Социални помощи

  • 14 805
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
gioia, нищо не си разбрала и щом това са истерии за теб, какво правиш в тази тема?

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здравейте момичета,
моля ви да се включите и да споделите как стои въпросът със социалните помощи при вас? Имам предвид кой ги получава, в какъв размер и за колко време? Могат ли да ти спрат помощите по някаква причина и съответно можеш ли цял живот да караш на социални помощи? Shocked


не знам колко и за какъв период дават в Италия, знам 4е трябва да доказваШ толкова ниски доходи, 4е практи4ески можеШ да вземеШ помоЩи, или ако работиШ на 4ерно и практи4ески не декларираШ по4ти ниЩо, или ако семейството е многодетно и работи само единият.
предполагам, 4е в някои области на Италия може и да се живее от такива, особено ако ти осигурят и обЩинско жилиЩе. в Милано го смятам за невъзможно, освен ако не мизерстваШ (говоря, естествено, за реално нуждаеЩи се)

# 17
  • Мнения: 110
dtti, и тук даваха по едно време помощи под формата на храни и дрехи. Храните бяха с изтекъл срок на годност и имаше натровили се цигани. Иска ми се да знам, как идеята да помогнеш на някой може да бъде опорочена? При вас има ли такива инциденти или се прави с благородна цел? Бях чела някъде, че за дадени държава помошта към нуждаещия се е черта на народа, манталитет.
Затова има и чичо Скруч?

# 18
  • Мнения: 110
feiam, по мои наблюдения България и Италия си приличат доста по манталитет и измами. Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.

# 19
  • Мнения: 3 804
не,такива инциденти няма,основният им подтик е религията и възпитанието-но мисля,4е не е тук мястото да се разпростирам в допълнителни разяснения.И като споменах религия-полу4аващите помощи-в пари или в нали4ност не се делят по религ.принцип-напълно нормално е ако в един муслим квартал  едно християнско семейство се нуждае от помощ да се обърне към местната организация,и същото се отнася за муслим семейство в християнски квартал

# 20
  • Мнения: 110
Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.
 
  Само да добавя извън темата, по която не съм компетентна, че точно тези къщи са не с ''незнаен брой'', а с нормални 4-5 членни семейства и вътре БЛЕСТИ от чистота.  Жените от тези къщи стават в 06h и до обяд са с пижамите, но не сядат да си пият кафето, а го дърпат на веднъж, цигарата в устата и се почва не чистене, а лъскане на къщата. Нашето сезонно почистване тук е ежедневно  Peace  + прозорци, над секции, под дивани......Винаги минавайки по ''такива улички'' ухае на почистващи препарати и пране.

# 21
  • Мнения: 653
Това, което съм гледала с тесни улички, къщи с по незнам колко души вътре - пълна мизерия.
Мисля, че навсякъде има такива квартали или аз поне не знам за държава, където това да липсва.
 
  Само да добавя извън темата, по която не съм компетентна, че точно тези къщи са не с ''незнаен брой'', а с нормални 4-5 членни семейства и вътре БЛЕСТИ от чистота.  Жените от тези къщи стават в 06h и до обяд са с пижамите, но не сядат да си пият кафето, а го дърпат на веднъж, цигарата в устата и се почва не чистене, а лъскане на къщата. Нашето сезонно почистване тук е ежедневно  Peace  + прозорци, над секции, под дивани......Винаги минавайки по ''такива улички'' ухае на почистващи препарати и пране.



само да добавя, 4е тесните ули4ки са харектерни за центровете на града, от средновековието
специално в милано на такова място могат да живеят само милионери  Laughing

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Има социални помощи, но ми е сложна схемата, за да им хвана двата края. Зависят от много условия. Покриват и 70% от сумите за гледане на деца, ако родителите работят, но имат ниски доходи. Не знам колко трябва да получваш годишно, но имам познати които са с доход около 20к и получават съвсем минимални помощи, дори и до жилище за социално слаби не могат да се докопат, а 20 хил за тук не е сериозен доход Sad
Обаче познавам 3 местни семейства, бристолианс както си казват, които са на помощи и живеят в къщи отпуснати от общината. Дори в нашия квартал тези къщи можеш да ги разпознаеш от далеч, защото скоро им обновяваха дограмите и им слагаха топлоизолация и нова фасада. Занемарените къщи са с частни собственици  Crazy Две от тези семейства се скъсват да обикалят по чужбина, дестинации, които не всеки може да си ги позволи, едните са пенсионери. Според мен има нещо гнило в картинката, но не съм вътре в нещата.

# 23
  • Мнения: 110
Alba76, не съм ходила в Италия и не съм запозната с начина им на живот. Гледала съм предаване на Карбовски за тези улички и изглеждаше мизерно. Даваха българи, които ядяха върху мушама и не можеха да спестят пари за връщане. Разбира се допускам, че може да е манипулация, защото идеята беше колко е хубаво у нас и защо трябва да търсим щастие навън.
Както и да е. 

# 24
  • Мнения: 110
Merry, какво е 20к? Това важи ли и за емигранти? Ако искаш да се установиш там, но нямаш добри доходи 6 или 12 месеца, можеш ли да получаваш помощи? Как реагират на чужденците преди и сега в ситуация на финансова криза?

# 25
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Не съм Мери, но да се опитам да отговоря. Ако си емигрант, но от някоя африканска страна или от Иран, Ирак, Пакистан и тем подобни те водят сайлем сикърс, т.е бежанец и ти дават един куп помощи. Но ако си от някоя бяла източноевропейска страна си работиш като поп и плащаш високи данъци та тези бежанци да живеят като царе. Ако не ти харесва, връщай се откъдето си дошъл. Право на помощи имат само бежанците и тези с английско поданство или с постоянна виза. макар и да сме членове на европейския съюз все още имаме ограничени права тук.
И малко още да допъня Мери. Тук цялата долна средна класа живее на помощи. Момичетата завършват училище на 16 години и почват да раждат, 1, 2 ,3... 5 до 25 години, доста  са с деца от различни бащи и естествено нямат брак, декларират, че не живеят с бащата и са самотни майки. И се започва, давам им се общинско жилище, минимум с 3 спални, дават им се помощи за ток, храна, за децата и те само деца раждат. Тук почват нещо като училище на 3години, така че няма проблем с гледането. А, плаща им се и нърсерито, ако решат да оставят детето в началото още по цял ден. Накой от бащите с който майката живее работи, ама за парлама, на минимум, та да може да получи и той някакви такс кредити. И често ако има някакъв занаят ходи и работи на часно, ама не декларира никакви доходи. Та така, тези и те си живеят като царе. Както Мери е писала, къщите им си личат отдалече, супер изпипани, всичко се поема от общината. Ходят на две почивки задължително през годината, една тук и една в чужбина и хич не мислят за бъдещето на децата си, тя държавата да мисли.
В момента има един билборд тук, бебе и надпис "Носа на мама, очите на тати и грижа за Гордан Браун". И той наистина се грижи.
И като си представиш, че за здравеопазване плаща само този, който работи, а всички ползват и е безплатно здравеопазването + всички тези с помощите, данъците на работещите са доста големи. Те негодуват, но тихомълком и си работят, а дригите си живеят на техен гръб.
а, 20к е 20 хиляди годишен доход.

# 26
  • Мнения: 110
Alba76, не съм ходила в Италия и не съм запозната с начина им на живот. Гледала съм предаване на Карбовски за тези улички и изглеждаше мизерно. Даваха българи, които ядяха върху мушама и не можеха да спестят пари за връщане. Разбира се допускам, че може да е манипулация, защото идеята беше колко е хубаво у нас и защо трябва да търсим щастие навън.
Както и да е. 

  Ти сама го каза- българи. Визираш репортажа за Неапол, предполагам. Не е манипулация, поне частта, която успях да гледам. Юга няма нищо общо със севера. А това често не се взима под внимание. Както и местните и начина им на живот е различен от този на чужденците. За мен също е непонятно как човек избира мизерията навън пред удобствата у дома и как може да живее с още 20 души, но да спестява 50?, които би дал, ако си наеме нормална квартира с още двама- трима приятели. Но за всеки един жертвите, които е готов да прави в чужбина имат различно измерение.  В Неапол е често срещан начин на живот основно от българи. Те никъде не се водят и реално по документи не съществуват на територията на държавата. А в темата се говори за социални помощи, нали?!  Peace

# 27
  • Мнения: 653
вижте една статия са УК  Shocked

http://ide.li/article3449.html

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
s_avenue, Дорет много добре ме е допълнила и отговорила на въпросите ти, няма какво да добавя. И според мен не бежанците, а точно the white trash са по-голям проблем тук.
Интересна статия, фактите са точни, но някои от изводите на автора ме хвърлят в музиката  Crazy Например изказването "Чувала ли е тя думите въздържание, целомъдреност и непорочност?"  Whistling
Тук класово се делят и по квартали, проблемни са училищата в кварталите с голям процент общински жилища. В OFSTED докладите винаги се упоменава какъв контингент ученици посещават училището. Мен лично не би ме притеснило, ако пише, че са повече емигранти. Повече се смущавам, когато е написано, че има деца от социално слаби семейства, но в репортите го казват малко по-завоалирано, голям процент от децата получават безплатен обяд в училище  Crazy

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

това ми обра то4ките  #Crazy
все съм знаела, ама 4ак пък толкова  Confused
е, и кел файда тогава като тръгват рано на у4илиЩе, като ги подлагат на тестове разни и какво ли не, Щом след това доникъде не стигат?  Thinking
Ще си преразгледам и мнението за италианската образователна система...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт