Пречи ли наднорменото тегло за забременяването?

  • 14 996
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз силно се различавам значи от англичанките, въпреки многото ми кила, родих нормално всичко на всичко за 2,5 часа от първата контракцийка, до първото проплакване на беба. Именно поради многото кила не ми препоръчаха секцио. От другастрана се казва, че хипертоничките раждат малки бебета, заради кръвното, но ето аз изключение и от тази тоерия родих бебе 3,750 кг и 51 см. От друга страна ми става едно гордо, че съм сред малцината.  ooooh! И как така хем раждат големи бебета, хем недоносени  newsm78

Определено многото килограми не са здравословни, не са и кой знае колко естетически, но да се всява такъв смут сред бебеправещите ми идва свръх. Да не забравяме и това, че темата е дали пречат килограмите на забременяването, а не на бременността.

Пишейки за мъртво родени бебета и бебета родени с малформации не смяташ ли, че предизвикваш не до там оптимистични мисли сред бъдещите майчета?!?!?!?

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
И как така хем раждат големи бебета, хем недоносени  newsm78

Марулка това е напълно възможно. Зрелостта на органите не зависи от постигнатото тегло на бебето. Скоро имаше изключително тежък и жесток случай с една моя приятелка - роди бебе 3900 грама, мъртво. С много незрели органи. Доносено до термин, но незряло.

# 62
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Човек само като чете може да се стресира   no   #Shocked

# 63
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Май по-добре ще е да излезна някаде...............

# 64
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нана, не оспорвам, че не е възможно, но и ти самата знаеш, че патологии могат да се случат на всеки слаб, дебел, висок, нисък, млад, стар. Видно е, че и ти и аз и още няколко мами писали тук сме изключение и не потвъждаваме всеизвестното становище. Не съм съгласна да се всява смут в душата на бъдещите и очакващите майки смут в душата с подобен род извадки, които далеч не са в духа на питането на авторката.

Сливница не се предавай и отчайвай, извадките от статиите са страховити наистина, но не са задължителни за всички дами с наднормени килограми. Прекрасно те разбирам, защото и аз съм си мислела какви ли не неща, но да чукна на дърво дъщеричката ни е жива и здрава и сегашното бебе върви по нейните стъпки. Сърдечно ти пожелавам една бременност, последвана от здраво бебе.  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана, не оспорвам, че не е възможно, но и ти самата знаеш, че патологии могат да се случат на всеки слаб, дебел, висок, нисък, млад, стар. Видно е, че и ти и аз и още няколко мами писали тук сме изключение и не потвъждаваме всеизвестното становище. Не съм съгласна да се всява смут в душата на бъдещите и очакващите майки смут в душата с подобен род извадки, които далеч не са в духа на питането на авторката.

Примерът го написах за теб - да ти обясня, че е възможно. Не е свързано с обсъжданата тема. Може би трябваше да го напиша на ЛС.
Естествено, няма никакво отношение към килограмите на майката. Причината за смъртта беше друга.

slivnica10 няма от какво да се стресираш. Рисковете при една бременност винаги са много. Дали ще се случат - това е въпрос, на който предварително никой не може да ти отговори.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз винаги съм била позитивно настроена по отношение на бременността.Единственото,което ме притесняваше е да не направя гестационен диабет,защото съм с инсулинова резистентност.
 Но най-големите ми страхове бяха дали изобщо ще забременея,а не как ще го износя.Нямах овулация , а мъжа ми също не беше с кой знае каква спермограма.Но с пет месечно лечение се появи овулация и в първия месец , в който док даде зелена светлина забременях.Родих 4.030 грама и 52 см момиченце-живичко и здравичко.Звучат ми абсурдни тези статии ,защото всеки иедн от нас  може да пометне или да роди дете с аномалии.В болницата  бях свидетел на много слаби жени с високо кръвно и гестационен диабет,както имаше доста пълни жени,които родиха с песен  Heart Eyes
Сливница , аз на твое място не бих обърнала изобщо внимание на тези писаници .  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 15:32 от Aнели

# 67
  • Мнения: 90
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

# 68
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета!Голям спор се е спретнал!Стига с тия статистики и аман от много разбиращи!
Всичко си е до организам.При всяка жена е различно,много зависи и напълняването какво е ,на какво се дължи и каде е.Моя доки ме гледа и каза,че нямам затлъстяване на яйчниците и по принцип на вътрешните органи.Повечето мазнини са ми подкожни и имам тежки кости.Факт е,че 7 месеца неусетих че съм бременна,въпреки че накрая бях 122кг.
И все пак сме се сабрали тук за да се подкрепяме,да мислим положително!
Успех момичета!  Hug
  bouquet  Heart Eyes   bouquet

# 69
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
брбрбрбр малко да ви кажа ме узпокоихте за килограмите, макар аз да съм 80 кг. сега ми е по добре и някак си няма да се натегна рязко да ги сваля за да бъдело по добре за мен и моя организъм.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
брбрбрбр малко да ви кажа ме узпокоихте за килограмите, макар аз да съм 80 кг. сега ми е по добре и някак си няма да се натегна рязко да ги сваля за да бъдело по добре за мен и моя организъм.

Рязкото отслабване е също толкова вредно за организма, колкото и рязкото наделебяване.

# 71
  • Мнения: 2 153
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

 smile3501 newsm10

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ок, нямах предвид да се карам със никого и никого да не обиждам, щом така войнствено сте настроени-то си е за вас.
Успех!
А аз продължавам с добрия тон, защото това е начина ми на живот  bouquet Hug

 smile3501 newsm10

Ванеса, не виждам на какво точно ръкопляскаш след всичките тези глупости ,които написа mama na emma newsm78 newsm78

# 73
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз винаги съм била позитивно настроена по отношение на бременността.Единственото,което ме притесняваше е да не направя гестационен диабет,защото съм с инсулинова резистентност.
Да си призная големите ми страхове бяха дали изобщо ще забременея,а не как ще го износя.Нямах овулация , а мъжа ми също не беше с кой знае каква спермограма.Но с пет месечно лечение се появи овулация и в първия месец , в който док даде зелена светлина забременях.Родих 4.030 грама и 52 см момиченце-живичко и здравичко.Звучат ми абсурдни тези статии ,защото всеки иедн от нас  може да пометне или да роди дете с аномалии.В болницата  бях свидетел на много слаби жени с високо кръвно и гестационен диабет,както имаше доста пълни жени,които родиха с песен  Heart Eyes
Сливница , аз на твое място не бих обърнала изобщо внимание на тези писаници .  bouquet  bouquet
Aнели,аз не им обръщам никакво внимание вече,но се чудя на акъла на някои хора

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Здравейте момичета!Голям спор се е спретнал!Стига с тия статистики и аман от много разбиращи!
Всичко си е до организам.При всяка жена е различно,много зависи и напълняването какво е ,на какво се дължи и каде е.Моя доки ме гледа и каза,че нямам затлъстяване на яйчниците и по принцип на вътрешните органи.Повечето мазнини са ми подкожни и имам тежки кости.Факт е,че 7 месеца неусетих че съм бременна,въпреки че накрая бях 122кг.
И все пак сме се сабрали тук за да се подкрепяме,да мислим положително!
Успех момичета!  Hug
  bouquet  Heart Eyes   bouquet


Пдкрепям напълно  Peace. Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт