Купувате ли неща за бебо преди да се роди?

  • 36 277
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 118
Аз си купувах неща през цялата бременност!А като влязох в деветият месец си бях сглобила кошарата и си бях наредила всичко вътре!Чакахме само малкия да се появи!Мисля че е време да забравим за суеверията и първобитният начин на мислене!

# 736
  • Мнения: 5
Затова си мислех и аз тази нощ,че искам всичко да си накупя,но понеже сме при свекарвата и нашия дом ще е готов точно когато бебо трябва да се появи...та това ме спира,а и тя само за едни чорапки реагира много остро,че не ми се мисли за другото.Аз обаче съм категорична,че не искам да се взима нищо без да съм го видяла и не знам как ще стане,кога...че и пране,гладене...ще пада смях накрая... Simple Smile
Затова най-добре всеки отделно и сега се сещам,че някоя мама беше написала: "Ще сложа табела на вратата:забранено за свекърви..." Joy

# 737
  • Мнения: 593
Само,като видя по магазините малките,сладки дрешки и ми се ще вече да пазарувам.Казаха ми,че не било хубаво да се купуват неща за бебчето преди да се роди.Вие как постъпихте,обзаведохте ли бебешките стаи или и вие като мен се притеснявате да не урочасате нещата?

Купихме това-онова... чаршафчета и малко дрешки в неутрални цветове, защото не знаехме (и не искахме да знаем) какъв ще е пола на бебето. Към края на бременността напазарувахме както трябва.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 621
При първата ми бременност започнах с покупките май в 3 триместър и купихме абсолютно всичко необходимо за бебето. Аз постепенно си оправих всички неща /пране, гладене, подреждане/ без да бързам в последния момент. Огромно удоволствие ми доставяше пазаруването за бебката. Исках постепенно да си накупя нещата, не изведнъж всичко. Когато се върнах от болницата всичко си ме чакаше подредено, както аз съм си го направила. Голямо удобство е.
Сега още не съм почнала с пазаруването. Сигурно след Нова година - и пак ще си подготвя всичко, за да ми е лесно после. А и определено сега ще се купуват по-малко неща. Peace

# 739
  • Мнения: 305
Всичко купихме предварително,освен количката. Peace

# 740
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Купувах си спокойно през цялата бременност , като от средата на осмия месец вече бяхме сглобили и кошарата, само количката я купихме след раждането

# 741
  • Мнения: 233
няма нищо по-хубаво от това да пазаруваш за мъничето!Направо се разтапям всеки път!няма подпбно усещане на това да подреждаш дрешките! newsm07

# 742
  • Мнения: 32
При първото ми дете слушах баби да не купувам предварително нищо.Сега обаче си доставих удоволствието да си приготвя всичко предварително

# 743
  • Мнения: 344
Готови сме и чакаме бебата да се накани  Peace
Количката е капарирана и ни чака в склада, но вероятно само нея ще я вземем след раждането.

# 744
  • Мнения: 228
Аз още съм далеч от срещата с бебчо, но мисля че ще си купя най-неоходимото от рано за да не се окажа неподготвена. Подробности и глезотии, когато потрябват.
Между другото щом разбрах че съм бременна купих една камизолка за да поднеса по интересен начин новината на таткото. Мисля това да е първата дрешка която да облека на бебока.  newsm03

# 745
  • Мнения: 1 536
Всичкоси взех преди раждането
Беше много приятно пазаруването в очакване на бебока  Grinning

# 746
  • София
  • Мнения: 129
Аз съм в четвърти месец, мисля да започна да правя списък и януари месец да започна да купувам едно по едно нещата. Не мисля че тези покупки трябва да се оставят за последния момент, не искам един ден да се прибера с бебчето вкъщи и то да няма достатъчно дрешки или шишенца и т.н.

# 747
  • Мнения: 54
Абсолютно всичко бях приготвила още преди да вляза в 9-тия месец и при двете  бременности. Не мога да си представя, че някой друг ще избере по-добре от мен каквото и да било за беба. И до сега съм така.

# 748
  • Мнения: 31
Като влязах в 9-ти месец и почнах леко по леко да си купувам всичко,исках аз да си избера дрешките на бебето.

# 749
  • Мнения: 48
Аз бях решила от суеверние да не купувам нищо, докато не вляза в 9 месец. Започнах да се оглеждам около 7 месец по онлайн магазините. Харесах 2 магазина и напълних електронните кошници с каквото мислех че ще ми трябва. Като влязах в 9 месец, цъкнах 2 пъти на бутони "Поръчай" Wink и след 2 дена получих продуктите. Мразя да ходя по магазините. Почти всичко, с изключение на дрехите съм го пазарувала онлайн. Даже комбинирана количка си поръчах по интернет.

Общи условия

Активация на акаунт