Варицела 2

  • 88 383
  • 460
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 811
И аз да се цопна тук, че от днес сме с варицела  Flutter
Понеже четох, четох, но нещо не ми става ясно и имам следния въпрос.
Ясно че детето в момента е заразно до момента в който се появят коричките.
Въпроса обаче ми е следния, в какъв период един от нас двамата с мъжът ми може да се заразим? Т.е. Когато вече пъпките са корички ние застрашени ли сме все още?
С една дума от кой момент нататък може да спим спокойно, че няма да се обринем и ние?
Благодаря ви предварително  Hug
 

# 136
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 504
Gigi, 21 дни след появата на пъпките при детенце може да се изпъпчите и вие.

# 137
  • Мнения: 1 811
Lucky Plam, т.е. и на 20-тия ден може да се опъпчим така ли ?
Ужас просто.....вече ме сърби навсякъде  Crazy само като си помисля  Wink

# 138
  • София
  • Мнения: 3 679
Айде и аз тука - дъщеря ми изкара варицела преди 15 дни и от днес аз цялата съм в пъпки, кошмар направо.
За карантината нашата лична ми каза, че е 24 дни. Навсякъде пишат 21, но аз си ги обяснявам тези 24, понеже детето е заразно 3-4 дни и дефакто ти си в контакт с него през тези 3-4 дни и не е ясно дали на 1 ден се заразяваш или на 3-ия.
Малкият пък е с настинка, дано не хване сега и той, че как ще се оправям незнам.

# 139
# 140
Не знам какво се получи? Новак съм още.
Дъщеря  ми прекара също Варицела. Вчера и беше последният 10 карантинен ден. Много бих искала да я изкъпя с шампоан и сапун, но докторите ме съветват да я обливам само с вода, защото все още има корички на мястото на пъпките/особено по главичката - в косата, а не по лицето/. Вие как процедирахте? Дайте някакъв съвет!

# 141
  • Мнения: 46 554
Не знам какво се получи? Новак съм още.
Дъщеря  ми прекара също Варицела. Вчера и беше последният 10 карантинен ден. Много бих искала да я изкъпя с шампоан и сапун, но докторите ме съветват да я обливам само с вода, защото все още има корички на мястото на пъпките/особено по главичката - в косата, а не по лицето/. Вие как процедирахте? Дайте някакъв съвет!

Лекар ми препоръча да намеря измиващ препарат с овес (при Варицела много добре действа), къпех по 2 пъти на ден с това. Без сапун, без оцветители, без ароматизатори  Peace

# 142
Благодаря! Ще си го вземем. Между другото преди 1 час я изкъпах с бебешки шампоан Джонсън с лайка /и косата и тялото, без да трия самите пъпчици и съвсем внимателно по главата, защото там има много пъпчици с корички/. По скоро обливах ми с вода, но ни трябваше и шампоан, защото вече бяха минали 10 дни!!!
Дано не съм сбъркала с този шампоан. Коричките на пъпчиците на главата все още си стоят, така че се надявам да нямаме проблеми.

# 143
  • Мнения: 689
И ние май сме във вашите редици. Два пъти днес ми вдига температура до 37.7. Сега открих няколко пъпчици по коремчето и вратлето. В градината имат варицел, така че явно и ние сме в кюпа. Страх ме е много как ще мине всичко, защото каката все някак ще изкара боледуването, но ако лепне и малкия, пък и аз не съм карала шарка...Дано да се разминем леко.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 1 817

Искам да попитам за колко време горе-долу ще завяхнат пъпките и ще е здрава?
  bouquet

Моята дъщеря на 17.02 и избиха първите пъпки. До преди няколко дена още имаше 1-2 корички по главата  Shocked . Не мисля обаче че докато има корички е заразно. Има си някакъв карантинен период, мисля че е 15 дни, ако не се лъжа

# 145
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, да се запиша и аз тук, защото групата на дъщеря ми от два месеца е под карантина заради варицела. От събота дъщеря ми вдига много висока температура, оплаква се от отпадналост и главоболие, няма апетит. Няма обаче и нито една пъпка. Чак тази сутрин виждам на гърба й една единствена пъпка, червена, с връхче, пълна с бистра течност. А детето вече се чувства добре, играе и няма температура. Няма нито петънце на друго място. Дали е варицела... с една пъпка... ще позвъня и на джипито. Честно казано предпочитам да я изкара и да си знаем, че е минало.

Бързо оздравяване на всички!

# 146
  • Мнения: 217
Здрасти Simple Smile

Моето четиримесечно бебе беше 2 дни с 1 пъпка на главата (голяма варицелена пъпка, пълна с течност). Мислех си, че няма да избият много, но ела да ни видиш на 3-4-5 ден  Shocked

Доста майки казаха, че са давали хомеопатичното rhus tocicodendron. Аз също давах - и на бебето, и на баткото. Поне не ги сърбяха пъпките. Моята педиатърка ни го изписа (потенция 15)... Малко съжалявам, че не започнах да му давам от първата пъпка на бебето...

Някой беше писал за отит. Баткото го изкара преди и след шарката  Confused АБ само забави Варицелата...

Имунната система наистина страшно се срива. Слава Богу, моите се закрепиха, малкото е на кърма и по-бързо си възвърна свежестта, баткото все още е слаб, но здрав... Смених му имуностимулаторите и засега действат  Praynig

# 147
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 504
Истина е това за имунитета след варицела-и при моята дъщеря, която я изкара много леко(давах Vaccinotoxicum 15 CH , Rhus Tocicodendron 9 СН), обаче малко след варицелата първо направи бактериален конюктивит, после уроинфекция, после бактериална инфекция на долни дихателни пътище ooooh!

# 148
  • София
  • Мнения: 5 380
Моят син след варицелата , точно една седмица след като се оправи , се разболя. Остър  бронхит . Та още две седмици  вкъщи . Тъй че имунитета наистина спада страшно много , затова по - добре да се дават някакви витамини след консултация с лекар . Аз не му давах нищо за подсилване на имунитета , затова и се влошиха нещата .

# 149
  • Мнения: 1 811
На нас педиатъра ни каза да пием освен противоалергично и витамини - Саностол. Аз и да не ни беше казал щях да му давам. Като мине карантината започвам с цитросепт по схема.

Общи условия

Активация на акаунт