Какви стъкла за очила

  • 146 975
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 22 443
 nana77, така или иначе без очила не мога при този диоптър, а лещите като опция за мен в последната година се оказаха крайно небюджетни. ) очите ми постоянно правят проблеми, посре хвърлям 50-100лв. за лечение, после още 60-80лв за нови лещи и след 1-2месеца пак така.
Сподели за фотосолара, колко е времето за потъмняване и изсветляване? Повече ме интересува изсветляването. Преди години си бях правила едни очила със фотосолар, но изсветляваха сигурно за повече от 5мин, сега с новото поколение стъкла гледам им дават секунди или до макс.1мин.
И евентуално колко ти излязоха като цена стъклата, едва ли много са се променили цените от преди 3г. )

# 166
  • София
  • Мнения: 12 554
Честно да ти кажа никога не съм засичала за колко време изсветляват, но определено не е 5 минути.

Цената на стъкло беше около 450 лева.

# 167
  • Мнения: 22 443
nana77, това е добре.
А можеш ли да ми кажеш точният модел да ги погледна в нета.
С колко затъмняване са, в черно, сиво, кафяво?

# 168
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, това е добре.
А можеш ли да ми кажеш точният модел да ги погледна в нета.
С колко затъмняване са, в черно, сиво, кафяво?

Точният модел на кое?
Затъмняването е в кафяво заради рамките, които имат кафяво.

# 169
  • Мнения: 22 443
nana77, на стъклата имах предвид.

# 170
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, на стъклата имах предвид.


Довечера като се прибера у дома трябва да погледна опаковките. Абсурд е да се сетя.

Но ето така изглеждат

http://avgustinki.snimka.bg/family/svatbata-na-nana-i-mitko.159136.28466843

Освен това са органични, изтънени и като ги погледне човек никога няма да каже, че съм толкоз кьорава  Joy

# 171
  • Мнения: 22 443
nana77, добре изглеждат, мерси. ) ако се сетиш, пиши за модела.
Аз в понеделник ще прескоча до оптиката в която си правя очилата, жената поне ни е позната и ще ме посъветва и предложи предполагам нещо качествено. )

# 172
  • Мнения: 812
Здравейте момичета,изчетох всички страници от темата и така поне научих какво да изисквам когато си правя очила,които след преглед при специалист се оказаха за късогледство+астигматизъм с висок диоптър 7,5 и 7,сферични и с цилиндър от180гр. и 15гр..Сега съм в търсене на оптика ,която да ми ги изработи,да спомена че съм от Пловдив.Мои познати ми препоръчаха да отида до Стрелча,където е оптико механичния завод и там да си ги направя,но никакви отзиви не намерих в нета за тях.
Ще се радвам ако някои сподели какво мисли за оптиката в Стрелча

# 173
  • София
  • Мнения: 12 554
Мирама, извинявай, че чак сега, но се отнесох. Ето, снимах опаковката от стъклото.

Скрит текст:

# 174
  • Мнения: 22 443
nana77, благодаря ти, ще си запиша каквото виждам. )
Утре съм на преглед и ще обсъдя с моята оптичка (ако така се казва) какво точно искам.

# 175
  • Мнения: 183
Здравейте, от вчера и аз съм в редиците на носещи очила. Откриха ми астигматизъм с малък диоптър и сега трябва да си избера очила. В онлайн оптика си харесах очила на Kwiat, които са на промоция със стъкла с антирефлексно покритие. Бих искала да попитам по запознатите- мога ли да си купя такива очила и да изработят стъклото по рецептата ми или не е възможно. Дано въпросът ми не е много глупав, но съм абсолютно новак по темата. Благодаря.

# 176
  • Мнения: 7
За антирефлексните стъкла, предназначени за хора работещи с компютър

Обективни предпоставки:

Произход.Има 5-6 „марки” Цайс и Сола (Германия), Рьоденсток(Германия), Есилор (Франция), Хойа/Хоя и Сейко (Япония), Индо (Испания), Италленти-Прима (Италия).
Другите се водят китайски, корейски, сингапурски, но странно защо в оптиките не се говори за конкретни наименования, а те са Vision (Корея),  Nexus (Сингапур), Futurex (Сингапур).
Освен произхода си стъклата се отличават и с екстри като непопиване на влага и непопиване на мазнини, самопочистване, изтъняване (среден клас 1,5 и 1,56, а над 1,56 са висок клас изтъняване).
Освен произхода и екстрите си имаме и различен диоптър, астигматизъм и т.н., което оскъпява стъклата в съотвествие с нарастване на диоптъра.

Относно цената – тя зависи от горните фактори(произход,екстри, диоптър), но..... когато отидете в най-близката оптика се натъквате и на други предпоставки от субективен характер (висок наем за магазина, различни доставчици, опит да ви заблудят в най-добрата марка и най-добрата цена и т.н.).
Най-общо казано едни и същи стъкла се прoдават на различни цени на различните места. Говори се за цени ( в повечето случаи най-високите цени, а не минимални и максимални цени), но не и за конкретни предложения в зависимост от вашите изисквания:

а/ бюджет;

б/ нужда,т.е. колко време ще носите очилата (при някои хора се налага по-честа смяна, следователно възможна е неголяма инвестиция, особено за хора след 40 години и за хора работещи много с компютър);

в/ конкретни разновидности, предложения и решения за каталожното наименование на вашето стъклo съответстващо на уникалните ви нужди  и бюджет. Тук няма да споменавам конкретни неща защото ще прозвучи като реклама. Само ще кажа, че 2 бр. хубави антирефлексни стъкла са около 50-60 лв.

Изисквайте опаковката на стъклата за идентичност на произхода им!

Съветвам ви да направите собствено проучване – или по интернет, или чрез информиране на място в най-мако 3-4 оптики и сравнителен анализ, или чрез приятели и познати. Премислете добре, става дума за здраве!
Възможно е да разделите задачата на части – от едно място купувате рамки, от друго стъкла, на трето - монтаж. Очният преглед по принцип би трябвало да е безплатен, но все още има и по-консервативни офталмолози.

# 177
  • Мнения: 11
Привет! Интересува ме дали някой е ползвал услугите на онлайн оптика 'Блинк Бг' http://www.blink.bg/. Дали мога да и се доверя за да си поръчам  стъклата от там. В моя град ми предлагат стъкла на двойно по-високи цени от колкото в тази оптика и за това реших да поразпитам да не се окажат менте. Харесал съм си "Orma Trio Clean" предлагани на цена от 56 лева (и за двете стъкла ) в онлайн оптиката ,а в кварталната оптика ми ги предлагаха за 46 лева на стъкло или 92 лева общо. Други които съм харесал са "Zeiss Clarlet Combi" на цена от 70 лева  (и за двете стъкла ) в онлайн оптиката. Тези цени според вас реални ли са ? Евентуално какви стъкла бихте ми препоръчали ( работя постоянно на компютър и държа по възможност да са на Essilor или Zeiss  ) Много ми рекламираха и покритието 'blue control' точно за работа с компютър ,ако някой има впечатления от него да сподели или да препоръча конкретно покритие което ще ми бъде полезно за многото ми часове пред монитора. Друго което ме вълнува е дали фотосоларно покритие което винаги много настояват да си поръчам като си правя очила понеже било много хубаво пречи на работата с компютър понеже ми споменаха ,че имало оставащ процент затъмняване на стъклата когато трябва да изсветляват в стая. Това което съм забелязал да прави е само при пряка слънчева светлина стъклата потъмняват и ми е малко по-комфортно ,но това става много рядко понеже нося шапки с козирка и почти не виждам ефекта на фотосоларно покритие ,а по-голямата част от деня съм пред компютъра. Прословутото фотосоларно покритие  има ли някакви плюсове при работа с компютър ?

# 178
  • Мнения: 1 476
Привет и от мен!
Моля за коментар - възможно ли е стъкла Цайс с еднослойно рефлекторно покритие да струват 39 лв. за едното?

# 179
  • Мнения: 19
Queen L,
не само, че е възможно но и те струват толкова, според препоръчителната цена на вносителите.
Покритието, обаче не е рефлекторно, а антирефлексно и не е "еднослойно" а многослойно.
Въпросните диоптрични стъкла са Zeiss Clarlet Combi NT, с твърдо и висококачествено антирефлексно покритие.
Стъклата са маркирани с трайна лазерна гравировка със знака на Zeiss.
На тази цена трудно няма да намериш по-добри, маркови стъкла с гаранция за качество.
Поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт