Разрешен ли е секса след трансфер?

  • 24 073
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 143
След стимулациите яйчниците така ме боляха, че последното нещо, за което можех да си помисля е секса. Да не говорим пък за шубето. На мен Дока ми каза до теста без секс, но който и лекар по света да ми беше казал да правя, едва ли щеше да стане. Дооооста по-късно се престрашхме да пробваме, но беше твърде болезнено (оказа се, че съм си отгледала голяма раничка след забременяването), а и получих контракции веднага.

(Хубавото е, че в такъв момент човек може да усъвършенства алтернативните методи  Wink  Мъжете нямат нищо против  Crazy  )

# 31
  • Мнения: 851
Само да допълня, че след разговора ми с доки вчера има много важно уточнени, което исках да птбележа, може би вие го знаете, но аз му се очудих:
Секс, след като е позволен от доки разбира се, само с презерватив!!!
Оказа се, че спермата съдържала някакви антитела, които могат на навредят на ембриона или нещо такова.... ен успях да запомня защото се очудих, че още преди 3 седмици (след първия тест) не е имало противопоказания за полови контакти....
А мъжът му отказва - страх го е за бебета!!! Ето това му се вика магаре на мост.....

# 32
  • София
  • Мнения: 260
На мен доктора ми каза, че може стига да се чувствам добре. Смятам, че всеки трябва да преценява сам, защото всеки организъм реагира по различен начин на стимулацията, на трансфера, на бременноста и съответно на секса.
Cho_ko това което съдържа спермата може да доведе до контракции и за това е опасно Peace

# 33
  • Мнения: 453
... Секса не е ли забранен заради контракциите на матката при оргазъм ?  newsm78

# 34
  • Мнения: 730
Crow, точно така. Оргазмът (без значение как е стигнато до него) предизвиква контракции.
Имам три трансфера и след трите КАТЕГОРИЧНО ми беше забранен секса до деня на теста. След положителен резултат ми разрешиха, но страхът си остава.Мъжът ми го е страх повече в интерес на истината,да не стане нещо с бебка.9 месеца без секс се живее.

# 35
  • Мнения: 730
Bubara, не това "което съдържа спермата" предизвиква контракции. Те се получават от самият оргазъм, от свиването и отпускането на матката.

# 36
  • Мнения: 313
9 месеца без секс се живее.
Разбира се, че се живее даже и повече  Joy Като сложиш и след раждането още малко за възстановяване. Изобщо не сме си и помисляли за секс, пък камоли след трансфера. Ние не сме като останалите да имаме шанс всеки месец. Ако ще от контракции, от това което съдържа спермата или друга причнина не ни се рискуваше. Дори не сме и питали доктора, защото и да беше разрешил(което не ми се вярва) пак нямаше да се престрашим. Иначе за цялата бременност веднъж ни се случи това събитие. Явно е вид нагласа у мъжа, а и когато си на прага да сбъднеш мечтата си кой ти мисли за секс, има мнооого време после за наваксване.

Общи условия

Активация на акаунт