Работа в Здравната Каса?

  • 12 293
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 820
Такива тлъсти, мазни и глупави лелки май назначават само там и на гишета в НАП. Сякаш с конкурс по глупост са подбирани.
"По делата им ще ги познаете" - няма по-големи глупости от измислените от касата!
Стега де,къде го чукаш,къде се пука. ConfusedЗащо се намесвт лелките в градския транспорт и защо изобщо е нужна такава дискусия? ooooh!
Аз искам само да почна работа,нормална,такава дето да имам възможност да си гледам детето,защото разчитам САМО НА СЕБЕ СИ.(и на мъжа ми).Не ме интересува как ще съм облякана,с какъв парфюм ще бъда.....че не си вършат работата....  Crossing Arms..........надали лелките който са на заплата си правят пас.Те правят това което им е казано.Те не определят законите  NaughtyА че тях ги няма,друга тема  Hug
Айде дайте тогава предложение къде има нормална държавна работа? Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 16 055
А защо непременно държавна?  От 1995 г. не работя на държ. работа. ползвала съм болнични винаги и колкото е необходимо и за детето и за мене. Работила съм винаги до 17 или 17,30ч,
от понеделник до петък. Уверявам те, в частните фирми не са толкова страшни.
Не бих почнала държавна работа и за двойно повече пари и свободно време. Опитах се да кажа защо - при избори и смяна на властта се започва преглеждане досиетата на служителите и махане на хора, назначени от предишното правителство. Не желая да конкретизирам точно за кои агенции и министерства става дума, но познатите ми там от сега треперят за след лятото.

# 17
  • Мнения: 25 651
Айде дайте тогава предложение къде има нормална държавна работа? Shocked

И аз се присъединявам към въпроса. Особено такава, за която не искат връзки.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 820
Айде дайте тогава предложение къде има нормална държавна работа? Shocked

И аз се присъединявам към въпроса. Особено такава, за която не искат връзки.  Mr. Green

 LaughingКакто винаги,винаги..... до мен  HugОще като видях в "Нови отговори на моите публикации"от кого имам отговор и се разсмях  Hug
Няма такава дето не се искат връзки май.Пък камо ли държавна! ooooh!
Само че бъзика си настрана,обаче трябва да почна работа.След това да се изнесем от тая ЛУДА къща  Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 16 055
Като начало започни там, където си била преди майчинството. Постепенно ще си потърсиш друго. Попитай познати за свободни места, врез в сайтовете за работа. Търси, не е само НЗОК.
Ако си от София - по училищата търсят касиерки със средно образование. Работи се до 16,00 ч.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Тук можеш да си провериш за свободните места, които те интересуват http://www1.government.bg/ras/konkursi/index.html
Не можеш да си подадеш документи, ако няма преди това обявено свободно място. Връзките са почти задължителни. Заплатите са смешни. И да, много често конкурсите се правят за точно определен човек, който е човек на друг човек и така ...
Успех в търсенето.

# 21
  • Мнения: 212
В ЗК се влиза само с висше образование/икономическо или медицинско/ и с много връзки от високо ниво.Има много работа особено в София и много ниски заплати. Не можеш да отидеш в Личен състав просто така и да си подадеш документите.Там въобще не се освобождават места. Трудно се ползват и болнични, отпуска има.

Чакай сега. Тук в това изказване има толкова много противоречия че нещо изобщо не го схванах.
Значи първо заплатите били много ниски. Веднага обаче се казва че да почне човек работа там се изисквали много големи връзки от високо ниво. И на трето място там изобщо не се освобождавали места.  newsm78 Shocked  И какво стана до тук - хем заплатите много ниски, хем няма места, хем се започва работа с огромни връзки. Е кой ще е тоя глупак който ще отиде на ниска заплата с огромни връзки и даже няма да напусне.
Тук има нещо което е огромна загадка за мен. Моля авторката на тоя пост да обясни горните противоречия защото нещо ми се вижда невъзможно това.

А към авторката на темата - искам да я попитам как така изведнъж реши че трябва да работи в Здравната каса. Ей така както си стоя и реши - отивам да работя в Здравната каса. Много ми е смешно това честно.

# 22
  • Мнения: 31 212
В ЗК се влиза само с висше образование/икономическо или медицинско/ и с много връзки от високо ниво.Има много работа особено в София и много ниски заплати. Не можеш да отидеш в Личен състав просто така и да си подадеш документите.Там въобще не се освобождават места. Трудно се ползват и болнични, отпуска има.

Чакай сега. Тук в това изказване има толкова много противоречия че нещо изобщо не го схванах.
Значи първо заплатите били много ниски. Веднага обаче се казва че да почне човек работа там се изисквали много големи връзки от високо ниво. И на трето място там изобщо не се освобождавали места.  newsm78 Shocked  И какво стана до тук - хем заплатите много ниски, хем няма места, хем се започва работа с огромни връзки. Е кой ще е тоя глупак който ще отиде на ниска заплата с огромни връзки и даже няма да напусне.
Тук има нещо което е огромна загадка за мен. Моля авторката на тоя пост да обясни горните противоречия защото нещо ми се вижда невъзможно това.
Не са противоречия въобще, а са истина. Трябват връзки, малко са парите и не напуска никой освен мен. Mr. GreenМи има явно доста такива "глупаци", щом конкурса за евентуално освободеното експертско място винаги е за човек. Наш човек.

# 23
  • Мнения: 212
В ЗК се влиза само с висше образование/икономическо или медицинско/ и с много връзки от високо ниво.Има много работа особено в София и много ниски заплати. Не можеш да отидеш в Личен състав просто така и да си подадеш документите.Там въобще не се освобождават места. Трудно се ползват и болнични, отпуска има.

Чакай сега. Тук в това изказване има толкова много противоречия че нещо изобщо не го схванах.
Значи първо заплатите били много ниски. Веднага обаче се казва че да почне човек работа там се изисквали много големи връзки от високо ниво. И на трето място там изобщо не се освобождавали места.  newsm78 Shocked  И какво стана до тук - хем заплатите много ниски, хем няма места, хем се започва работа с огромни връзки. Е кой ще е тоя глупак който ще отиде на ниска заплата с огромни връзки и даже няма да напусне.
Тук има нещо което е огромна загадка за мен. Моля авторката на тоя пост да обясни горните противоречия защото нещо ми се вижда невъзможно това.
Не са противоречия въобще, а са истина. Трябват връзки, малко са парите и не напуска никой освен мен. Mr. GreenМи има явно доста такива "глупаци", щом конкурса за евентуално освободеното експертско място винаги е за човек. Наш човек.

Според мен трябва да си най-големия малоумник на света за да използваш връзки, за да започнеш работа която се заплаща толкова ниско. Кой нормален човек ще си използва здравите връзки за да започне нископлатена работа. Аз ако имам например толкова здрави връзки ще ги използвам за да започна някоя наистина добре платена работа а не в Здравната каса... Наистина не мога да разбера защо са необходими връзки за да започне човек нископлатена работа. Това противоречи на всякакъв здрав разум...

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Не съм densi но ще изясня противоречието  Mr. Green
На много места заплатата е ниска, но пък дава възможност за доста значителни нерегламентирани доходи, ако разбираш какво искам да кажа. /Имам такива преки наблюдения в една конкетна държавна агенция/. Именно това са местата, които се обявяват за конкретен, предварително избран човек "с връзки".
Другите места, без горепосочените възможности, са заети  предимно от хора, с възраст над 40, а и над 50г, които нямат шанс в частните фирми, търсят връзки и си пазят местата здраво, защото по-добре малка заплата, отколкото хич. А младите хора, които се навиват да работят на ниските заплати там, са обикновено жени с малки деца и се налага да ползват болнични по-често, а и регламентираното работно време и отпуските са гарантирани, което е важно ако си с малко дете, в частните фирми такива екстри доста по-рядко се срещат. Поради което и те си пазят местата. Има и още един вариант, касаещ малките градове - като няма голям избор на работа, а често и да има, частните фирми трудно плащат, та и това е вариант и който се закачи, също си пази мястото, т.е., малко е повече от хич.
Сега станаха ли ясни противоречията?

# 25
  • Мнения: 25 651

Чакай сега. Тук в това изказване има толкова много противоречия че нещо изобщо не го схванах.
Значи първо заплатите били много ниски. Веднага обаче се казва че да почне човек работа там се изисквали много големи връзки от високо ниво. И на трето място там изобщо не се освобождавали места.  newsm78 Shocked  И какво стана до тук - хем заплатите много ниски, хем няма места, хем се започва работа с огромни връзки. Е кой ще е тоя глупак който ще отиде на ниска заплата с огромни връзки и даже няма да напусне.

Поработи малко при частник и загадката веднага ще ти се изясни. А ако може да поработиш и като жена с деца и семейни ангажименти, съвсем ще ти просветне.

# 26
  • Мнения: 3 634
Поработи малко при частник и загадката веднага ще ти се изясни. А ако може да поработиш и като жена с деца и семейни ангажименти, съвсем ще ти просветне.

Много точно обяснение!  Laughing
Бих предпочела голяма компания (от гл. точка сигурност в тр. договор, осигуровки, болнични...) вместо държавна работа. Също така бих предпочела работа на смени дневна/нощна.

# 27
  • Мнения: 5 370

Поработи малко при частник и загадката веднага ще ти се изясни. А ако може да поработиш и като жена с деца и семейни ангажименти, съвсем ще ти просветне.
От 6 години работя при частници, от 4 съм "Жена с дете и семейни ангажименти".
ЗАВИСИ от частника. Ако е дребна, измислена фирмичка, дето частникът гледа само да елсплоатира-ооо, да. Особено ако е българин, който се сили да прави "Аврупейски" бизнес.

Там, където съм работила, даже си изкарах бременността в болничен.
Но, Да, както казва Михалко-голяма компания.

# 28
  • Мнения: 24 467
"...Според мен трябва да си най-големия малоумник на света за да използваш връзки, за да започнеш работа която се заплаща толкова ниско. Кой нормален човек ще си използва здравите връзки за да започне нископлатена работа. Аз ако имам например толкова здрави връзки ще ги използвам за да започна някоя наистина добре платена работа а не в Здравната каса... Наистина не мога да разбера защо са необходими връзки за да започне човек нископлатена работа. Това противоречи на всякакъв здрав разум... "

В малък град, където няма избор на работа, а жената е семейна с малко дете, частникът или не те наема, или ти бие шута при втори болничен за втори месец, а често работата ти е около или над 10 часа на ден, отпускът- 20 дни, които, при престои, ти се дават не когато ти искаш, а престоите в момента особено, са на почит не само у нас. При натоварване в работата често няма празници и почивни дни. За жена в такова положение тези условия са крайно неизгодни.
Жената си има цел- да работи и да й се трупа стаж, да има подсигурен осемчасов работен ден и отпуск и празнични дни, да си ползва болнични спокойно, а такъв тип работа не се намира толкова лесно.
Та жената пита нещо- който може- отговаря на въпроса. Не е нужно да се философства, особено когато не си в нейното положение.
 

# 29
  • Мнения: 14 491
Айде дайте тогава предложение къде има нормална държавна работа? Shocked

И аз се присъединявам към въпроса. Особено такава, за която не искат връзки.  Mr. Green

няма такава според мен. ако ще да си в управлението на горите в търговище например...без връзки никой няма да те вземе

Общи условия

Активация на акаунт