"Баба Марта бързала, мартенички вързала и бебенца ни носи щъркела!"

  • 17 664
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 263
О, супер- колко много храни сте споменали в последната страница!!! Сусамените  блокчета и тиквата са ми фаворити!!! Няма да са проблем за кърменето, така ли? А знаете ли житото дали е газообразуваща храна?
Аз пък не усетих никакво напрежение в гърдите, никакво нахлуване на кърма, а всички така описват, че става, като ти дойде млякото. Аз се цедя и вече цвета си е чисто бял, значи е мляко.
За пъпчето- и на Мими не й е паднало. Почистваме го със спирт и от време навреме слагаме и Топоцин. Ама аз й мия косата на баня, просто тате слага една пелена през корема и така пазим. А и в лекциите пише, че не е проблем да се намокри, ако е с щипка. Мен ме е шубе, де!
За еднократните гащи-за 4 дена в болницата ми стигнаха- не са ми се късали при смяна на превръзки.
За буденето да яде- казвате да не се стремя към график, така ли? Ама тя много спи...А като се събуди сама е изнервена и не иска да засуква, ами се тресе и си върти главата...Да се призная, изцеденото си го пазя и вечерта го давам от шише  Embarassed
Оф, още ни е много трудно това кърмене, тоест засукване! Доста често, захапе, и после така стои и спи!!!
Успокоявам се , че щом спи и има пълни памперси, значи не е гладна.
shushi_13 , сега видях, че щерките са ни адашки! Много хубаво, защото май  вече, не е много срещано това име за деца - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372453.0;viewResults

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 18:52 от oki4

# 271
  • Мнения: 361
да ви се похваля- купихме си хладилник. Голям, с много преградки и т.н.
Сега мъжо сглобява леглото. Ама нещо с матраците сме зле. Гледахме някакви измислени, ама много меки. Та тези дни ще идем до склад на Тед, че само там имало детските.
Утре сме на доки и след това ще ви пусна снимки.
Имам един административен въпрос- кога трябва да минем в другия раздел на родени през 2009г? Когато всички бебета ли се родят?

# 272
  • Мнения: 267
 ooooh! докато изчистя днес и краката ми тупкат
Да ви питам за болницата какви чехли ви трябваха - пантофи или джапанки,или и 2-те?И акта за раждане след колко време го взехте,от общината ли се взима,може ли бащата да го вземе и искат ли някакви документи  newsm78
На всички мами,които чакат  fingerscrossed
На кърмещите също  Hug

# 273
  • Мнения: 151


Имам един административен въпрос- кога трябва да минем в другия раздел на родени през 2009г? Когато всички бебета ли се родят?

Когато свърши месец март!!!!!!!!!

# 274
  • Мнения: 660
ooooh! докато изчистя днес и краката ми тупкат
Да ви питам за болницата какви чехли ви трябваха - пантофи или джапанки,или и 2-те?И акта за раждане след колко време го взехте,от общината ли се взима,може ли бащата да го вземе и искат ли някакви документи  newsm78
На всички мами,които чакат  fingerscrossed
На кърмещите също  Hug

За болницата - предимно ти трябват джапанки и чорапи - мен така ме тресеше, след като родих, че благодарение на дебелите чорапи оцелях. Акта за раждане се взима от общината в рамките на 2 седмици - нашият още не сме го взели - утре таткото ще ходи да го вземе. За издаването му трябват 2-те лични карти на родителите и акта за граждански брак, ако има такъв, ако няма - процедурата е сложна и различна във всяка болница. Дано се включи някой  с подобен казус.

Elg, май всички като родим тогава трябва да минем там, или поне месеца като мине... поне така си мисля де. И честито придобивки - със здраве да си ги ползвате.

А, тя The_light_2008 ти е отговорила.

# 275
  • Мнения: 361
аха, мерси за отговорите. Че се бях притеснила, че сега родилите мамита ще ни изоставите и ще се разделим.  Rolling Eyes

Хайде от нас лека и мека и дано утре има само хубави новини за бебоците.  bouquet

# 276
  • Мнения: 267
Благодаря ти Тони,моите джапанки всичките са с прът отпред,как ще ги нося с чорапи нз  newsm78,а и всеки казва че чорапите са задължителни,а и времето си е още студено
Значи акта от общината,ясно,имаме акт за граждански брак с таткото,щом няма проблем той да го вземе добре,но трябва ли предварително да отидеш да подадеш нещо за този акт или той автоматично се вади

# 277
  • Мнения: 95
Здравейте момичета Hug
Аз съм от февруарките и минавам само да ви честитя бебоците Hug Hug Hugи на всички който предстой раждане и среща с вашите съкровища да пожелая леко раждане  Hug Hug Hug
Чакаме ви скоро в родени2009.

# 278
  • Мнения: 1 170
окич, това, че ги нямаш тия "симптоми" нищо не значи Peace . По- скоро си мисля, че наличието означава нахранено бебе, за това питах. Аз, например, никога не съм имала втвърдени гърди, а имах достатъчно кърма за детенцето ми. Така че не го мисли. За трудностите при захапване: увери се, че налапва гърдата правилно. Друго, за което се сещам е, че след като започнах да кърмя легнала, много ни се успокои кърменето (не, че съм имала някакви проблеми, но като че ли тази поза му беше най- блажена). Като захапе и тръгне да заспива, опитай се лееееко да изтеглиш гърдата (без да ти е болезнено). На моето цицоманче това му действаше безотказно и веднага се разбуждаше и засукваше.
И нещо, което ти сигурно си знаеш: по- показателно от пълните памперси нЕма Grinning

rusana, аз съм приготвила и двете: джапанки за раждането, чехли за след това. Ако ще си раждаш нормално, джапанките са задължителни. Чехлите си мисля, че ще са полезни, предвид ниските температури Peace

# 279
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Ето ви малко пресни и топли снимки от нас, снимани преди половин час - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=10887391

# 280
Питах акушерката за чая от босилек,каза ми че за толкова години никога не е чувала да помага такъв чай.Пиело се (и аз да пия )като почнат болки спазмалгон-помагал за омекване на шийката,след час още един и да отивам в болницата!


Житото страшно много образувало кърма,всеки ден го ядат като чета при февруарки.Аз не го обичам ,как ще го ям не знам.

Аз се подстригах и съм много доволна,че и 8-ми март идва.....Кой ли ще роди на 8-ми март! Rolling Eyes  bouquet

# 281
  • Мнения: 105
Oki4, на мен като малка всичките кукли ми се казваха Мария и бях решила, че ако имам дъщеря и тя ще е така. До преди година и половина когато точно на 15 август почина татко и аз реших, че няма да си кръстя така детето. Но като забременях мъжа ми ме убеди да не се отказвам от името, а и така ще свързвам датата с хубави емоции. Както се казва едно господ взел, друго дал.
Русана,и моите джапанки са като твоите и майка ми взе от пазара некви обикновени колкото да имам за болницата само.
Бела, мен още в болницата ме предупредиха поне седмица да не ям банани, че запичали. Днес джипито ми каза да си взема Дуфалак, става за бременни и кърмачки. Пих, но засега без резултат.
Мойто дете също много спи (по 4 часа и отгоре), което от една страна ме успокоява, че кърмата и стига. Днес педито се скара и каза да я будим на 3 часа през деня, за да има 7 хранения в денонощието.
Аз пък не усетих никакво напрежение в гърдите, никакво нахлуване на кърма, а всички така описват, че става, като ти дойде млякото. Аз се цедя и вече цвета си е чисто бял, значи е мляко.
И аз така.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 20:40 от shushi_13

# 282
  • Мнения: 25
момичета, някои може ли да ми кажекога би трябвало да ми изплатят първата част от болничния които ми е издаден 45дена преди термина на 5 февруари newsm78

# 283
  • Мнения: 1 734
Ето ви малко пресни и топли снимки от нас, снимани преди половин час - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=10887391

Слънце, много сте хубави. Малката Симонка много прилича на теб  Peace

# 284
  • Мнения: 267
Ето ви малко пресни и топли снимки от нас, снимани преди половин час - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328278&pid=10887391

Слънце, много сте хубави. Малката Симонка много прилича на теб  Peace
и аз съм на това мненние,изцяло прилича на теб,не че съм виждала таткото,но...  Laughing,иначе е направо бонбон ,пу,пу,пу  наплювам я убаво така
Абе и аз ще взема и 2-та вида чехли май,а те цапат ли се,в смисъл там с кръв,това онова,да знам стари ли да взимам,дето после ще ги хвърля или не е толкова страшно  Rolling Eyes
А житото как да се приготвя,нещо специално ли или кой както иска  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт