За първа година на ДЕТСКА ГРАДИНА - част 24

  • 16 722
  • 437
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 219
Вкъщи не е виждала, ама в градината със сигурност се повтаря  същата картинка....и децата свикват лека полека ooooh!

# 46
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 906
Хей, малко се разболях и веднага ви изпуснах Whistling

Вчера нашето тържество по случай баба Марта минало успешно. Не ми харесаха мартеничките, които майки са купили за децата - Спайдърмен значка за момчетата и Бабри значка за момичетата ooooh!

# 47
  • Мнения: 458
Добро утро!

Днес Виктор тръгна за градината с песен на уста  Party. Дано се задържи така. Ние тържество нито за Баба Марта, нито за 8-ми март ще имаме  Sad. Едната госпожа е в отпуска, а и дечица няма. Повечето са болни. Но обещаха за пролетта да има празник.

Симба, определено в градината ги научават тези неща. Виктор пък се е научил да се плюнчи. Ужасно е. Прави си балончета, защото и Николайчо от градината така прави.

Мириел, наистина ужасни мартенички. Как го мразя този Спайдърмен. Добре, че още не го е опознал Виктор  Rolling Eyes

Лек ден на всички  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 395
Добро утро и от мен.
Днес при нас е тържеството,казаха ,че няма да е нещо специално а само за децата (вътрешно при закрити врати).Какъв съм идиот, не занесох мартениците.Сега ще трябва да ги занеса на 04/03/

# 49
  • Мнения: 3 219
И аз снощи ходих специално да купувам, пък сутринта забравих да ги оставя Blush Голям съм заплес ама Tired.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 093
simba21, иска ни се всичко да зависи от нас и нашето възпитание, но не е така за съжаление. Не съм сигурна и дали проблема е само в детската градина, защото и при моят син се  случи да посегне на друго детенце и то преди да тръгне на градина. Аз бях втрещена като теб, вкъщи да чукна на дърво не се бием, той също не е бит (като по-малък се е случвало да го плесна по ръчичката - непрекъснато бъркаше в контактите и се опитваше да маха предпазителите им), е ... Говорих, обяснявах, два пъти в яда си ми е посягал и на мен, честно да си призная, полудях от нерви едва се сдържах да не му отвърна. Може би просто още не успяват да овладяват емоциите си и реагират първосигнално. Иначе детето ми не е агресивно, не напада, но пък винаги се защитава - горчив опит от кварталните ни градинки и като се добави борбата за надмощие в детската градина, ето го и резултата. Ще говорим, ще ги учим да бъдат добри хора и ще се надяваме възпитанието вкъщи да въздейства върху детето по-силно от уличното такова.

# 51
  • Мнения: 320
Добро утро и от мен.
Днес при нас е тържеството,казаха ,че няма да е нещо специално а само за децата (вътрешно при закрити врати).Какъв съм идиот, не занесох мартениците.Сега ще трябва да ги занеса на 04/03/
Здравейте!!!
И нашето тържество е днес. Сутринта като тръгвахме в суматохата и ние забравихме пликчето с мартеничките. Нашата се сети в колата и като удари един рев. Много се ядосах на себе си, ама нямаше как да се върнем, вече бяхме почти пред градината. А и Лъчи от сутринта е нещо кисела, нощес се оплаква, че и е запушено нослето. Дали  newsm78 няма да ме изненада с някой вирус. Иначе сутринта мерихме температура - няма, хрема - няма, питах 100 пъти боли ли я нещо - не. Иначе мислих доста преди да тръгнем, дали да не си останем у дома. Като и казах и се насълзиха очите, нали днес е тържеството. Дадох едно чайче тайлол хот и се надявам да не изкараме  почивните дни в тъпчене с лекарства.

# 52
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 443
Здравейте и от мен  Simple Smile

Днес занесохме мартеничките в градината. Купих една голяма с Пижо и Пенда за групата и по една мартеничка за двете госпожи и лелята.
И сега да ви разкажа за проблема, с който ме запознаха тази сутрин. Имам нужда от мнения как да постъпя най-правилно.
Оказа се, че в групата на Криско има едно момиченце-циганче, осиновено. Та моят синковец вчера след обяд пред майка и и баща и  и казал "Ти си циганин", посочил и бащата и казал " И ти си циганин". Майката много се разстроила, разплакала се..бе кофти ситуация.. Rolling Eyes Кристиян научи думичката циганин в детската градина от едно момченце там (днес разбрах, кой е първоизточника, който между другото пръв е казал на момиченцето - Ти си циганка. Учителката каза, че още тогава веднага реагира, но как точно - не знам). Имаше период, в който честичко използваше тази дума, явно за да провери реакцията ми. Тогава му обясних, че циганите са хора, като нас, че не са лоши (защото той вече знаеше, че били лоши  Rolling Eyes). Преди няколко дни даже ме пита "Мамо, нали циганин не е лоша дума" и аз му казах "Да, не е лоша и обидна дума"..(сега мисля, че може би беше грешка от моя страна. Вероятно е трябвало да му кажа, че тези хора искат да ги наричат роми, а циганин е обидно за тях. Но тогава въобще не ми е дошло до главата, че мога да се сблъскам с такъв проблем  Confused) Та сега аз трябва да говоря с Кристиян, без да му обяснявам, че въпросното момиченце е циганче, трябва по някакъв начин да го накарам да не използва тази дума спрямо нея.. ooooh! (и без да казвам че е лоша дума..) Според госпожата трябвало да му кажа за думичката, че "Някои думички ги знаем, но не ги използваме пред други хора.." ..това няма да свърши работа, почти съм сигурна..
Ясно е че Кристиян е малък и в тази дума въобще не влага смисъл, с който възрастните са я натоварили..Родителита на момиченцето явно са много чувствителни на тази тема..аз ги разбирам, но какво да направя аз, така че да не насаждам някаква дискриминация..Аз не мисля, че има нещо срамно в това да си циганин..все пак човека прави името, не обратното.. ooooh!
Освен да му кажа, да не нарича детето повече така, защото то не е такова, че го е наранило така и да му обясня колкото мога, че хората се засягат от различни думички, които за едни са обидни, а за други не..

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 10:20 от Izida

# 53
  • Мнения: 2 316
Здравейте!
За тържества незнам,нали сме си в къщи,съжалявам,че лишавам детето от емоциите в ДГ,ама здравето е най- важно.Дори си мисля да не я пускам на градина и другите 3 дни от др седмица,да не ме изненада неприятно,че от 9-ти март ми започват очните и трябва да ходи,че няма кой да я гледа.....

Симба,деца са ,ходят на ДГ,остават сами ,без родителите си,научават се на всякакви магарии и простотии,но да се отбранява е хубаво,може би др дете я е подразнило нещо ,знаеш ли...Моята се е научила да плюе ,направо много гадно SickМитко плюел и това е...
Вчера дошъл един приятел на мъжа ми и малката" Абе ти нямаш ли си къща,че си дошъл в нашата къща да стоиш.Ходи си у вас" ooooh! ooooh!Умрях от срам.Определено не го е научила ои мен или татко си..

Miriel ,и на мен не ми харесва този избор

# 54
  • София
  • Мнения: 7 093
Izida, много конфузна ситуация. Да ти кажа как е при мен, за съжаление синът ми научи тази дума от мен, казах я доста негативно по лош повод и се превърна в част от речника на Мартин, правеше коментари на улицата, беше ужасно. Разяснявах защо не трябва да се казва думата, какво точно означава и т.н., но не мисля, че детето ме разбра и си продължи. Затова прибягнах до крайни мерки, казах, че това е лоша, обидна дума имаща за цел да нагруби човека и му забраних да я казва повече. За момента има ефект, вече няколко месеца не съм чувала да я споменава, може и да я е забравил. При вас е неприятно, че друго детенце от групата я казва и малчовците почват да повтарят като папагали, така че ще ти е доста трудно да я премахнеш от речника на сина си.

# 55
  • Мнения: 2 587


Вчера нашето тържество по случай баба Марта минало успешно. Не ми харесаха мартеничките, които майки са купили за децата - Спайдърмен значка за момчетата и Бабри значка за момичетата ooooh!

И нашето тържество е минало успешно - мартеничките са гривнички с пеперудки за момиченцата,за момченцата гривнички с топченца.

# 56
  • Мнения: 1 241
И нашите мартенички са хубави - Гергана донесе мартеничка герданче с котенце. На момченцтата не знам какви са били.

Изида, не знам какво да те посъветвам. Може би най-добре е да му кажеш, че това е наистина обидна дума и не трябва да е казва.

Симба, сигурно в ДГ е видяла. Сега като се замисля Гергана имаше такъв период, в който удряше, но премина бързо. Винаги съм се карала и съм я наказвала с нещо, когато съм виждала.

# 57
  • Мнения: 1 666
Изида, мисля, че най-доброто, което можеш да напарвиш за момента предвид факта, че детето ти е малко, е точно това:
Освен да му кажа, да не нарича детето повече така, защото то не е такова, че го е наранило така и да му обясня колкото мога, че хората се засягат от различни думички, които за едни са обидни, а за други не..
Мисля, че това би го разбрало! А пък по-сложните обяснения за "роми", кои думи се употребяват и кои не и че е важен човекът, а не какъв е, остави за по-късен етап!


Момичета, радвам се да видя, че има майки, които не толерират агресията на децата (дори собствените си). За съжаление моят опит е друг. Моят син съм го научила да споделя играчки, да не удря/хвърля пясък/бута/плюе по другите деца, дори и да не му харесва нещо. Но не всички деца са такива. И в резултат на това имахме няколко случая, в които моето дете беше ударено от друго, защото поиска да види количката на друго, беше посипано с пясък заради една кофичка, а в третия случай другото дете просто без нищо бутна в гръб и събори сина ми. А майките във всичките случаи стояха безучастно и не вземаха никакво отношение, от което на мен ми ставаше още по-обидно. Да не би да живеем в джунгла?

# 58
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 443
О, аз имам една такава майка-фаворитка на кварталната площадка.. Twisted Evil Синът и година или две по-голям от Кристиян..По-миналото лято детето и си играе в пясъчника с друго дете..разхвърляни наоколо колички. Синът ми влезе при тях и взе едната количка. Онова дете като му скочи, почти го събори в пясъка. За секунди така агресия изблика от това дете.. а майка му отстрани само констатира пред приятелката си..Станал е малко буен.. Shocked Нито му направи забележка, нито нищо..И друг път сме имали сблъсъци с това момче, слава Богу, че рядко се засичаме.. Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 949
Най-интересното е, че Криси не го направи от злоба или от егоизъм. По-скоро някакви силни емоции, които просто не умее да контролира. Тя и мен ме скубе от любов напр. Или ме щипе от радост. Просто не знае как да изрази силна емоция и прави нещо подобно. Снощи като разбра, че е наранила другото дете, много се уплаши и започна да плаче и да трепери цялата Sad Явно наистина трябва да се научи да укроти някак тези чувства  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт