Недоносени бебенца на дихателен апарат, как да се справим?!

  • 12 256
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 486
fefkata -здравей, съжалявам ,че вчера обърках поста и го адресирах до Dorothy .Рано сутрин явно не съм се разсънила добре.За кърменето -дори и да не стане не се отказвай.Били беше  в болница 74дни, цедях се и замразявах кърмата/благодарение на голямата подкрепа, която намерих тук  Hug/.После Били не успя да засуче, то и сили нямаше ... но пиеше кърмата от шише.За съжаление от лекарите нито в педиатрията , нито в 1-ва градска не срещнах подкрепа относно кърмененто.Ако имаш кърма , било и малко - седи сеи ако имаш възможност замразявай,кокото и малко кърма да дадеш после на бебто, ще е от значение.Зареди се с много търпение  Hug

# 31
  • Мнения: 41
fefkata -здравей, съжалявам ,че вчера обърках поста и го адресирах до Dorothy .
Не се притеснявай, случва се!  Wink Току що се връщам от педиатрията! Анастасия вече диша самостоятелно и се справя добре!!  sohappy Чрез наш познат разбрахме, че и пуснали куп изследвания, заради това, че не е отслабвала, а само наддава и то много бързо..което никой не ни го беше казал до сега, но все пак докторката днес беше много мила и каза, че е спокойна и понася добре всички процедури, за мен са достатъчно добри новините! Иначе за кърмата, цедя всеки ден, но не ми изглежда да има още дълго време, което не ме радва особено! Не я замръзявам, казаха, че няма смисъл и трябва да се изследва преди да тръгнат да я изписват! Разбрах от приятелка, че са си купували банки стерилна кърма от някъде и излизало солено, но ако се наложи, както при нея ще разпитам за подробности! Много съм щастлива, че си видях момиченцето и малко хаотично пиша, явно еуфорията не ме е пуснала още и стискайте палци резултатите да са хубави, тия дни ще се разбере! Целувки и до скоро  lovekiss

# 32
  • Мнения: 1 685
Fefkata,чудесни новинки Hug Дано, наистина и резултатите са добри.
Ех ,че се зарадвах Hug

# 33
  • Мнения: 360
Много хубави новини! Браво на малката!
Разбира се, че можеш да замразяваш кърмата. Ако я държиш във фризер има трайност 6 месеца, ако е камера на хладилник 3 месеца. Изцеждай се на всеки 3 - 4 часа и така ще стимулираш производството на кърма.
Що се отнася до сукането на бебето, моето момче не сучеше в началото и някъде към 4 - и месец засука. Така че не се отказвай!
 Hug

# 34
  • Мнения: 923
Fefkata, много се радвам, че новините са добри. Стискам палци, дано скоро се гушкате вкъщи. Hug Praynig Hug

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Fefkata, радвам се че нещата се подобряват. Дано всичко да приключи скоро благополучно. исках само да ти кажа относно кърмата, защо я замразяваш, а не я носиш в болницата да хранят с нея бебето. Сега с какво го хранят? Би трябвало да не ти отказват да носиш до два пъти дневно кърма, с която да хранят бебето ти. Като би трябвало от там да ти дават стерилни съдове в които да я носиш. В неонатологията където беше моето бебе ми казаха, че ако бебето се храни с кърма ще се оправи много по-бързо.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 035
Браво на детенцето, ще се оправи и ще ви радва. Постепено ще се наредят нещата.

# 37
  • Мнения: 486
На мен ми отказваха да нося кърма и в педиатрията и в 1-ва градска.за съжаление такава е практиката и никой не подкрепя майките в опита им да запазят кърмата си.ИМА смисъл да я замразяваш повярвай.

# 38
  • Мнения: 41
Ехо, честит празник на всички мами!!!! Flowers BouquetПросто вече честно ви казвам,като наближи празник или уикенд лошо ми става..Но вече поне имаме резултати и всички са добри, защото се съмнявали в разни заболявания, както вече ви писах веднъж заради по-особена форма на главичката и тенденция за по къси крайници, въпреки, че за сега си била съразмерна! Естествено аз нищо не виждам от тези неща, както и мъжа ми (сигурно защото си е наше знам ли..) а и отиде да я види много добър педиатър, който каза, че си е добре бебето! Та си имаме чисто ново 20, вчера пак същата лекарка-генетичка се оказа, но за разлика от предния път, като ходил беше доста мила и ни хвана 2та едва ли не да ни подготвя за живота с дете имащо вродено заболяване....но хора и да е права, вече ми омръзна да рева! Всеки ден ми казват колко добре се справя, храни се, наддава, всички изследвания са нормални, няма проблем с мозака и умственото развитие и не разбирам защо ни подготвят за бъдещето ни, когато няма сигурна диагноза, а се разболяхме вече всички от предположения! Става въпрос за ахондроплазия или изоставане в растежа, което вече е много сериозно и дори да е така, момиченцето ми е факт и не мисля, при положение, че лечение до 2 годишна възраст няма, е правилно да ни се говори вече как не сме виновни и т.н. без да е направено всичко за да се потвърди, като ренгенови снимки и специални изследвания, които струват 500 лв. но разбира се, че ще ги дадем! Така, че подход и спокойствие в тази държава НЯМА, освен ако не извадиш луд късмет....и силно се надявам и се моля да греши, защото вече нямам сили за трагедии и ще приема всичко, стига се знае 100% а до тогава няма да мога да го повярвам и мисля, че всяка от вас ще ме разбере! Може би това вече е за друга тема, защото дихателния проблем е почти отпаднал, но нямам смелост да пусна такава, защото още не ми го побира акъла и мисля да почакам преди да се заровя в интернет и да си представям живота си за напред! За пореден път безкрайно много благодаря, на всички, които пишат, помагате ми повече, отколкото някога съм предполагала! Two Hearts

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 17:00 от fefkata

# 39
  • Мнения: 6 604
Фефка-на какво основание тази генетичка твърди ,че бебчето има проблем? Дори и да има някакви съмнения е редно първо да се направят съответните изследвания и чак тогава да се слагат диагнози. Егати и лекарите. Незнам какво удоволствие им доставя да стресират така.
Не се тревожи излишно. Направете първо изследванията и чак тогава му мислете.
Стискам палци всичко да е наред с малката и скоро да сте си у дома Praynig. Чакаме мама и бебе в другата ни темичка.
Да нацелуваш малката принцеса от нас Heart Eyes.

# 40
  • София
  • Мнения: 16 035
Честит празник и на тебе!
Не го мисли предварително, постепенно ще отпадат проблемите. което не отпадне - ще си живеете с него. И Ани я бяха писали първо хипотроф, после ни казаха вашата диагноза. Тогава нямаше Интернет и толкова информация като сега и не го приех сериозно. Просто реших, че ще е по-нисичка, не се разтревожих. Важното беше да наддава. Е, сега  изостаналата в растежа е 170 см с манекенски мерки, добре развита.
После, вече в къщи на 1 г.  - юрнаха ни в Горна баня посред зима, че не била проходила.  Детската лекарка ме преследваше из целия квартал колко безотговорна майка съм, детето не ходи. А то падна с проходилката и реши, че е по-безопасно да пълзи. Щъкаше между краката ни като хлебарка и проходи на 1,6 месеца. Сега няма спиране.
Към 2 г. измислиха муковисцидоза, често боледувала. Ще боледува като иска да ходи на ясла, а там водят сополиви деца и я заразяват.  Подписах, че на моя отговорност няма да я водя на изследване и приключих. После лекарката се смени и с новата нямаме проблеми.
Така растат децата - нека са живи и здрави.

# 41
  • Мнения: 41
 HugОф не знам, просто се радвам, че има на кой да си кажа, понеже освен на вас още максимум 2ма съм въвлякла....От раждането, нито съм я пипнала, нито има опция да я прегърна, само квича за по 2-3 минути на кувиоза, ама не смея и да питам, да не стане беля! Имам само 2 снимчици, гледам си ги и се чудя какво не и е наред..
Фефка-на какво основание тази генетичка твърди ,че бебчето има проблем?
а опасенията са на основание, че на външен вид отговаряла, което е безумно..естествено, че ще си живеем с проблемите и каквито и да са и си я искам вече, но ще чакам колкото трябва! Цедя тука с мазохистичната помпа, но не ми дават да нося..по-скоро ще замръзявам, пък щом трябва, ще изследвам кърмата преди да и я дам, ако изобщо иска, не, че ще се откажа! Знам, че доста често тия висящи диагнози особено преди години са се оказвали смешни след време, (мен също са ме изкарвали болна от какво ли не и майка ми преживява същия ад, но с моето бебе) само, че е шок за цялото семейство и всеки гледа да се прави на спокоен, а всъщност гледаме всяко детенце по телевизията или на улицата и си казваме дано и нашето порасне, като него.....

# 42
  • Мнения: 6 604
Егати и тъпото обяснение е дала. Ми тогава нека вече не се правят генетични изследвания,а тази "генетичка" да поставя диагнозите. Щом е толкова "добра". Докато Мимето беше в болницата,в кувиоз,имаше бебче там със синдром на Даун. Защото на "външен вид отговаряше". И все пак с ушите си чух как лекарите казаха на майката ,че чакат изследванията и тогава ще са сигурни. Може и да е било очевидно,но все пак искаха да имат "доказателства". Което според мен е най-правилно. А иначе ,ако не платите няма да й пуснат тези изследвания,така ли?
Кураж,мила Hug

# 43
  • Мнения: 41
А иначе ,ако не платите няма да й пуснат тези изследвания,така ли?
Кураж,мила Hug
Ами няма, защото се правят само в частна генетична клиника, но още проучвам дали е така и къде се намира! До скоро се пращали извън България пробите, но вече имало и тук! Не се поемат от здравната каса, така, че, ако нямаш..намираш, ако не можеш се гърчиш и чакаш да стане на месец - два за да се види и евентуално от ренгеновите снимки, което допълнително облъчва бебето и не може да се каже пак със сигурност, но ще и се правят тая седмица! Просто всичко, което не се плаща и е направено на малката и са отпаднали голяма част от съмненията за разни аномалии, понеже са добри!  Praynig

# 44
  • София
  • Мнения: 16 035
Спокойно сега, постепенно след изследвания ще отпаднат едно по едно съмненията.
Ако ставаше с гледане на външен вид - нямаше да има клиники и издледвания.  А пък и доста лекари изпращат ненужно в разни частни клиники, защото са свързани с тях.
Пиши, споделяй за да ти олекне, но не се притеснявай много. След години ще се смеете и двете.

Общи условия

Активация на акаунт