Какви стъкла за очила

  • 146 982
  • 180
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 554
Ама миличка точно това всичкото не е вярно. Просто не е вярноооооооо.
Около 20 процента от оперираните възвръщат диоптрите.
И какво значи здрав? Очите ми не са здрави, болни са. И ретините са изключително изтънени. И лазерната корекция може повече да влоши, отколкото да подобри нещата, когато ретините са в такова състояние. А то е характерно за високите диоптри.

Уважавам твоята позиция, но моля те не подвеждай хората макай и с добри намерения, че тази интервенция е все едно отиваш на козметик. Защото не е вярно!

# 61
  • Мнения: 96
Ама миличка точно това всичкото не е вярно. Просто не е вярноооооооо.
Около 20 процента от оперираните възвръщат диоптрите.
И какво значи здрав? Очите ми не са здрави, болни са. И ретините са изключително изтънени. И лазерната корекция може повече да влоши, отколкото да подобри нещата, когато ретините са в такова състояние. А то е характерно за високите диоптри.
Уважавам твоята позиция, но моля те не подвеждай хората макай и с добри намерения, че тази интервенция е все едно отиваш на козметик. Защото не е вярно!

"Здрав" означава пациент, диагностициран като такъв от лекарска комисия след 4 часа изследвания- в това число томография и топография на ретина.
Лейсик не е за всички, а за тези , които са квалифицирани като "здрави" след щателно и задълбочено изследване. Никоя реномирана клиника не желае да ослепи рисков пациент, защото ако изключим моралния казус това е пагубно за реномето на клиниката. Особено тази, която се издържа от 98% германци, англичани и пр. пациенти с висок социален статус.
Хирургия се прави след всичките необходими процедури и след получаване на становище- годен или негоден за лазерна интервенция.
Понеже спомена "козметик"- споделих  ли какви гъбички си навлякох след проста разкрасителна процедура? Лечението ми струваше почти колкото дадох за операцията на очите, а черния ми дроб още страда от противогъбичните лекарства...И пазих диета 6 месеца...
Да ти кажа по-бързо се въстанових след очната хирургия- на 6-тия ден бях на работа.

# 62
  • Мнения: 2 480
Споменах ли че дават и доживотен застрахователен план за всяко от оперираните очи?
Какво означава това?

# 63
  • Мнения: 96
Споменах ли че дават и доживотен застрахователен план за всяко от оперираните очи?
Какво означава това?

Това означава, че веднъж бидейки пациент на клиниката ти се предлага в писмен вид най-официално на специално изготвена бланка, че лекарите желаят да обгрижват зрението ти for the life time- тоест доживот.
Това значи, че ако желая да си направя преглед или задълбочено изследване на очите след примерно 2 години е нужно само да си запазя час- всички изследвания ще бъдат безплатни. А изследванията там са излючително подробни и траят около 3-4 часа.
Също така в описателните документи, където поясняват рисковете от манипулацията има точка, която казва, че ако се случи пациента да претъпри някаква зрителна загуба по лекарска грешка или по вина на клиниката, то всички последствия от това са за сметка на клиниката и тя е длъжна да компенсира пациента. Веднага след това изречение се споменава, че за толкова години работа и хиляди пациенти на клиниката , претърпели лечение, такъв случай досега не е имало.
С други думи ако лекарската комисия прецени, че вашия случай е дори леко рисков, то ще ви се каже" съжаляваме, но вие не сте поджодящ за операция и ние категорично няма да ви оперираме".
Разбира се, всичко това едва ли важи за българските клиники, които имат друг вид политика, за съжаление, защото тук е практика да се казва "ами какво да се прави...медицината не е точна наука..."

 

# 64
  • Мнения: 371
Момичета бях питала отдавна в темата,но тогава никой не ми отговори.
Питам пак Laughing
Правят ли някъде в София "слънчеви очила с диоптър"?
Стъклата да са диоптрични,оцветени,поставени на пластмасова рамка?

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 028
момичета аз нося очила вече от около 5 години (, с малък диоптър съм, но искам да си взема едни допълнителни очила. въпроса ми е от какво значение  е вида на рамката и какво влияние оказва ако имам и астигматизъм. въпроса ми е заради спомен от преди 2 години, когато си правих очила и консултанта в оптиката ме убежаваше, че определени рами не са подходящи при наличието на астигматизъм - конкретно този тип:

http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=14&item_id=626

или тези: http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=21&item_id=496


надявам се запознатите да ми отговорят.

# 66
  • Мнения: 17 546
Ама миличка точно това всичкото не е вярно. Просто не е вярноооооооо.
Около 20 процента от оперираните възвръщат диоптрите.
И какво значи здрав? Очите ми не са здрави, болни са. И ретините са изключително изтънени. И лазерната корекция може повече да влоши, отколкото да подобри нещата, когато ретините са в такова състояние. А то е характерно за високите диоптри.

Уважавам твоята позиция, но моля те не подвеждай хората макай и с добри намерения, че тази интервенция е все едно отиваш на козметик. Защото не е вярно!
Някак си не ми се иска да го призная, но ми изглежда съвсем вярно твърдението на nana77  Confused
Нито един лекар, от офталмолозите, който има нужда от корекция на зрението, не си е направил лазерна такава, а ползва за целта очила. Дори не и лещи, а о-чи-ла! Защо ли!? Thinking

# 67
  • София
  • Мнения: 12 554
Също така в описателните документи, където поясняват рисковете от манипулацията има точка, която казва, че ако се случи пациента да претъпри някаква зрителна загуба по лекарска грешка или по вина на клиниката, то всички последствия от това са за сметка на клиниката и тя е длъжна да компенсира пациента.

И как точно ще ме компенсира, ако ослепея по тяхна вина? Ще ми присадят очи ли?
Недей така.

vaflichka абсолютно прав е бил консултантът - не всички рамки стават за астигматични стъкла.
За показаните от теб обаче не знам, защото моите са подобни - eто ги
http://dizela.com/Kaloian/slides/DSC_1098.html
а аз имам астигматизъм

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 028
Моите очила са такива:

http://www.trendoptiker.de/images/articles/7e5c2c4c66ebcdfb81b6d06332beb324_5.jpg

Въпроса е, че повече ми харесват очила без рамка от долната страна като тези:

http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=21&item_id=496


или с празно място за периферно зрение като тези: http://kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=14&item_id=626 ,
но ми казаха, че не съ подходящи  Sad

# 69
  • Мнения: 2 480
Нали още от у-ще знаем, че ВСЯКА ОПЕРАЦИЯ носи риск и ако може без нея е най-добре! Тоест операцията е крайна мярка, ако няма накъде!

# 70
  • Мнения: 96
Нали още от у-ще знаем, че ВСЯКА ОПЕРАЦИЯ носи риск и ако може без нея е най-добре! Тоест операцията е крайна мярка, ако няма накъде!

За да сложим край на тази полемика искам само да кажа, че операцията не е крайна мярка, а въпрос на личен и осъзнат избор- дали да носим очила (лещи) и да търпим постоянните негативи на нарушеното зрение или да се оперираме в добра, реномирана клиника, която в практиката си досега няма нито един ослепен пациент и ще ни обгрижва доживотно.
Алегорично мога да се изкажа така:
Можем да си направим маникюр, можем и да не си направим, това не е въпрос на живот и смърт.
Можем да си направим маникюр на много места- риска да пипнем хепатит или СПИН е теоретично еднакъв навсякъде.
Можем да си направим маникюр за 20 лв. на много места- в квартала при Мимето, където миналата седмица една клиентка се оплака от използване на недизенфикцирани изнструменти и груба работа, която й докара възпаление и инфекция ...
Можем да си направим маникюр и в първокласен салон с перфектно обслужване, високо ниво на хигиена, сертифициран по всички световни стандарти за контрол на качеството и сигурността, където освен с перфектно обгрижени нокти ще ни предложат и беплатно кафе и кифличка, както и желание да се грижат за красотата и здравето на ръцете ни и за в бъдеще...разбира се ще ни предложат списък с координати на техни клиенти, с които по желание от наша страна можем да се свържем и лично да поискаме мнение за нивото и сигурността  на обслужване преди да се подложим на прцедурата... Освен това ще забележим безупречния маникюр на персонала, правен в същия салон и няма да видим нито един негов член с неподдържани нокти ...
Живота предлага много възможности, избора е изцяло в ръцете ни.
Носенето на очила има своето очарование и при съвременния избор на красиви, висококачествени брандове рамки и стъкла може да бъде повече от естетско, изящно и красиво...
И проблема въобще не е в носенето на очила само по себе си, а в това имаме ли тежки зрителни проблеми и до каква степен те ни влошават нормалното ежедневие с последствията си и ни ограничават свободата да се чувстаме добре.
Ако мога да съм в помощ на някой - ще се радвам да му отговоря на лични.


# 71
  • Мнения: 2 480
Да, осъзнат избор под нечие натрапено влияние! Как може изобщо да се сравнява операция на очите с маникюр??? Та ние деца в предучилищна възраст ли сме, че да ни говорите такива неща? Какви пагубни последици може да има в единия и в другия случай?
Имате интерес да правите реклама на тези операции, разбрахме го! Но не прекалявайте в това!

# 72
  • София
  • Мнения: 12 554
Имате интерес да правите реклама на тези операции, разбрахме го! Но не прекалявайте в това!

Точно щях да питам дали Vian не е на процент за реклама  smile3502

# 73
  • Мнения: 2 480
Имате интерес да правите реклама на тези операции, разбрахме го! Но не прекалявайте в това!

Точно щях да питам дали Vian не е на процент за реклама  smile3502

Може би за доведен пациент. А относно тези операции мисля, че е добре желаещите да потърсят мнението на офталмолози, които не се занимават с това.

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 12:30 от vl

# 74
  • Мнения: 385
И аз мисля, че дискусията доста се измести от темата и по никакъв начин не помага на търсещите съвет за диоптрични стъкла Peace

Общи условия

Активация на акаунт