ЮНСКИ мами 2009!Тема №37

  • 14 131
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 291
мисля да поспят в едно легло за начало,а вечер си мисля да спят в нашето легло което е огромно.
Чудех се дали като съм с тези кошарките трябва да вземем матраче или след определено време да го вземем

Somebody чакаме снимка с новата пола.

Вчера корема ми беше станал на едни големи бабуни.Личеше си че бая народ се е събрал вътре.
А и като ритнат виждам корема как подскача.Даже и таткото видя Simple Smile

# 286
  • Мнения: 9 814
Е, и на моя мъж галеното му име е Дебелия, но казано с мноого любов.
Колегите ми много се чудеха като си говорехме по телефона:" Ало, Дебел......Чао Дебел, обичам те!" Grinning
Аз пък до преди две седмици се зовях Гърчо.
Така и ни знаят приятелите Дебелия и Гърчо.

edno_momiche - матрак си трябва още от началото.
Съвет от мен не прави грешката да спите с децата в едно легло. И не само заради това, че ще свикнат и после няма отърване. Вуйчо и вуйна едва не задушиха малката ми братовчедка. А и има доста трагични инциденти за съжаление
Още в родилното бях заспала с Кати в леглото и акушерката ме завари така, идвайки за сутрешния тоалет. Егати викането, събуди цялото отделение, така жестоко ми крещя. След това дойде да ми се извини и ми обясни, че 20-на дни по-рано е починало едно бебе, изписано малко преди това от същата болница. А като журналист съм попадала на не една и две такива драми.

# 287
  • Мнения: 96
Гъделичкова, по-рано пропуснах да ти отговоря за каталога на Премамам Embarassed, но нещо съм станала леко завеяна напоследък...в каталога има дрехи , които изглеждат симпатично, но на живо дрехите за бременни не ми хареса- блузите бяха от прекалено обикновено материи, а цените им бяха от 50 лв нагоре, рокли в свежи цветове- нямаше; имаше една къса поличка бежова- но някак с пола поне на мен ми е неудобно, защото в момента чорапогашниците ме изнервят; от панталоните -имаше черни- не лоши, но отново на високи цени, а всъщност от подобни материи в магазините за не бременни- са ежедневните панталони и по-точно обикновено- ежедневни , ако мога така да ги нарека. Личното ми мнение, че за тези пари дрехите в магазина не си заслужаваха, а при положение че на живо не ме грабнаха не бих рискувала да поръчвам нещо от каталога им...

# 288
  • Мнения: 69
хехе, като си говорите за нежни подвиквания, да ви кажа и мен как ме зоват с любов "каца-маца" Stuck Out Tongue Много ми е любимо!

А някой знае ли близнаците до колко месеца могат да спят в една кошарка?

ииих, заради моята отвеяност днес съм пропуснала някаква пикантна клюка! Не е честноооо  #Cussing out  Crazy

# 289
  • Мнения: 2 609
ayas, честита годишнина!
Радвайте се на дълъг и щастлив семеен живот,
изпълнен с много любов и топлина!



Ние също сме с ТВ във всички стаи. Не мисля да махам този в спалнята, където ще е бебо, ние и без това него по скоро го ползваме, като будилник за Яна, като не иска да става за градина... Crazy

Благодаря ви за коментарите за имената с И, главно за Ива. За сега се спираме на него пък ще го мислим именния ден.

Да ви кажа вече 2 пъти сънувам, че бебо е момченце, Thinking при условие, че доки даде само 5% шанс за това. С Яни пък всички ми казваха, че е момче, а тогава сънувах, че имаме момиче... и взех, че познах. Вече взех да се замислям... Ама пък на 3Д съм склонна да вярвам сякаш, не съм чувала за грешки. newsm78

Франческа и на мен количката много ми хареса. И въпреки, че на Яни количката седи прибрана и почти нова, взех да подбъзиквам милия за тази. Още утре ще проуча цената при нас, тук има складове и магазини на Бертони. Flutter

Вчера забелязах, че пъпчето ми е изпъкнало вече напред. Simple Smile И също от тогава силата на ритниците нарасна, забелязах и че корема ми помръдва, досега не бях се заглеждала.
А днес вече си облякох "бременния" панталон, досега карах със старите.

# 290
  • Мнения: 1 419
Ayas, честита ви годишнина. Безброй години любов с трите ви дечица  Hug

Момичета, пуснах една тема в кърмаческия за закърмване след секцио, така че ако ви е интересно може да прочетете - много добър споделен опит получих и изключително бързо. Страхотно е като има толкова отзивчиви мами  baby_neutral

ТВ в стаята, с мъжа ми сме твърдо против, защото сме на мнението, че това не възпитава. Ние сме от 1год в апартамента вече, но сме още с половин телевизор  Crazy На свекърва ми ТВто за вилата (15 инчово НЕО със стайна антена Laughing). Гледаме най-много новините и то не всеки ден. В по-голямата част от деня е играчка на децата - пускат, настройват канали и регулират образа с антената  hahaha. Те не гледат нищо друго освен реклами "кам", както ги нарича Бобо. За съжаление и двете баби и детегледачката гледат всякякви тъпотии - основно Нова - като се почне със сериалите (майка ми), през всичките игри като онази сватбената, другата с Румен и не знам си още какво (детегледачката) и се стигне до свекърва ми, която пуска за нещо конкретно - сапунки не гледа - но си остава и в трите случая пуснат за вечни времена  Rolling Eyes. Пришка ми излезе на устата да правя забележка, но няма голям ефект и като го видя работещ безпризорно, просто го спирам. Иначе децата като им кажа да го спрат, отиват и го правят за мен  baby_neutral. Иначе съм съгласна с Петя, че децата трябва да си растат в тяхната ера и ТВто, както и игрите са част от това. Просто ми се иска до този момент на осъзнаване (смятам, че става към 4-5 годишна възраст) да им покажем максимално и други неща.

The1, за твоя случай и аз си мислех, че може би вариант с ТВ в кухнята би бил удачен. Но като цяло не разбирам идеята пренасяне у вас за 6-7 години  Shocked. Нашите баби имаха график за първите два месеца, а с това бебе не мисля изобщо да ги викам  Peace.

*Di*, като комбинации ми допадат най-много Калоян и Николай, Деян и Юлиян също си подхождат като звучене.

Близнаци в едно легло, има тема в близнашкия подфорум, така че може да прочетете споделен опит. Ако не се лъжа ги държаха до 5-6 месец заедно. Аз от ден 1ви си ги вържах в самостоятелни кошарки и в отделна стая. Мотивът ми беше - един от двама ни (мен или мъжа ми) да е буден стига - това да са в друга стая; всеки има право на лично пространство + децата първите месеци се случва да връщат мляко често, а понякога и да повръщат. Тогава се налага смяна на чаршафи, преобличане на бебе и т.н. В случая ако са в една кошара, неминуемо ще разбутате и другото бебе. Пак казвам, повечето практикуват обратното - това е личното ми мнение  Peace.

Бебе на спалнята цяла нощ - твърдо НЕ за това. Много рисково ми се струва и необезопасено за детето.  Rolling Eyes

Отворени врати в Токуда, записах се най-накрая и аз newsm68. Хайде да се уговорим нещо конкретно. Казаха ми да съм 10мин предварително на регистратура, но ако искате може да се чакаме в 1 без 15 и да сме заедно  Peace

Среща в София 3. Моля да се организираме. Допада ли ви 10:30ч на 7ми в някоя сладкарница? Варианта, който Петя предложи може би е добър. Единствено не знам дали може да се резервират места?
След това планирам шопинг, така че мамите, които искат да си купуват дрешки (сещам се за Гъди за сега), може да ходим заедно  Wink

# 291
  • Мнения: 69
Aya, благодаря ти за темата, изчетох я "от кора до кора". Всичко, свързано с кърменето живо ме интересува и ми се иска да се справя с лекота Simple Smile

Утре ще потърся и темата за близнаците в кошарка.

А за часа за срещата - не е ли малко рано 10:30?  Crazy Миналите дни почти не спах, а и ми предстои късно излизане в петък, та се настройвам да спя до обяд в събота Simple Smile Но мамите с дечица да кажат, защото нашата все още лесна Simple Smile

# 292
  • Мнения: 69
Здравейте Simple Smile))    bouquet
Първо искам да поздравя излезлите от болница   Hug  bouquet  с добре дошли!
Ayas , честито (макар и със закъснение)  ! Много любов и спокойствие ви желая още дъълги години Simple Smile  txtloves
За свеки в нас?! , ще се изнесем, ако трябва да живее тук... , а и  толкова много години./!? Абе не се ли усещат тези хора, може ли така да нахлуват в живота на младите? Това са закърнели разбирания (има разбира се и по - европейски случаи) без решение на въпроса...   #2gunfire  Аз снощи ви поизчетох малко и във връзка с тази тема само подметнах на съпруга ми за нея... Той каза, че не може да си и помисли съвместен живот с нея...  Party Ами така е, аз съм живяла 3 месеца с нея и заявих, че няма да стане този номер - на няколко пъти почти успя да ме раздели със съпруга ми (тогава приятел)(сигурно се повтарям, но ще ме извините, много болна тема ми е)
Ako все пак няма начин и съпругът е решил ,че имате нужда от нея и телевизорът й -  мисля, че телевизорът не трябва да е в детската (детето ще започне от ранна възраст да става участник във вестник "Лична драма" с тези сериали...) , а на свекито да й се покаже за какво може да " помага "... А , ако не разбере за какво става въпрос (както е в моя случай  #2gunfire) , се заредете с търпение (което и на мен ми липсва, но давам акъл, а?!)   newsm78
Оф , добре започвам деня
Лек ден на всички желая    bouquet   Hug 

# 293
  • Мнения: 64
Здравейте! На мен също 10.30 в събота ми е малко рано като час, още повече, че от 10.00 съм на зъболекар.

# 294
  • Мнения: 187
Добро утро на всички! Явно не само на мен ми е болна тема! Значи да доизясня: имаме общо три стай - всекидневан+кухня, детска и спалня! Телевизор има само във всекидневната, проблема се състой в това, че вечер когато всички сме вкъщи тя иска да си гледа каквото си реши без да се съобразява с нас! Тъй като телевизора в спалнята е абсолютно забранен, тя реши, че има право на такъв във детската, където ще бъде детето, защото видите ли апартамента бил неин! Т.е. запазила си била правото да живее в него докато е жива! И аз съм против да идва за толкова време и онзи ден когато ме информираха за какъв период от време става дума меко казано възразих, а снощи вече много ми писна и съвсем отговорно заявих, че ако нещата продължават да ескалират си събирам нещата и всеки да се справя как може! В крайна сметка имам добра работа, печеля много добри пари и мога да осигуря прекрасен живот на детето и сама! Нашия татко остана като гръмнат, защото не може да повярва как един телевизор може да бъде такъв проблем! Обясних му, че за мен става дума за възпитание на детето и че е по-важно от маниите на майка му! В крайна сметка, да идва и да ми поставя условия като: специален гардероб, да си донесе нейните кухненски принадлежности(който са на поне 30 години), телевизори тук там - няма как да стане! Вече найстина ми писна и скоро ще имаме сериозни сблъсъци! Гадно е защото до сега всичко си беше добре нямаше подобни изцепки! Всичко започна, когато двамата решиха тя да се измести при нас! Аз бях само информирана за тяхното решение!Оффф стана дълъг пост, но толкова много се изнервих тея дни с тези пошли простотии, че ще експлоадирам вече!

# 295
  • Мнения: 357
the1 , нямаш нужда в момента да се самонавиваш и да стигате до сериозни пререкания. Та тя още не е дошла в къщата ви и вече е повод за кавги. Наистина аз също не бих живяла с родители, но така и така решението е взето. Щом финансово си добре , може да си купите друго жилище и да се отделите след време  Peace, ако тя много настоява да си живее в нейното. Карай по-спокойно, може да не е толкова лошо да имаш на кого да разчиташ винаги.

Отивам и аз да чета за кърменето.

# 296
  • Мнения: 69
Момичета, ще взема часа на Марведа при Марков днес и се освобождава един час за 26.03 от 18 ч. на Гъделичкова.

Нямам търпение да видя мадамките днес! Стискайте ни палци всичко да е наред и да са най-хубавите на мама и тати  newsm03 newsm03

# 297
  • Мнения: 456
Току що се върнах от консултация. Днес беше ден за изследвания. Гледахме малкия на ехограф. Върви си седмица и няколко дни напред, обърнал се е е вече с главата надолу и е около 900 гр. Тя и майка му е фина мадама тежаща вече 70 килца  Shocked Този месец съм качила 5  Shocked Страшна работа с тези килограми. Повече от 60 никога не съм била и в най-дебелите си периоди.
Ще взема да пусна следващата тема, че са станали 20 стр, а после ще я украсявам.

# 298

Общи условия

Активация на акаунт