Music Idol 3 - втора тема

  • 52 402
  • 1 285
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 3 971
Как да разбирам "гробокопач на чалгата"???
Видиш ли с Мара копаем гроб на чалгата?!?!?
Това явление "чалга" няма как да бъде закопана ... но за всеки влак си има пътници
Мен лично Мара не ме дразни вече толкова много, визия няма, но какво от това, нека си се излага там колкото си иска  Laughing Laughing Laughing
Какво означава "гробокопач". Ами според мен това, че с пускането и по телевизията да се излга, много хора, които досега, окрилени от това, че чалгата е печеливша и мУдИерна, афишираха преспокойно вкусовете си, сега ще започнат малко да се скатават, да се срамуват. Те се тафърчеха досега нагоре-надолу и наглееха с изказвания с подтекст "Хайде, хайде, всички слушат чалга". Сега ще излезнат малко по-скромни от мелачката на това шоу. Защото макар и да не е било замислено като такова нещо, този Мюзик Айдъл направи точно това - показа лицето на чалгата. Всеки втори участник от селата не пропускаше да направи комплимент на "прекрасната" Мария. Видя се, значи, кой е контингентът на фолка - хора, чиито родители са слушали вероятно Лепа Брена докато са нижели тИтУн примерно (Моите уважения към тези, които са от селата, но са надскочили манталитета зарзаватчийско-сръбски и са чели книжки например). Видя се и какво е това дето всички инстиктивно употребяваме като определение когато видим нещо натруфено. Казваме "О, много е фолк!". Та това е БЛЕНДАТА на фолка - лаченко, змийско, пух, пера, изкуствени мигли и коси... Ехххх,  да имаше и малко изкуствен интелект!

# 1 261
  • Paris
  • Мнения: 1 727
stefka.k  Peace Само да допълня "Та това е БЛЕНДАТА на фолка - лаченко, змийско, пух, пера, изкуствени мигли и коси... " ДЖУКИ!

# 1 262
  • Мнения: 3 971
Да, бе, вярно и аз как едно от най-съществените пропуснах!?! Толкова уважавам пластичната хирургия когато е с мярка и умело използвана! Една жена може да си оправи толкова самочуствието с малка намеса! Защото самочуствието е важно наистиана. А тези сякаш от калъп извадени чалгаджийки, с усти на всички почти еднакви - сиреч като ужилени от пчели - направиха така, че разумните хора да странят от пластичнат хирургия, щото да не станат като тях. А когато е в малко количество е толкова хубаво! Дааа, джуките. Много са отличителни наситина.
 
И още нещо. За всеки влак си имало пътници. Хм. Да, така е. Довършващата реплика на това е... "даже и за товарния".

# 1 263
  • Мнения: 153
Здравейте  и от мен! Честит празник на всички дами!!! Четох ви до 23 страница и не се стърпях ще пиша и продължавам с четенето. Мария е в журито защото има страхотни гласови данни, освен поп-фолк пее страхотно и естрада ( както и Преслава) Само устните са и в повече, то всеки го вижда, но ако тя се харесва, нашето мнение едва ли я интересува. А тоя Фънки, който каза , че го харесва да се замисли, какво прасе  е на другите казва, че са дебели, имаше едно момече дето отслабнало колко килограма и той дето му вика отслабни още 27 и тогава ела, направо незнам думи нямам. Аз съм слаба и не си позволявам такива коментари, а той не се ли вижда какво прасе е. Пак ще пиша, но сега ме чакат 50 страници. Весел ден на всички!  Hug

# 1 264
  • Мнения: 58
 Седя тук и си мисля... аджеба защо им треба Македония на тия двамата некадърници ?
 Но нали всичко е за пари...та аз с мойте 2 мозъчни гънки стигнах до извода,че се целят в смс-те ,които ще се изпращат на финала ,а и защо не и на нещо като полуфинал? Twisted Evil А с коя друга нация ще влезем в опустошителна,ожесточена смс война,ако накрая останат македонец с/у българин Peace?  Хитрооо..Седларов...хитрооо ooooh!

# 1 265
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вече няколко пъти чета в темата за Фънки, че правел забележки за килограмите, а той не се виждал на какво прилича и за Мария за пеенето, че тя не може да пее.
Аз мисля, че не е необходимо да си слаб за да направиш забележка и да оценяваш външния вид на кандидатите. Все пак Фънки не е кандидат-айдъл, а жури и никой не оценява него, той е оценяващият. Тази разлика се изплъзва на някои и започват като децата от детската градина, като ги обидят, да търсят недостатъците в другите.
Фънки има право да иска от кандидатите приличен външен вид, ако ще и 200кг да е самият той, както и Мария, може и да не може да пее, но щом е сложена там, тя е в правото си да дава оценка за пеене.
Сещам се за много точен пример - Маестрото от Кукубенд е много добър музикант и композитор, но с пеенето е кръгла нула. Това обаче не му пречи да усеща музиката и да я прави добра, както и да оценява много точно чуждо пеене.

# 1 266
  • София
  • Мнения: 6 011
Мария е в журито защото има страхотни гласови данни, освен поп-фолк пее страхотно и естрада
Прощавай, ама няма как да се съглася за гласовите данни на Мария. Според мен е някъде малко под средното ниво дори.

# 1 267
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Във връзка с предните мнения мога да кажа, че някои хора са тотално объркани. По-скоро Мария е некадърница, а пък Иван и Андрей имат страхотни гласови данни. Както се видя и чу.

# 1 268
  • Мнения: 153
Да, но всеки по -пълничък като гледа това прасе и си вика ,, щом това 200 кг чудо с такава прическа, е станал известен, защо и аз да не мога"  Whistling

# 1 269
  • Мнения: 1 572
Мария е в журито защото има страхотни гласови данни, освен поп-фолк пее страхотно и естрада
Прощавай, ама няма как да се съглася за гласовите данни на Мария. Според мен е някъде малко под средното ниво дори.
Да и затова оценява кандидатите според това дали има "сексапил" в изпълнението им

# 1 270
  • Мнения: 3 971
Е, Елица, всеки си има право на мнение, затова няма да влизаме в злобливи нападки, ама да ти кажа никой нито в този форум, нито дори във форума на самия Мюзик Айдъл, не се инатересува май вече от гласовите данни на Мария. И да ги има те потънаха под кича, невежеството и необмисленото държание. Трябва да си наистина мнооооооого голям талант, за да ти бъдат простени такива гафове. Е, чак такъв талант не е Мария. Дори да приемем, че си права за това, което казваш. Можела да пее и естрада..като Преслава.... Е, и? Тя се държи непрофесионално, това е. Върти едни и същи лафчета. Прощавай ама... Нищо лично нямам към теб, но бих била толкова щастлива когато фолкът като лайфстайл и светоусещане си отиде в миналото. Есил Дюран затова толкова ме изненада миналата година. Много на ниво беше все пак. Та даже и онази Глория. Макар че... сега като се замисля и тя е бая куха лейка, но поне се усеща кога да замълчи.

# 1 271
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, но всеки по -пълничък като гледа това прасе и си вика ,, щом това 200 кг чудо с такава прическа, е станал известен, защо и аз да не мога"  Whistling
Всеки може да стане известен, начини за това има милиони.
Зависи обаче с какво искаш да станеш известен. Ако искаш да станеш известен с прекрасния си глас и вярно пеене, правилното място би трябвало да е Мюзик айдъл. Друг е въпроса, че опорочиха с простотия формата до неузнаваемост.
Фънки е известен по други критерии, не му е нужно да бъде слаб.

# 1 272
  • Мнения: 153
Човек да не защити Мария, не ми е фаворитка споко, но и не е честно само да я нападате, я оная Соня да изпее нещо да и видим нейните данни не  само ци..те !

# 1 273
  • Мнения: 3 971
Вече няколко пъти чета в темата за Фънки, че правел забележки за килограмите, а той не се виждал на какво прилича и за Мария за пеенето, че тя не може да пее.
Аз мисля, че не е необходимо да си слаб за да направиш забележка и да оценяваш външния вид на кандидатите. Все пак Фънки не е кандидат-айдъл, а жури и никой не оценява него, той е оценяващият. Тази разлика се изплъзва на някои и започват като децата от детската градина, като ги обидят, да търсят недостатъците в другите.
Фънки има право да иска от кандидатите приличен външен вид, ако ще и 200кг да е самият той, както и Мария, може и да не може да пее, но щом е сложена там, тя е в правото си да дава оценка за пеене.
Сещам се за много точен пример - Маестрото от Кукубенд е много добър музикант и композитор, но с пеенето е кръгла нула. Това обаче не му пречи да усеща музиката и да я прави добра, както и да оценява много точно чуждо пеене.

Lilyana, съгласна съм донякъде. Аз харесвам Фънки. Има някакво чуство за хумор, което ми допада донякъде. Но и аз съм малко смутена от хептен засилените му нападки. Моето мнение е, че това е сценарий. Неслучайно пак го поканиха. Продуцентите са усетили, че тоя хумор миналата година се хареса и кой знае..може би сега са му казали да засили. Което ни води отново към генералните грешки на продуцентите. Така, че този Фънки е там със задачата да влее свежа нотка хумор. Но прекалиха с нея. Що се отнася до това, че щом е сложен там да има право...Ооо, не. Както е сложен някой като Мария, така може и да бъде махнат. И това,че е сложен не е гаранция, че това не е грешка. Не мога да приема, че трябва безпрекусловно да приемаме някой само защото някакви недорасли продуценти са го боднали в журито.

# 1 274
  • София
  • Мнения: 6 011
Не виждам нищо странно в това, че имаме лошо мнение за Мария. Ти си имай добро мнение за нея щом ти харесва. Соня също е пишман-певица, аз още не съм чувала нейни парчета, и нейното място не е сред журито, но както казах вече побългареният изпростял Мюзик айдъл търси точно такива "звезди".

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт