плоден сак и съсирек

  • 3 048
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 998
потърси още едно мнение не чакай  Praynigстискам палци

# 16
  • Мнения: X
Да, беше оформен, само беше малко по-малък от другия.

# 17
  • Мнения: 25
Продължение.
Събрах се и отидох при втори лекар - жена.
Не казах за прегледа от сутринта. Тя не видя нищо друго, освен плодния сак...
Предписа ми фолиева киселина и но-шпа, които взех, и Утрогестан, който не взех.
Болките ми според нея са от заплашващ аборт, и хормонът е задължителен, за да мога да задържа плода. В момеnта съм още по-наникъде.... Съсирекът не може да изчезне от сутринта без да имам кръвотечение...

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Поискай второ мнение. На мен в началото ми казаха, че ембриона не се развива и не изглежда както трябва, а в  момента всичко е ок (пу-пу-пу). Пий Утрогестана, той е важен за задържане на плода. Д-р Василев ли те прегледа?

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:28 от tsveta

# 19
  • Мнения: 9 973
наистина крайно мнение от лекаря,потърси още едно мнение

# 20
  • Мнения: 822
Две мои приятелки бяха в същото положение като теб.Имат си здрави бебчета, но лежаха за задържане няколко пъти.Едната в Шейново, другата в МД.Интересно ми е защо лекарят от Шейново не те е приел за задържане, доста силно се е изказал.

# 21
  • Мнения: 2 274
а защо не си взела Утрогестана? Той се пие само до 12 г.с. Доколкото помня го изписват, защото ниските нива на хормона са най-честата причина за аборт. Колкото до това, че не е видяла лекарката нищо - може да е гледала от друг ъгъл, а може и изобщо да не е имало съсирек, а просто да имаш контракции. Аз когато отидох на лекар вече имах кафеникаво течение освен болките. Най-доброто което можеш да направиш е да си пиеш лекарствата и да лежиш. Избягвай да стоиш седнала или права, а най-малкото да вършиш някаква работа! Лежи, чети книга, гледай ТВ, а като се върне мъжът ти направете още една консултация, за да се види как стоят нещата след като си пила лекарствата!
Стискам палци и не се тревожи за нищо! Силните емоциисъщо могат да предизвикат контракции!

# 22
  • Мнения: 1 354
Стискам палци всичко да е о.к. Praynig,но според мен трябва да си вземеш и Утрогестана да пиеш.

# 23
  • Мнения: 647
Здравейте, момичета.
След 3 дни закъснение на менструацията, си направих тест за бременност - положителен.
От 1 седмица ми се гади от всичко, не мога да се храня въобщте, имам учестен пулс, вие ми се свят. Тази нощ имах силни болки вдясно, и тъй като съм оперирана от апеденцит, си помислих за най-лошото - извънматочна бременност поради запушване на тръбата от сраствания. Тази сутрин бях в Шейново, където ме прегледаха с ултразвук... Оказа се, че в единия край на матката има плоден сак, но за съжаление от другата страна има още нещо, което според лекарят е съсирек. Според него бременността ще се прекъсне сама. Моля ви да споделите, ако някоя от вас е била в такова положение. Има ли шанс да се се изхвърли само съсирекът, а бебето да остане?

Сигурно ли е, че е съсирек? При първата ми бременност и мен ме изплашиха, че няма да изкарам и до 3-я месец, защото имах миомни възли, но минаха няколко месеца, докато се изясни, че са миомни възли, имаше и предположение за двурога матка, но не се потвърди. Непременно отиди добър специалист и не се тревожи толкова, аз си изкарах бременността напълно безпроблемно, въпреки миомните възли.  Peace

# 24
  • Мнения: 105
Момичетата преди мен правилно са те посъветвали за поне още един консулт с друг лекар. А Утрогестана го пий. Аз го пих известно време/ до края на 3 месец някъде/ и определено помогна. Успех! Горе главата, не се отдавай на лоши мисли-само вредят. Вярвай, че всичко ще е Ок Hug

# 25
  • Мнения: 498
Apryl си е направила второ мнение,нали това пише Naughty
Според мен си взимай  и Утрогестана да пиеш. И дай-боже всичко да бъде наред Praynig

Избягвай да стоиш седнала или права, а най-малкото да вършиш някаква работа! Лежи, чети книга, гледай ТВ, а като се върне мъжът ти направете още една консултация, за да се види как стоят нещата след като си пила лекарствата!
Стискам палци и не се тревожи за нищо! Силните емоциисъщо могат да предизвикат контракции!

benighted ти е описала много добре какво да правиш.

Общи условия

Активация на акаунт