Шоколадова чийз-торта.Още нещо божествено!

  • 34 421
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разкошна торта! Понеже аз хич не се славя с невероятни готварски умения, майка ми я направи.
Ето я тортата с най-сладкия манекен



Селма, благодаря   bouquet

# 256
  • Мнения: 622
Чудя се кое първо да изям- тортата или манекена?  Hug Thinking

# 257
  • Мнения: 22 867
Чудя се кое първо да изям- тортата или манекена?  Hug Thinking

Селма да не се засяга, ама манекенът е с предимство! Grinning  bouquet

# 258
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Blush Благодарим  Hug

# 259
  • Мнения: 7 420
Разкошна торта! Понеже аз хич не се славя с невероятни готварски умения, майка ми я направи.
Ето я тортата с най-сладкия манекен



Селма, благодаря   bouquet
    Ох,този манекен несъмнено е по-сладък от всички торти на света! Да ти е жив и здрав! love001   love001  love001
    Радвам се,че ви хареса тортата! Hug

# 260
  • Мнения: 150
Селма,голям фен съм на рецептите ти,а също и на тези на Джема и на Лабрекс!  bouquet
Тази торта я направих за Нова Година и стана божествена!Само направих малко промени-изварата беше към 400 гр.-мисля на Кен,сложих 1 пакет ванилено царевично нишесте на Биосет /обикновено ползувам такива/ и около 1/2 к.ч. пр.мляко.Пакета нишесте е 60 г. и заради пр.мл. добавих още 1 с.л. грис.Тъй като формата ми е 20 см. блата стана по-дебел и се опитах да го разрежа на 3-стана,молко горния се строши като го обръщах,но това не ни попречи да го изядем-между другото и само като блат у много вкусен-едвам опазих третата част-тя така и така била строшена............А крема го направих с 3 кофички заквасена сметана/200-грамови/ захар и пасирани къпини от компот,минати през сито.Стана невероятно съчетание на вкусовете.А отстрани украсих с гриляж-мисля,че така се нарича-счуках си орехи и с малко захар ги карамелизирах в тефлоновия тиган.
Ето,това ми се получиhttp://katrinkag.snimka.bg/cooking/neshto-i-ot-men.465071.17020666  bouquet
http://katrinkag.snimka.bg/cooking/neshto-i-ot-men.465071.17020659

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 14:29 от katrinkag

# 261
  • Мнения: 7 420
katrinkag,браво на теб! Hug

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Селма, вдъхновена от това,че успях да направя твоя Медовик, реших и тази торта да пробвам.

Даже мисля сега да я направя,но понеже нямам време да прочета назад, искам да питам нещо, като предвавително се извинявам,ако е коментирано преди а и се извинявам ,че е малко глупав въпроса.....  Embarassed
Най-обикновенна извара ли трябва? Че тя май е малко соленка,дали няма да промени вкуса ?  newsm78

# 263
  • Мнения: 7 420
    Аз ползвам изварите на Маджаров или Жоси.
    Принципно трябва да е безсолна изварата.  Peace

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Ще взема такава.
Благодаря много  Hug

# 265
  • На топло...
  • Мнения: 584
 Hug

Блатът ми е във фурната, имам въпрос за времето за печене. Клечката трябва да е суха, нали? Колко време отнема долу-горе това? Защото съм свикнала да пускам все часовника и така да се ориентирам, страх ме е да не спадне докато отварям да проверявам...

Крема приготвих също с извара, но в блата е обезмаслена, а за крема е с 40% масленост, добавих и кисело мляко. Ще чакам да изстине блатът, стига да го опека качествено  chef.

.............................................................................................

Така, да се изкоментирам 2 часа по-късно. Пекох 45-50 минути и ме достраша да не изгори, взех, че го извадих и спадна. Следващия път ще пека със сигурност час. Пак ще си я изядем, кремът е разкошен, а блатчето и то ухае страхотно. Grinning

Последна редакция: нд, 01 авг 2010, 21:02 от nanunana

# 266
  • Мнения: 7 420
nanunana,съжалявам,но не бях на линия,когато зададе въпросите си....
Надявам се,да си се справила с тортата.  Rolling Eyes

# 267
  • На топло...
  • Мнения: 584
Няма проблем, Селма!

То фурната аз трябва най-добре да си я познавам, но не бях пекла чийзкейк повече от година и съм позабравила кое как беше. Грешката ми е, че не прочетох цялата темичка навреме, за да съм наясно, но следващия път ще знам Peace.

А тортичката се получи, пуста лакомийка, даже и глетавка си я хапваме и ни е много вкусна, другия път ще е още по-хубава! Благодаря за прекрасната рецепта   bouquet!

# 268
  • Мнения: 7 420
  Дано следващия път стане по-добре!  Hug

# 269
  • Мнения: 351
Здравей Селма! Благодаря за хубавата рецепта! Бих искала да те попитам дали мога вместо стафиди да сложа лешници или орехи например, че част от домочадието не обичат стафиди? Иначе съм взела всичко останало и мисля довечера да се развихря!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт