Бихте ли продавали имот сега?

  • 2 530
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
Обявила съм едната ми къща за продажба / на село е , никой не живее в нея и започва да се руши / . Бях пуснала квартиранти / фирма / , но много несериозни . Искам си и една цена , ако някой иска да я купи - добре . Ако не - когато и да е . С продажбата на тази къща мисля да оправя къщата в която ние живеем и апартамент в който догодина дъщеря ми ще отива да живее .

# 16
  • Мнения: 690
Имам апартамент ЕПК в краен квартал в София. Имам  ипотека за къща в друг град, но не бих продала апартамента за да си оправя дълговете. В момента съм го дала под наем. Трябва да съм много на зор, за да го продам и то в тази криза, когато купувачите диктуват цените на пазара. Mr. Green
 По-скоро ще гледам как  се срива и рухва, от колкото да го продам! Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 16 047
Да, бих продала. Обявила съм за продажба  парцел в малък град и пром. помещение с двор в друг. Просто не са ми необходими, няма да правя нищо на тях. Обявена е цена, като дойде купувач и плати в момента в брой - да ги взима. Ако не - чакам, не искат хляб и вода. Ако стане работата и  ги разкарам - веднага купувам поредното ЕПК в София.
Някъде от около 15 г. все чувам - цената на земята ще расте. Тя докато порасне  живота ни ще свърши. Може и да расте на големи масиви, но на нивичките по декар - абсурд. Не мисля да си обърна живота в чакалня.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
Да, бих продала. Обявила съм за продажба  парцел в малък град и пром. помещение с двор в друг. Просто не са ми необходими, няма да правя нищо на тях. Обявена е цена, като дойде купувач и плати в момента в брой - да ги взима. Ако не - чакам, не искат хляб и вода. Ако стане работата и  ги разкарам - веднага купувам поредното ЕПК в София.
Някъде от около 15 г. все чувам - цената на земята ще расте. Тя докато порасне  живота ни ще свърши. Може и да расте на големи масиви, но на нивичките по декар - абсурд. Не мисля да си обърна живота в чакалня.

Воят парцел е същият в някво си село дето нищо няма да го права. С парите ще си направя доста неща за които си мечтая говоря по осн. смяна на мебели и по сериозни ремонти. Заем не бих теглила не ми е по силите да го плащам за такава сума.  С това земята ще поскъпва и на мен ми писна да чакам. И ... малко в страни какво е ЕПК  Embarassed

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
ЕПК не е ли "пълзящ кофраж" ? Тия, старите високи блокове, дето не са панели?  newsm78

# 20
  • Мнения: 93
Продавам, ама никой не иска да купува.
Ако можеш да й вземеш хубава цена на земята, продавай я. Цените няма скоро да тръгнат нагоре. За сега ще се стабилизира пазарът и може би след година-две ще тръгнат пак нагоре. В момента много се спекулира с тая финансова криза и всички пазари са много умрели. А относно банките-дават кредити и финансират панелки.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 047
Да, ЕПК - високите блокове.  Доказано е, че са най-устойчиви при земетресение. Топли са, няма нужда от външни изолации. Живея в такъв блок на висок етаж и сме много доволни. Новото строителство не ми вдъхва доверие, панелните  не ми харесват.

# 22
  • Мнения: 395
за разходите с колкото брокери съм говорила ми обясниха, че понеже нямало официално никъде формулиран закон в България, ставало по споразумение, но от миналата година до сега, колкото сделки ми минаха през ръцете все наполовина деляхме таксите, купихме къща, продадохме къща /Слава Богу месец преди кризата/ и в момента купуваме апартаментче.....а иначе и аз съм на мнение, че сега му е времето на купуването , не на продаването....Епк - наистина е пълзящ кофраж, което доколкото ми обясниха означавало, че се изливали бетони плочи между етажите, а иначе стените са тухли......и поради тази подробност ги класифицират в по-добра категория и съответно по-скъпи......

# 23
  • Мнения: 3 219
Да, обявили сме за продан терен с промишлени помещения в индустриална зона, ама няма сериозни купувачи Thinking.

# 24
  • Мнения: 5 462
Става въпрос за парцел, който пък ще ми помогне да си оправя жилището както  аз искам. Живея в панелка нелогично на всички обаче си я харесвам. Тихо е топло е а е със стара дограма и не ща  да я продавам, но този парцел нито имам пари да строя нито пък ще го правя нещо. Цената е приблизително добра спрямо пазарната в момента.
Дай си парцела да ти построят срещу процент ...Тоест направи така че земята(пак зависи къде е де ) да ти носи пари .По добре да си продадеш панелката .Стига да можеш да и вземеш добри пари ..

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
Не става за строеж, в района става за едно-фамилна къща близо до София е не чак толко де около 45км. Там няма търсене на  жилища само тук там излезе някоя,който иска да си направи вила. Панелката ми казват,че една от добрите това поради факта,че мислех да я продам и да купим друго бях я пуснала в агенция. Наложи се обаче спешно да се нанесем и недочакахме ново жилище.Сега си ми хареса  е не на сто процента естествено ии малко съм сантиментална

# 26
  • Мнения: 141
Сега не е време за продажби, продава този които е много на зор или иска да се отърве от някои ненужен имот и не му пука колко пари ще му дадат, само и само да го махне. За цената на земята и аз чух че докато другите имоти падат, на парцелите ще им се вдига цената обаче ако помисля логично май няма да стане скоро. В момента дори не бих и купувала, ще изчакам да настъпи третата фаза на имотната криза, където всеки уж ще продава под цената на вложените средства. Сега още сме в първа фаза. Само не знам банките доколко ще са стабилни, защото от много чакане може да ми се случи случка. Всичко е толкова относително и зависи от много комплексни фактори. Всеки сам да си решава кога да продава и купува.

# 27
  • Мнения: 3 634
Не се търсят в момента и парцели, според моят опит. Последно щяхме да продаваме един за 200хил евро, идеалното място за къща на 10км от София. Поколебахме се, полакомихме се и кризата дойде. Сега никой не го иска и скоро едва ли ще му дойде ред.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 133
Да, бих!В момента сме обявили за продан единия ни, 40г.тухла, апартамент.Говорили сме с познат брокер, който ни посъветва да продаваме, защото след години, дори и да скочат цените, имота си остарява.В момента сме на предв. договор.Когато се финализира всичко(живот и здраве)ще пиша пак.
Става въпрос за центр.част на града.А продаваме, защото очакваме да ни върнат един парцел в близко село, и там да строим Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 4 043
Ако ме устройва цената бих продала. Не бих продала с 30-50% надолу, щото някой казал,че цените падали. Ще изчакам 3-5 години и тогава.

Всъщност зависи и какъв имот.  Naughty Аз говоря за земя и за 10 годишна тухла. И в двата случая няма да станат по-лоши. Но за панел, примерно, не знам...много негативни мнения има за тях, аз не съм се интересувала лично.

Общи условия

Активация на акаунт