Какви стъкла за очила

  • 146 984
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами то фотосоларът е това - оцветяване на стъклото. Има сив и кафяв фотосолар.

# 136
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Темата ми беше много полезна.
Благодаря на всички мами, които се включиха със мнения.
Не съм и предполагала, от какво значение е да си информиран.

  bouquet

# 137
  • Мнения: 87
Ами то фотосоларът е това - оцветяване на стъклото. Има сив и кафяв фотосолар.

Към кои цвят да се ориентирам?

# 138
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами то фотосоларът е това - оцветяване на стъклото. Има сив и кафяв фотосолар.

Към кои цвят да се ориентирам?

Аз лично винаги съм правила в сиво. На мен ми е по-добре.

# 139
  • Мнения: 87
Ами то фотосоларът е това - оцветяване на стъклото. Има сив и кафяв фотосолар.

Към кои цвят да се ориентирам?

Аз лично винаги съм правила в сиво. На мен ми е по-добре.

Благодаря!  bouquet

Както казва sta друго си е да си информиран.

# 140
  • Мнения: 0
здр,купих си пластмасови рамки скъпи,за диптър 2,50 минус,дадох ги за стъкла и ми ги върнаха разширени,когат погледнах видях 4е стъклата излизат извън рамката с милиметри и а не влиза вътре,нормално ли е и това ли е според вас причината така да се разширят,нормално ли е така да излизат стъклата

# 141
  • Мнения: 19 491
Като човек, който носи очила цял живот, съм се убедила, че всичко зависи от оптиката.
Повечето хора си мислят, че като е супер скъпо, е супер качествено и колкото по-скъпо, толкова по-качествено. И оптиките се възползват от това. Аз обаче, не съм на това мнение.
В кварталната си оптика си поръчвам същите стъкла за 33 лв на стъкло, за които в центъра ми искат по 120 лева. И е нормално в някои оптики да е по-скъпо, защото зависи от мястото, наема, броя на персонала и т.н.
Освен това, фирмите, които внасят и правят стъкла са няколко и цените им са еднакви за всички клиенти - оптики. Така че, не се лъжете, че цената е критерий. Търсете стъкла, които ще отговорят на вашите изисквания.
Аз съм с асиметричен астигматизъм и сфера и цилиндър едновременно.
Миналия месец си поръчах нови очила, немски, антирефлексни, с недраскащо покритие, което не задържа прах и мръсотия с 2 години гаранция против надраскане точно за 66 лева без рамките.
Откъде си ги поръча, ако става въпрос за София? Днес се опитаха нещо да ме метнат в една от най-централните оптики, така че сега съм в процес на търсене на хубава оптика с нормални цени.

# 142
  • Мнения: 5 790
В една квартална, близо до Била Славия.
Жената е супер свястна и работи с различни стъкла, предимно немски. Очилата ми станаха готови за 1 ден.
Можеш да си избереш какви стъкла искаш, дори преди няколко дни минах покрай нея и каза, че в момента от фирмата са намалили стъклата още.
Ако ти е удобно да дойдеш - пиши ми на лични да ти дам адреса, за да не правя реклама тук.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз пък искам да ви питам нещо,което може и да прозвучи глупаво...
Имам явно някакъв проблем с очите и откакто се върнах на работа той се задълбочава,ще отида на преглед естествено,най-вероятно си преуморявам очите(последно ходих на очен преди 2 г. и тогава ми казаха,че това усещане,което имам е от преумора,защото работя с компютър)
Та най вероятно ще си взема стъкла за компютър,стига да не се е появило и нещо друго,какво трябва да знам за тези стъкла...нещо специфично има ли?И също за рамките имам въпрос,мога ли да си занеса мои рамки от слънчеви очила в които да ми сложат стъклата newsm78

# 144
  • Мнения: 19 491
На последния въпрос - не мисля, че ще останеш доволна така с твои рамки от слънчеви очила. Те по принцип диоптричните са малко по-други, но попитай все пак.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 902
ами аз всъщност нямам представа,затова ви попитах Embarassed
а това решение го взех,защото много трудно намирам очила,които да ми отиват,а тези ми стоят страхотно...

# 146
  • Мнения: 385
k@li, преди години и аз мислих да го правя този номер, обаче от оптиката ми казаха, че няма да стане. Рамките на слънчевите очила били капсуловани или нещо от сорта. Не зная дали ставаше дума за конкретния чифт, който занесох или по принцип. Питай наистина, а пък не се знае - може пък този път да си намериш диоптрични рамки от раз  Peace

# 147
  • Мнения: 0
Случайно попадам на тази тема. Порових тия дни за малко инфо и ще споделя и моя опит с избора на очилата. Преди 15-тина години, при един рутинен училищен преглед се оказах късогледа. Докторката настоя да ми изпише очила, ама аз - нееееееее. Почна да ми става дискомфортно, главоболие, чак до гадене. И един ден се реших - отидох при един офталмолог, който не знаеше какъв точно ми е диоптъра. Писа + на едното, - на другото. Обаче не пропусна да ми тикне визитка на оптика в ръцете. Благодарих и си тръгнах. Обаче, аз нали съм си шантава, реших на още един преглед да ида. Оптик Матт бяха първите с рефрактометър. Оказа се, че не било точно + с -, а два минуса с астигматизъм. Носих си тези очила почти 4 години и се чувствах добре - отмина главоболие, гадене, напрежение. После захвърлих очилата. До преди 4 години. Оказа се, че все така съм си късогледа, обаче астигматизмът  ту в лявото око, ту в дясното. Аз ли съм нещо дефектна или апарата така отчита??? Както и да е. Докторката, при която ходя от 4 години казва, че ще пренебрегне астигматизма и ще завиши сферата. Смята си там нещо, мърмори си под носа, не я разпитвам. Но си направих слънчеви очила с диоптър, което е нещо невероятно удобно. А другите простите - и такива имам - ги нося пред ТиВито, но май и за компа трябва да ги ползвам. Със стъкла Hoya са. Слънчевите са по-скъпите - чувстителност към светлината и някакво възпаление - постоянно зачервени и сълзящи очи. Ами това е от мен.

# 148
  • Мнения: 4 070
Поняже нямам време да прочета и двете теми, може би ще се повтоя, но съжалявам за тия, които ги следят и двете Hug
На мен чак сега ми установиха, че имам нужда от постоянно носене на очила...до сега явно съм попадала на малко смотани и несериозни лекари, направиха ми едно изследване с едни капки(разшириха ми зениците) и установиха,че диоптърът ми е 1,50+...доктора обаче написа на рецептата 1,25? Не попитах, но това редно ли е? Освен това дали може да си купя от едно място рамки, а на др. да си ги наперавя и кои стъкла ще ми препоръчате?(френски, корейски, някакви други), колко слойни да са? Абе нямам абсолютно никаква представа?? newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 12 554
Немски стъкла - Цайс или Роденщок.

Общи условия

Активация на акаунт