Какви стъкла за очила

  • 146 968
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 87
Интересуваме темата, но първо ще ви изчета.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте,
предстои ми да си правя очила и тъй като нямам опит, моля за вашите мнения, за да мога по-точно да преценя нуждите и избора си.
Става дума за стигматични очила,не много силни (под 1 диоптър). Тък като съм с чуствителни към светлината очи, докторката препоръча задължително да нося и навън слънчеви с диоптър.Има 2 варианта или да си направя фотосоларни или два отделни чифта - един с бели стъкла за офиса и един слънчеви за навън.
Тъй като не съм сигурна дали ще нося навън очила (досега и без тякива съм добре, само пред компютъра се уморявам), не мисля да си правя слънчеви с диоптър.
Чудя се дали да си направя фотосоларни, в случай че все пак реша да ги нося постоянно.
Притеснявам се дали товя че в офиса няма да изсветляват напълно няма да ми пречи. Кават че изсветляват до 15%, но това нищо не ми говори, не мога да си го представя.Моля който носи такива очила да сподели - има ли някакви негативни усещания и за колко време потъмняват навън стъклата горе-долу?
В едната от оптиките ми предложиха фотосоларни стъкла Орма за 60 лв на стъкло. Казаха, че е с антирефлекс. В друга оптика обаче за същите стъкла искат 130 лв. Възможно ли е да има такава разлика в цената? Дали в първата не са фалшиви? Или без нужните покрития. Някои има ли представа колко е средната цена на тези стъкла?
Благодаря предварително на отзовалите се!

# 122
  • София
  • Мнения: 12 554
Не знам какви са тези стъкла, но антирефлекс и фотосолар за 60 лева ми се струва твърде малко.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 391
Orma e модел от ESSILOR:

"essilor orma trio clean" - мисля, че за томи модел точно ставаше дума

# 124
  • Мнения: 5 790
Като човек, който носи очила цял живот, съм се убедила, че всичко зависи от оптиката.
Повечето хора си мислят, че като е супер скъпо, е супер качествено и колкото по-скъпо, толкова по-качествено. И оптиките се възползват от това. Аз обаче, не съм на това мнение.
В кварталната си оптика си поръчвам същите стъкла за 33 лв на стъкло, за които в центъра ми искат по 120 лева. И е нормално в някои оптики да е по-скъпо, защото зависи от мястото, наема, броя на персонала и т.н.
Освен това, фирмите, които внасят и правят стъкла са няколко и цените им са еднакви за всички клиенти - оптики. Така че, не се лъжете, че цената е критерий. Търсете стъкла, които ще отговорят на вашите изисквания.
Аз съм с асиметричен астигматизъм и сфера и цилиндър едновременно.
Миналия месец си поръчах нови очила, немски, антирефлексни, с недраскащо покритие, което не задържа прах и мръсотия с 2 години гаранция против надраскане точно за 66 лева без рамките.

# 125
  • Мнения: 148
Дойде ми време да сменям очилата. В края на август бях на очен лекар. Имаше промяна в показателите, (според него просто преди умишлено са ми предписали по-ниски диоптри, защото ми бяха първите очила). Обаче ето че все още не съм си поръчала новите. Трябва ли пак да посетя очен лекар според вас?

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 4 027
Въпроса ми може и да не е много за тук, но питам - някой знае ли дали мога да си купя слънчеви очила Bogner на по-ниски цени - харесах си един модел, но 200лв. са ми много, а очилата ми харесват.

# 127
  • Мнения: 26
Здравейте!Имам очила с антирефлексно покритие, без диопътър.Използвам ги когато работя на компютър и когато съм в затворено помещение с изкуствена светлина и когато гледам телевизия.Също намират приложение и когато шофирам.

Много съм доволна от както съм с тях, вече два месеца.Преди това имах дразнене в окото от изкуствени светлини и от лъченията на минитора.

В последно време обаче отчитам нужда да ги ползвам и когато пазарувам в големите супермаркети.Въпросът ми е, знаете ли дали това е добре, да ги ползвам и да гледам през тях и на далече и на близо.В смисъл вредно ли е за окото това?

# 128
  • Мнения: X
Дойде ми време да сменям очилата. В края на август бях на очен лекар. Имаше промяна в показателите, (според него просто преди умишлено са ми предписали по-ниски диоптри, защото ми бяха първите очила). Обаче ето че все още не съм си поръчала новите. Трябва ли пак да посетя очен лекар според вас?

За твое успокоение е хубаво да го посетиш, но няма да е фатално, ако не отидеш. И аз нося очила, също съм се бавила с поръчването на новите, нямам проблеми.

# 129
  • Мнения: 2 480
Здравейте!Имам очила с антирефлексно покритие, без диопътър.Използвам ги когато работя на компютър и когато съм в затворено помещение с изкуствена светлина и когато гледам телевизия.Също намират приложение и когато шофирам.

Много съм доволна от както съм с тях, вече два месеца.Преди това имах дразнене в окото от изкуствени светлини и от лъченията на минитора.

В последно време обаче отчитам нужда да ги ползвам и когато пазарувам в големите супермаркети.Въпросът ми е, знаете ли дали това е добре, да ги ползвам и да гледам през тях и на далече и на близо.В смисъл вредно ли е за окото това?

Щом са без диоптър, не би трябвало да има значение дали се гледа наблизо или надалеч. Странно ми се вижда това, че сте доволни от тях и че очите Ви не са раздразнени. Струва ми се, че причините са други.
"Антирефлексно" означава просветлена оптика, която се използува при камерите и фотоапаратите. Тоест нанесено е специално покритие, което намалява коефициента на отражение най-силно при зелената светлина. Затова, ако сте забелязали такива стъкла гледани от външната им страна имат синьо-червен оттенък(за синия и за червения цвят коефициентът на отражение също е намален, но в по-малка степен).
reflection-отражение
Като се намали коефициентът на отражение, се увеличава светлината, която достига до окото. Коефициентът на отражение е равен на интензивноста на отразената светлина към интензивността на падащата.


Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 01:30 от vl

# 130
  • Мнения: 87
Здравейте!

С лещи съм 20г., но скоро ходих на очен и лекарката каза, че не е лошо да си направя и очила, за да сменям и очите да почиват от лещите.

Понеже нямам и идея от марки стъкла, дайте ми съвет какво да искам в оптиката/нали знаете, че човек ,които си няма на представа как ще го омаят и ще му вземат и паричките/.

Искам да са олекотени и да се затъмняват на слънце.
Има ли видове цветове като сиво, оранжаво/жълто /кафяво на стъклата или аз си ги съчинявам.

Нямам астегматизъм, с диоптер -4.75 и ако може цената да е до 100лв за двете/за стъкла/.

Моля помогнете....какво трябва да искам... newsm78
.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 554
Съмнявам се да намериш стъкла с фотосолар на такава цена за този диоптър.
Най-добре си провери в оптика.

# 132
  • Мнения: X
Здравейте!

С лещи съм 20г., но скоро ходих на очен и лекарката каза, че не е лошо да си направя и очила, за да сменям и очите да почиват от лещите.

Понеже нямам и идея от марки стъкла, дайте ми съвет какво да искам в оптиката/нали знаете, че човек ,които си няма на представа как ще го омаят и ще му вземат и паричките/.

Искам да са олекотени и да се затъмняват на слънце.
Има ли видове цветове като сиво, оранжаво/жълто /кафяво на стъклата или аз си ги съчинявам.


Можеш да намери до сто лева двете, на без " екстри".

Нямам астегматизъм, с диоптер -4.75 и ако може цената да е до 100лв за двете/за стъкла/.

Моля помогнете....какво трябва да искам... newsm78
.

# 133
  • София
  • Мнения: 12 554
Не разбирам какво да помогнем ние - първо за такава цена добри стъкла не можеш да намериш, камо ли с фотосолар.

Аз лично съм с Цайс и ги предпочитам като марка.
Има много доволни от Есилор, както и от Rodenstock.
Това са и трите най-добри марки стъкла. Мое мнение.

# 134
  • Мнения: 87
Не разбирам какво да помогнем ние - първо за такава цена добри стъкла не можеш да намериш, камо ли с фотосолар.

Аз лично съм с Цайс и ги предпочитам като марка.
Има много доволни от Есилор, както и от Rodenstock.
Това са и трите най-добри марки стъкла. Мое мнение.
[/quote

Напротив, ти ми помогна с три марки стъкла.
Разбрах, че няма да са до 100лв.
Неразбрах имали цветни фотосоларни?
Това пак е нещо, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт