Какви стъкла за очила

  • 146 997
  • 180
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 554
Ние сменяме стъклата на около 10-макс. 12 месеца. Предполагам антирефлекса се напуква след по- дълга употреба. Но реално ако не е повреден нещо каква е разликата в качеството на виждането. Сина ми е на 16г правили сме очила с различни марки стъкла-Цайс, Есилор, една японска(забравих името) и сега тези. Но не е казвал да кажем, че с Цайс вижда по-ясно. Става дума за цена на Цайс 80-90лв за стъкло, не такива космически. А и в оптика не са ни препоръчвали стъкла с цена 400 за стъкло, та затова се чудя дали ощетявам детето нещо...

Миличка, моите очила струват 1000 лева. Няма как да бъдат сменяни на 10 месеца.
Антирефлексът се напуква, защото е некачествен.
А не са ти препоръчвали такива стъкла, защото диоптрите на сина ти вероятно са много по-малки от моите.

# 106
  • Мнения: 19
здравейте,

днес поръчахме нови очила за дъщеря ми /първите й доста се издраскаха/. Сега седя и се чудя, как ще разбера аз, че монтираните стъкла са Essilor airwear с crisal forte покритие, а не са някаква евтина серия, каквито също имаше в каталога им. Май само юнашко доверие, а?

Всяка уважаваща се оптика ще ти даде опаковките от стъклата, които си поръчала и платила - ако не го направят измамата е 90% сигурна.
НАчинът да различиш Crizal Forte от Crizal Easy е да "наелектризираш" стъклата и да ги посипеш с прах  Sad ...  Да отличиш Crizal Forte от Crizal Alize e .... трудно! Има начин ама не е коректно да го споменавам.
Най - добре е да се обадиш на вносителите (Essilor България тел. 070019400) и да разбереш дали са поръчвани твоете стъкла на съответната дата от съответната оптика...
Не забравяйте... трябва да Ви дават опаковки иначе Ви мамят! ...

# 107
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
СЛед дълго колебание в началото  на годината си поръчах стъкла Хоя, с изтъняване 1,67 , защото диоптъра ми е голям...додоха ми пликчетата от стъклата - с тях имат две години гаранция...не помня точната цифра , но двете май струваха 240 лв. Накрая ми направиха и десет процента отстъпка, защото се забавиха с поръчката, не са имали налични стъкла...Засега всичко е ОК , ще се радвам да издържат като старите /станаха на седем години , надрасках едното стъкло , а рамката вече се държеше на магия  Laughing/

# 108
  • София
  • Мнения: 12 554
Мдам, а стъклата на Цайс си имат вграден знак  Mr. Green

# 109
  • Мнения: 3
В клиникта в Турция, където се оперирах аз половината от персонала са с корекция на зрението и нямаше нито един с очила само да отбележа.
Освен това  имам контакти с хора, които са се оперирали там преди 3 години без каквато и да е негативна промяна в зрителния статус, в това число и генералната мениджърка на самата клиника е била пациент.
Споменах ли че дават и доживотен застрахователен план за всяко от оперираните очи?
Искам да изясня нещо: във форума ние споделяме опит и мнения, не подстекаваме никого за нищо, като идеята на този вид комуникация е да си бъдем максимално полезни с мнение на база на преживян опит, за да може всеки да прецени за себе си как да постъпи.
Да, риск има дори човек да си убоде пръста на карфица...може да си умре от гангрена например...
Както и аз получих алергичен шок от един "прост и рутинен " апандисит и без малко да умра на операционната маса заради една проста операция, което се практикува от столетия при това ме оперира светило на хирургията...
Обаче ето сега виждам идеално. След 32 години мъки и тежко главоболие...
Въпрос на личен избор.
Ако мога да съм полезна за мен ще е радост, че съм успяла да помогна на някого с личния си опит...




Моя приятелка след операция в клиника в Турция си възвърна след половин година диоптера, докато други мои познати, оперирани в София са доволни, ..  Thinking ...Мене ме е страх  Tired

# 110
  • Мнения: 3 727
Ние сменяме стъклата на около 10-макс. 12 месеца. Предполагам антирефлекса се напуква след по- дълга употреба. Но реално ако не е повреден нещо каква е разликата в качеството на виждането. Сина ми е на 16г правили сме очила с различни марки стъкла-Цайс, Есилор, една японска(забравих името) и сега тези. Но не е казвал да кажем, че с Цайс вижда по-ясно. Става дума за цена на Цайс 80-90лв за стъкло, не такива космически. А и в оптика не са ни препоръчвали стъкла с цена 400 за стъкло, та затова се чудя дали ощетявам детето нещо...

Миличка, моите очила струват 1000 лева. Няма как да бъдат сменяни на 10 месеца.
Антирефлексът се напуква, защото е некачествен.
А не са ти препоръчвали такива стъкла, защото диоптрите на сина ти вероятно са много по-малки от моите.
Сменяме ги на толкова време не защото антирефлекса се поврежда, а защото диоптъра се увеличава. Та затова се чудя дали го ощетяваме, като не са му очилата от 1000лв.(няма как толкова пари за 10-12 месеца) Той няма база за сравнение и не знам колко ясно вижда сега и колко би виждал с толкова скъпи. Иначе между тези, които е ползвал не е намирал разлика.

# 111
  • София
  • Мнения: 12 554
Ние сменяме стъклата на около 10-макс. 12 месеца. Предполагам антирефлекса се напуква след по- дълга употреба. Но реално ако не е повреден нещо каква е разликата в качеството на виждането. Сина ми е на 16г правили сме очила с различни марки стъкла-Цайс, Есилор, една японска(забравих името) и сега тези. Но не е казвал да кажем, че с Цайс вижда по-ясно. Става дума за цена на Цайс 80-90лв за стъкло, не такива космически. А и в оптика не са ни препоръчвали стъкла с цена 400 за стъкло, та затова се чудя дали ощетявам детето нещо...

Миличка, моите очила струват 1000 лева. Няма как да бъдат сменяни на 10 месеца.
Антирефлексът се напуква, защото е некачествен.
А не са ти препоръчвали такива стъкла, защото диоптрите на сина ти вероятно са много по-малки от моите.
Сменяме ги на толкова време не защото антирефлекса се поврежда, а защото диоптъра се увеличава. Та затова се чудя дали го ощетяваме, като не са му очилата от 1000лв.(няма как толкова пари за 10-12 месеца) Той няма база за сравнение и не знам колко ясно вижда сега и колко би виждал с толкова скъпи. Иначе между тези, които е ползвал не е намирал разлика.

Ох, ти май не разбираш. Цената на стъклото се определя от диоптъра и допълнителните екстри. Ако синът ти е с малък диоптър няма как едното му стъкло да струва 400 лева, колкото е моето.
Но така или иначе винаги се старай да правиш най-доброто за очите му, не някакви корейски или италиански стъкла, които са по-евтини. Да, трудно е и е много тегаво с парите, обаче очите са нещо, за което не си заслужава да се прави компромис.

Естествено, че ако му правиш очила с корейски стъкла, а не с Цайс или Есилор го ощетяваш. Просто няма база за сравнение.

# 112
  • Мнения: 4 428
Сменяме ги на толкова време не защото антирефлекса се поврежда, а защото диоптъра се увеличава. Та затова се чудя дали го ощетяваме, като не са му очилата от 1000лв.(няма как толкова пари за 10-12 месеца) Той няма база за сравнение и не знам колко ясно вижда сега и колко би виждал с толкова скъпи. Иначе между тези, които е ползвал не е намирал разлика.

Колко е голям сина ти? Аз от малка имам проблеми с очите. Забелязали са ми проблема чак в първи клас, когато съм почнала да учи и да трябва да виждам на дъската. Тогава сложих очила направо с диоптър 2. От тогава си спомням постоянното ходене по доктори и прегледите. Качвах по 1 диоптър на година  Tired Накрая в четвърти клас, докторката каза на майка ми, че трябва да сложа лещи, за да се забави растежа на диоптъра. И това и направихме. Беше много трудно. Попринцип на толкова малки деца лещи не се предписват, защото не могат да си ги обслужват. Първите месеци майка ми ми ги слагаше и сваляше. Но после и аз свикнах. От тогава съм с лещи. За всичките тези години диоптъра ми се качи с още 4 и сега е към -8,5. Вече минах на твърди лещи, защото продължава да прави опити за качване  Sad Тези дни трябва да ходя на преглед след година и половина носене на твърди лещи и ще видим какъв ще е резултата  Rolling Eyes
Та идеята ми е. Ако е малко по-голям голям сина ти, заведи го на офталмолог, който работи с лещи  Peace

Момичета, а аз ще питам за оптика с нормални цени на стъклата. Знам, че за моя диоптър стъклата са скъпи, защото трябва максимално изтъняване. Но не ми се дават 1000лв за очила, като нося основно лещи. За рамката не мисля да давам повече от 100-120лв. И ще си спестя екстрите на стъклата за "външни" условия така да се каже. Но не съм запозната попринцип с тарифите на оптиките. Та, ако може да ме ориентирате къде да търся стъкла без високи надценки  Praynig

# 113
  • София
  • Мнения: 12 554
Веселина, цената на стъклата е такава не заради надценката ами заради това, че сме доста кьорави  Mr. Green
Като не ти се дават 1000 лева, имаш вариант да направиш очила с корейски или италиански стъкла. С корейски стъкла с 1,67 изтъняване, но без никакви други екстри горе долу ще ти излязат към 250-300 лева. Малко повече ще са с италиански.
Отиди в Джой Оптикс. Много са добри.

# 114
  • Мнения: 7
Да се включа и аз с един въпрос: имам очила с фотосолар( максимално затъмняване) на Есилор. Нося ги вече 3 години, но като съм с лице срещу слънцето, и най-вече когато светлината пада под определен ъгъл, буквално нищо не виждам, докато не си затъмня с ръка над очите ( като козирка на шапка). Доста голямо разочарование беше, защото офталмоложката ми ги препоръча, за да си облекча очите от силна светлина и да не ги присвивам постояно. Та така се оказа, че не съм си помогнала особено . Случвало ли се е на някой от вас подобно нещо? Предстои ми да си правя нови очила скоро та съм в дилема дали да не си сложа по-обикновени стъкла. Моля, споделете опита си с  фотосолара.

# 115
  • Мнения: 19
Да се включа и аз с един въпрос: имам очила с фотосолар( максимално затъмняване) на Есилор. Нося ги вече 3 години, но като съм с лице срещу слънцето, и най-вече когато светлината пада под определен ъгъл, буквално нищо не виждам, докато не си затъмня с ръка над очите ( като козирка на шапка). Доста голямо разочарование беше, защото офталмоложката ми ги препоръча, за да си облекча очите от силна светлина и да не ги присвивам постояно. Та така се оказа, че не съм си помогнала особено . Случвало ли се е на някой от вас подобно нещо? Предстои ми да си правя нови очила скоро та съм в дилема дали да не си сложа по-обикновени стъкла. Моля, споделете опита си с  фотосолара.

..интересна ситуация описваш. Изглежда очакваш от фотосоларните стъкла на очилата да затъмняват и премахват (като козирка или сенник) силната пряка светлина Simple Smile))))))
Не забравяй, че това все пак са стъкла с променливо оцветяване (затъмнение), които снижават интензитета на светлината, която стига до очите ти... Все едно имаш няколко различни чифта слънчеви очила с различно затъмнение. 
Въпреки това ако мислиш, че имаш проблем със стъклата разговаряй с хората от оптиката, където са ти изработили очилата...
За абсолютно кристално виждане в условията на всякакви видове бликове и отражения ти препоръчвам ползването а поляризиращи затъмнени стъкла или поляризиращи фотосоларни стъкла DriveWear (това е най-доброто но за определени условия).
За повече информация пиши на лични.
Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 727
Сменяме ги на толкова време не защото антирефлекса се поврежда, а защото диоптъра се увеличава. Та затова се чудя дали го ощетяваме, като не са му очилата от 1000лв.(няма как толкова пари за 10-12 месеца) Той няма база за сравнение и не знам колко ясно вижда сега и колко би виждал с толкова скъпи. Иначе между тези, които е ползвал не е намирал разлика.

Колко е голям сина ти?
 /quote]
На 16 е. Диоптъра му е -3. В седми клас взехме лещи, защото спортуваше и с очила не ставаше, но не свикна с тях(болеше го главата) и оттогава не иска.

# 117
  • Мнения: 4 428
На 16 е. Диоптъра му е -3. В седми клас взехме лещи, защото спортуваше и с очила не ставаше, но не свикна с тях(болеше го главата) и оттогава не иска.

С лещите няма да смъкне диоптера  Laughing Но ще се задържи покачването. Но той въобще не е с толкова висок диоптер. Аз реших, че е нещо като моя случай, защото каза че често му сменяте очилата заради диоптера  Rolling Eyes
Може да пробва пак с лещи. Вече има много повече видове лещи в Бг от преди 10години  Peace В началото е малко терсене да свикне със слагането и махането. Но щом го е боляло главата, значи не е бил с точния диоптер лещи  Wink Лещите са различен диоптер от очилата /обикновено с 1 по-нисък/. Така, че трябва хубаво да се прецени диоптера преди да се изберат лещите  Simple Smile

# 118
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Бих искала да попитам дали някой, който е поставил японски стъкла за очила Hoya е доволен? Защото много ми ги рекламират в оптиките, но все още се двоумя дали да си поръчам от тях или Цайс, които досега съм ползвала.
Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 17 ное 2010, 14:39 от Савина1

# 119
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте!
Бих искала да попитам дали някой, който е поставил стъкла за очила Hoya е доволен? Защото много ми ги рекламират в оптиките, но все още се двоумя дали да си поръчам от тях или Цайс, които досега съм ползвала.
Благодаря предварително!

Не бих сменила Цайса. Мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт