Две чертички,точка,сърчице,през ОКТОМВРИ ще сме с бебе на ръце

  • 12 236
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 341
Хубави теми сте захванали.

От "забранените" храни, не хапвам почти нищо. Около мен сирена колкото душа ми иска, но уви аз налитам на Българското, което тук няма. Mr. Green Сиреч, хапвам някакви подобия. Joy

Раждането не е рано да се мисли, защото така както мислим за секцио, когато човек се поинтересува и си притегли плюсове и минуси и се решава на съвсем различно.
В Бг. не съм сигурна дали може да се осъществи натурално раждане в пълният смисъл на думата.
Аз исках това първият път, но уви не ми се размина банката с окситоцин, връзването с колани за тонове на бебето, крещенето по мен как да стоя или лежа. Изобщо сякаш бях някакъв робот, а не раждаща жена.
Сега живот и  здраве ще имам шанса на едно такова раждане, което си представям невероятно и да ми остане хубав и мил спомен за цял живот. Имам приятелки родили напълно натурално и казват, че болка няма и раждането за тях е било върховно изживяване. Това искам аз за себе си.

Също е хубаво след някой и друг месец да започнете с информация относно кърменето (това за тези които искат да кърмят и не са запознати) Wink
Миналата бременност в отчетната ни влизаще един Ангел хранител(съфорумка), който ни казваше, четете за кърменето, четете. А пък аз си казвах, че какво толкова има в това кърмене, нали е естествен процес. Е след като родих видях какво е трябвало да чета и да знам. Добре, че тази съфорумка беше така добра, че ми беше на разположение по всяко време на денонощието по тел. и ми даваше напътствия. Иначе едва ли бих се справила.

Така, дръпнах лекция Mr. Green Сега малко за мен.
Аз от няколко дни съм мнооого зле. На обед ми става ужасно лошо и тъй като не съм яла повръщам, но без успех, или само вода като днес. А след като се наям пак повръщам, но вече в пълният смисъл на думата(или иначе казано, всичко което съм погълнала минути преди това). Егати ужаса, това е нещо ново и непознато за мен, дано не става по-зле и не се налага да влизам в болница, че става сложно.
Днес трябваше да съм на преглед, отидох до болницата и се оказа, че моят лекар не е на работа. Секретарката уж била оставила съобщение на секретаря на моята приятелка, но явно не е. Та се разхождахме напразно. Но поне имах възможността да се разходя в болницата, да видя къде са родилните зали, след това къде настаняват родилките. Хареса ми, определено. Дори на етажа има и детска стая за игра, ако родилката има по-големи деца, като й идват на свиждане да има къде да се занимават. Simple Smile
После ходих до още 2 институции в които нищо не свърших. Определено не ми е ден. А тук е един студ, вятър ще ме отвее.

Хайде спирам за сега, че много изписах.

ПП.Герчо, по лентичката ти виждам, че Иван днес става на 3 годинки(ако бъркам ме поправи)! Да ти е жив и здрав и да е най-добрия и грижовен батко!  bouquet

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 17:55 от Ронка

# 286
  • Мнения: 22 930
Ронка,за кърменето си много права.И аз уж бях чела,ама си мислех,че като родя ще знам какво да правя...Дрън-дрън..Видях се в чудо и положих големи усилия,за да се науча да кърмя.Е,бях упорита и успях,но бях на косъм да се откажа.За миг не съжалих,защото по-приятно и лесно от кърмененто няма за мен.Кърмих 12 месеца,а Дани сам се отби,нещо загуби интерес. Simple Smile

# 287
  • Мнения: 282
Здравейте и от мен! Добре дошли на новите бремелинки!
Аз от почивка и лежане "нямам време" да пиша, но от време на време ви хвърлям по едно око! Относно раждането - с първото дете родих по естествен път, без упойки и тн. Единственото което не мога да забравя като лошо чувство беше отношението и обстановката в болницата /дежурния лекар беше пиян, добре че бяхме говорили с друг лекар от отделението/, иначе раждането премина що годе нормално, бях с преносване и бях включена на системи за предизвикване на раждането, включиха ме в 8 ч. и в 14.30 ч. родих прекрасния си син ...бях ужасно изморена, два часа неможех да стана от леглото, закараха ме с количка до стаята...
За сега още не съм мислила относно раждането, само ми се иска да не е тук, но вдсичко е Божа работа.
За храните - не ми се яде почти нищо, ям само картофи със сирене, не ми се ядат плодове незнам защо, по принцип обичам ...

# 288
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Чета, че на всички ви се гади и нямате апетит. На мен също много ми се гади, обаче имам апетит като за световно и сигурно съм качила вече поне 2 кг. Не знам как ще се въздържам по-нататък. Чак взех да се притеснявам, че имам такъв апетит и не мога да спра да ям и то само тестени неща-хляб, закуски и всякакви подобни. Sad

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ронка точно това имах предвид и аз .И може би ,защото се бях настроила на такава ''естествена вълна'' останах толкова разочарована.Незнам,сигурно природата си отмъщава затова,че и се бъркаме,но след като ми включиха тъпата система,всичко се обърка и болките станаха неистови и тоновете почнаха да падат,после я спряха и чакаха,а аз направо бях станала истерична от болка .Ама българска му работа.Едва ли някога раждането у нас,ще бъде така  както е в чужбина Confused Sad.В крайна сметка в момента,в който поемеш новия живот в ръцете си ,си казваш,че всичко си е струвало Heart Eyes
И аз имах късмета да попадна в другата отчетна с една от консултантките по кърмене и дългогодишен млекопроизводител,както сама се е кръстила Mr. Green.Прекрасна жена,аз съм и много благодарна,защото благодарение на нейните безценни съвети и помощ се справих с кърменето,което се оказа,че наистина не е чак толкова лесна работа в началото и човек не бива да се отказва.

# 290

Общи условия

Активация на акаунт