Приемен родител

  • 68 449
  • 343
  •   1
Отговори
# 75
Христос возкресе!

Stillness в Плана за грижа имам точно фиксирани  час и дата за свиждане на детето с БР, веднъж месечно в присъствието на соц. работник. До сега не са изявили желание, но ... не мисля, че мога да съм им на разположение и да го водя когато и както им скимне. Така може да решат, че искат да го виждат през ден, но аз ще имам проблеми в работата си ooooh! а и всяко едно слизане на мен ще ми излиза 10 лв. за такси тъй като друга възможност за придвижване няма.
Дано инфото ти е било полезно / ако не е закъсняло/, погледни си този документ. Лично аз не бих се съгласила Rolling Eyes това си е доста сериозно посегателство върху личния ти живот Naughty

Весели празници на всички Hug

# 76
  • Мнения: 6 442
Записвам се да ви следя  Hug

# 77
Здравейте!   

Казвам се Ивелина и съм от Русе...на 21г. съм. Искам да стана приемен родител, но срещам само критики и неодобрение от страна на приятели и роднини, незнам какъв им е проблема, та това е едно прекрасно дело! Да вземаш дечица от домове и поне за почивните дни и празници да ги разведряваш, радваш и даряваш с нормално съществуване. Какво по-хубаво от това да се почувстват в истинска семейна среда, да се почувстват обичани?! Живея с родителите си, неомъжена съм и работя, знаете ли на какви условия трябва да отговарям? И дай Боже да ме одобрят какво следва след това, как протича процеса? Едва ли отиваш, вземаш детето, извеждаш го на разходка, нахранваш го и го връщаш... Извинете ме за некомпетентността ми, ще се радвам ако ми съдействате.

Благодаря!

# 78
 Confused Confused Confused Cry  Мисля,че току що  наме рих отговорите ..и най-важното условие-да имам 25навършени години   

# 79
# 80
  • Мнения: 607

 Плана за грижа имам точно фиксирани  час и дата за свиждане на детето с БР, веднъж месечно в присъствието на соц. работник.
 
   Къде се провеждат свижданията? Предполагам в ОЗД, но да попитам за всеки случай? БР осведомен ли е за адреса на ПР?
 

# 81
  • Мнения: 6 243
БР е информиран за адреса на ПР, защото разполага най-малкото със социалния доклад - копие от него му се връчва за съдебното заседание, а в доклада е посочен и постоянен, и настоящ адрес, и месторабота.

Срещите могат да се провеждат в ОЗД, в дома на ПР, навън в парка - въпрос на договорка и взаимно съгласие. Ако не желаете среща в дома си, никой не може да ви принуди.

# 82
  • Мнения: 1 466
ivelina_rs, трябва да имаш навършени 18, а не 25 години. Но като цяло не си разбрала какво е приемната грижа. Да вземеш дете от дом за празниците, да му покажеш как би могло да живее и да го върнеш обратно в дома, за мен е жестоко.
Приемната грижа е да вземеш дете за определен срок от време - година, три, пет, осемнадесет... Целта е да го отглеждаш в семейна среда, т.е. ти да си негово временно семейство, докато детето се върне при биологичните си родители или докато бъде осиновено.
Тази статия, която си прочела е много стара и не отговаря напълно на истината.

Относно срещите с БР - препоръчително е те да се провеждат в дома на приемния родител. Така биологичния ще вижда как живее детето му и ще е донякъде спокоен. Ако БР е с отнети родителски права, то тогава срещи не се допускат. Първите срещи са с присъствие на соц. работник и в последствие, ако вървят гладко и по преценка и желание на страните, може да се провеждат и без соц. работник.
Различно е за всяко дете и всеки случай.

Аз нямам определена дата за свиждане и свижданията ми стават без соц. работник. По телефона се разбираме с БР кога и къде ще е срещата.

# 83
  • Мнения: 1 163
Аз още водя борба с мъжът ми, който не е на сто процента сигурен че го иска  Cry Cry Cry Незнам как да му го обяснявам по подробно но това е положението за сега. Не предприемам нищо за в момента чакам го само да каже ДА.

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
Изчетох цялата тема на един дъх, както се казва. ЗАпочвам и аз сериозни преговори с половинката, дано го убедя и тогава ще предприема нещо. Защото искам да взема точно определено дете, считам го като дълг, към баща му, който е мой вуйчо, но е тежко болен и не може да се грижи за него, както и към паметта на баба ми и дядо ми, които са гледали мен. Много ми е трудно и незнам какво да направя, но ще опитам и невъзможното за да извадя детенцето от дома, в който е временно настанено. НО много ме е страх от майката - ами ако тя се появи отново от нищото и пак претендира да го отведе, какво ще правя тогава, тя е БР и правото си е на нейна страна. Confused

# 85
  • Мнения: 16
   Уважаеми родители,
 поех ангажимента да Ви известя, че :

      Комплекс за социални услуги за деца и семейства
                        Община Пловдив

     ще проведе на 16май 2009г от 10 ч на ул. Неофит Бозвели 38, гр. Пловдив
    Ден на отворени врати-информационна среща по приемна грижа.
     Каним всички заинтересовани и съпричастни с проблемите на приемната грижа .
 

# 86
  • Мнения: 13 512
Във Варна в момента 2 момиченца спешно се нуждаят от настаняване в семейство. Едното е на 2 години и половина, другото- на 6 месеца. Децата са здрави, много хубави( виждала съм ги  многократно), дано по-скоро им се намери семейство, защото ще е жалко да останат в институция, където сега временно са настанени.

# 87
  • Мнения: 13 512
Stillness, кутията ти е пълна

# 88
  • Мнения: 1 466
Съжалявам, дори не бях забелязала. Поразчистих я малко. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 301
Моят съпруг също не беше убеден (синът ни беше само на 2,5 години когато ни се случи), но и аз като Монда реших че точно СЕГА е момента да помогна на едно дете, което трябва да смени единия"ДОМ" с друг - истински кошмар!
Въпреки че сме ужасно заети, той лесно склони, знаейки, че ако не го направя няма да съм щастлива. Благодарна съм му и за помощта която ми оказва всеки ден! Не виждам голяма разлика дали гледаме едно или две момчета (каката ни е много голяма вече) - той е много самостоятелен и отговорен, доста зрял за неговите 7 годинки и 15кг! Оценява всеки малък жест и се старае да се справя добре с всичко, което очакваме - чете, пише, рисува, помага...
   Имаме невероятни деца, разбират се и се обичат много, растат добри и изключително любезни един към друг и към околните!
Заповедта му за настаняване е до 18 години, тъй че нямаме никакво намерение да се разделяме с него! Знам, че мога да се преборя за него дори и да се налагаше!
     Пожелавам ви успех и постоянство, защото ако човек наистина силно желае нещо, то обикновено му се случва!

Общи условия

Активация на акаунт