gotika80

# 87
  • София
  • Мнения: 285
Какво означава харесва и нехаресва? Да не би ,когато ходиш на работа и шефа те затрупва със задължения , това ти харесва? Или ,когато ти дойде сметката за парното ,някой те пита дали си съгласна с цената на услугата? Правим толкова много компромиси в живота си, с далеч по-маловажни неща. Да положим малко усилие за най-същественото нещо  е най-малкото ,което можем да направим.
Дори да не те кефи или да не ти е приятно, го правиш, докато силите ти позволяват. Харесва ми да кърмя, но не си кривя душата, има и неприятни моменти. Правя го,защото знам,че давам най-доброто от себе си. Когато започна захранването ще избера отново най-полезните продукти, нали това е ролята на родителите-да изберат най-доброто за детето си.
Когато по-късно го пратя в  училище, отново ще се ръководя от мисълта да му  предоставя най-силен старт в живота.


браво desi_jul! за постинга!

Общи условия

Активация на акаунт